Flet drejtori i ATK’së: Ja pse disa punëtorë akoma nuk i kanë marrë rrogat nga Pakoja Emergjente

11.05.2020 17:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Flet drejtori i ATK’së: Ja pse disa punëtorë akoma nuk i kanë marrë rrogat nga Pakoja Emergjente

Qysh nga 11 prilli ka filluar aplikimi, me qëllim përfitimi nga pako emergjente.

E është një numër i madh i kompanive private të cilët kanë aplikuar për të punësuarit e tyre.

Ndonëse shumica e punëtorëve të kompanive private i kanë marrë të ardhurat që u takojnë, disa prej tyre janë ende në pritje.

Drejtori i ATK-së, Ilir Murtezi tha se këto vonesa janë bërë për shkak se afati i aplikimit për përfitimet nga pako emergjente të muajit prill është deri më datën 15 prill 2020.

“Jo, ende nuk kanë përfunduar, deri më datë 15.05.2020 është afati për aplikim. Komisioni është duke punuar intensivisht”, tha shkurt Murtezi për IndeksOnline.

Qeveria e Kosovës ka në fillim të pandemisë ka votuar pakon e Ministrit të Financave, Besnik Bislimit për t’iu dal në ndihmë bizneseve për dy muaj, prill dhe maj.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Flet drejtori i ATK’së: Ja pse disa punëtorë akoma nuk i kanë marrë rrogat nga Pakoja Emergjente

Flet drejtori i ATK’së: Ja pse disa punëtorë akoma nuk i kanë marrë rrogat nga Pakoja Emergjente

Halit Geci: LDK parti e kapluar nga njerëzit e krimit në krye me Isa Mustafën

Halit Geci: LDK parti e kapluar nga njerëzit e krimit në krye me Isa Mustafën

Nga karantina i ndërton një “vilë” fëmijëve të tij për gjashtë ditë, babai nga Anglia

Nga karantina i ndërton një “vilë” fëmijëve të tij për gjashtë ditë, babai nga Anglia

Mirosllav Lajçak: Shkëmbimi i territoreve nuk do të jetë në rend dite në dialogun Kosovë-Serbi

Mirosllav Lajçak: Shkëmbimi i territoreve nuk do të jetë në rend dite në dialogun Kosovë-Serbi

Merr në dorë SPAK tenderat e Ministrisë së Shëndetësisë

Merr në dorë SPAK tenderat e Ministrisë së Shëndetësisë

Tek Atalanta, teksa ishte në karantinë ndahet tragjikisht nga jeta talenti 19-vjeçar

Tek Atalanta, teksa ishte në karantinë ndahet tragjikisht nga jeta talenti 19-vjeçar

5 raste të reja me Covid-19, raportohet nga Wuhan

5 raste të reja me Covid-19, raportohet nga Wuhan

Obadoviq, shefi i opozitë vazhdon grevën e urisë para shkallëve të Kuvendit të Serbisë

Obadoviq, shefi i opozitë vazhdon grevën e urisë para shkallëve të Kuvendit të Serbisë

Data e zgjedhjeve kthen debatin për përgjimet

Data e zgjedhjeve kthen debatin për përgjimet

​Gucati: Duhet të reagojnë edhe ndërkombëtarët për filmin “Linja Ballkanike”

​Gucati: Duhet të reagojnë edhe ndërkombëtarët për filmin “Linja Ballkanike”

Shpend Ahmeti jep detajet: “Trafiku Urban” nis punën më 18 maj

Shpend Ahmeti jep detajet: “Trafiku Urban” nis punën më 18 maj

Kryetari i PD’së: Rama dhe Qeveria e keqmenaxhoj krizën e shkaktuar nga koronavirus

Kryetari i PD’së: Rama dhe Qeveria e keqmenaxhoj krizën e shkaktuar nga koronavirus

Gjeneva, në qytetin e milionerëve kolona kilometërshe e njerëzve duke pritur të marrin ushqim falas

Gjeneva, në qytetin e milionerëve kolona kilometërshe e njerëzve duke pritur të marrin ushqim falas

BE ka dërguar maska mbrojtëse në Maqedoni

BE ka dërguar maska mbrojtëse në Maqedoni

Në spitalin privat në Prishtinë, dy infermiere e një punonjës kuzhine janë infektuar me Covid 19

Në spitalin privat në Prishtinë, dy infermiere e një punonjës kuzhine janë infektuar me Covid 19

Kryetari i AAK’së: Ndihmë për bizneset e vogla e të mesme, ndryshe rënia ekonomike mund të jetë fatale

Kryetari i AAK’së: Ndihmë për bizneset e vogla e të mesme, ndryshe rënia ekonomike mund të jetë fatale