“Formacioni politik” i propozuar nga trajneri Bylbyl Sokoli

31.12.2018 23:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“Formacioni politik” i propozuar nga trajneri Bylbyl Sokoli

Trajneri i njohur i futbollit, njëkohësisht profesori universitar, Bylbyl Sokoli, vjen me analizat e tij për futbollin çdo javë në RTV Dukagjini.

Sokoli, për dallim nga javët e tjera që paraqitet në “Duelin Sportiv” në RTV Dukagjini, këtë herë ka ardhur me një paraqitje të veçantë për edicionin festiv të këtij emisioni televiziv.

Ai këtë herë ka bërë bashkë në një formacion, politikanë të subjekteve të ndryshme politike.

I emëruar si “Formacioni Politik”, Sokoli ka thënë se suksesi i këtij formacioni varet se me çfarë kundërshtari do të përballen.

“Ne kemi dhënë vetëm ide dhe varet prej kundërshtarit me të cilin do të përballen. Nëse luajnë ndërmjet veti  do të humbin të gjithë”, ka thënë me shaka Bylbyl Sokoli.

Formacioni i politikanëve, nga Bylbyl Sokoli

Sokoli ka zbritur në fushë me formacionin 4-2-3-1, i cili përbëhet nga politikanë të subjekteve politike PDK, Vetëvendosje, PSD, AAK dhe ish-ambasadori i Kosovës në Shqipëri , Sylajmen Selimi.

Sipas vendosjes që ka bërë trajneri i njohur, portën i ka besuar deputetes së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu.

Mbrojtja përbëhet nga  deputetja e PDK-së, Blerta Deliu në të djathtë. Në të majtë këshilltarja e kryeministrit Haradinaj,  Albena Reshitaj. Ndërsa në qendër  të mbrojtjes Sokoli ka vendosur dyshen me profil ushtarak Sylejman Selimi dhe Rustem Berisha (AAK).

Mesfusha e përzgjedhur nga profesori i fizkulturës përbëhet nga Dardan Sejdiu, Shpend Ahmeti nga PSD, Ramush Haradinaj, Kadri Veseli  ndërsa “playmaker” është Hashim Thaçi.

Sulmin, trajneri Bylbyl Sokoli ia ka besuar Albin Kurtit./Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Emanuele Ndoj po shkëlqen me Brescian, Sampdoria në ndjekje të mesfushorit shqiptar

Emanuele Ndoj po shkëlqen me Brescian, Sampdoria në ndjekje të mesfushorit shqiptar

Nomofobia, apo frika nga mungesa e celularit është në rritje

Nomofobia, apo frika nga mungesa e celularit është në rritje

Spotify do të mbyllë shërbimin për ata që përdorin bllokues reklamash

Spotify do të mbyllë shërbimin për ata që përdorin bllokues reklamash

Pikturat e Hitlerit në shitje, por askush nuk është i interesuar

Pikturat e Hitlerit në shitje, por askush nuk është i interesuar

Philadelphia mposhtë thellë LA Lakers, kampioni në fuqi vazhdon me fitore

Philadelphia mposhtë thellë LA Lakers, kampioni në fuqi vazhdon me fitore

Valverde arsyeton barazimin me Bilbaon dhe flet rreth gjendjes së fundit të Messit

Valverde arsyeton barazimin me Bilbaon dhe flet rreth gjendjes së fundit të Messit

Nëna gjen “ilaçin” perfekt për çarjet e lëkurës pas shtatzënisë

Nëna gjen “ilaçin” perfekt për çarjet e lëkurës pas shtatzënisë

Sassuolo 0-3 Juventus: Notat e lojtarëve, CR7 më i miri

Sassuolo 0-3 Juventus: Notat e lojtarëve, CR7 më i miri

Lipjani i pamëshirshëm ndaj Boresë

Lipjani i pamëshirshëm ndaj Boresë

Arsyet pse djersitni (shumë) gjatë natës dhe si ta parandaloni

Arsyet pse djersitni (shumë) gjatë natës dhe si ta parandaloni

Guardiola: Nuk kam probleme me Sarrin, fola me Zolan

Guardiola: Nuk kam probleme me Sarrin, fola me Zolan

Milani futet në zonën e LK-së pas fitores ndaj Cagliarit në San Siro

Milani futet në zonën e LK-së pas fitores ndaj Cagliarit në San Siro

Milan 3-0 Cagliari: Notat e lojtarëve, Paqueta dhe Kessie në nivel

Milan 3-0 Cagliari: Notat e lojtarëve, Paqueta dhe Kessie në nivel

Një nënë aplikon qumështin e gjirit tek çarjet e lëkurës, rezultati është befasues

Një nënë aplikon qumështin e gjirit tek çarjet e lëkurës, rezultati është befasues

Notat e lojtarëve: Athletic Bilbao 0-0 Barcelona, Ter Stegen dhe Raul Garcia më të mirët

Notat e lojtarëve: Athletic Bilbao 0-0 Barcelona, Ter Stegen dhe Raul Garcia më të mirët

Pasi dhuroi 30 mijë euro për gjetjen e Sala, Mbappe i prin edhe donacionit për gjetjen e pilotit

Pasi dhuroi 30 mijë euro për gjetjen e Sala, Mbappe i prin edhe donacionit për gjetjen e pilotit