Fjalë që të mbushin jetë: Betimi i ushtarit të Ushtrisë së Republikës së Kosovës

09.08.2019 15:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Fjalë që të mbushin jetë: Betimi i ushtarit të Ushtrisë së Republikës së Kosovës

Pa kursyer as jetën, të luftoj për t’i mbrojtur interesat e shenjta të Atdheut.

Fatlum Zhani është pjesëtari më i ri i Ushtrisë së Republikës së Kosovës.

Ai e ka bërë të ditur për miqtë e tij në Facebook, duke publikuar një fotografi të tijën, shkruan lajmi.net.

Ajo që bie në sy në fotografinë e Fatlumit është mbishkrimi i cili transmeton betimin si pjesë e Ushtrisë së Kosovës.

Postimi i plotë:

Si pjesëtar i Ushtrisë së Republikës së Kosovës,

Betohem se do të jem përherë besnik

Luftëtar i denjë i lirisë, vigjilent, guximtar dhe i disiplinuar i gatshëm që në çdo kohë,

Pa kursyer as jetën, të luftoj për t;i mbrojtur interesat e shenjta të Atdheut.

Nëse shkel këtë betim, le të ndëshkohem me ligjet më të ashpra të luftës dhe nëse tradhtoj qoftë i humbur gjaku im.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


AUV apel besimtarëve mysliman: Therni kurban sigurt dhe pastër

AUV apel besimtarëve mysliman: Therni kurban sigurt dhe pastër

Fjalë që të mbushin jetë: Betimi i ushtarit të Ushtrisë së Republikës së Kosovës

Fjalë që të mbushin jetë: Betimi i ushtarit të Ushtrisë së Republikës së Kosovës

Hoxhaj: Kosova duhet të insistojë në shumë për të drejtat e shqiptarëve në Luginën e Preshevës

Hoxhaj: Kosova duhet të insistojë në shumë për të drejtat e shqiptarëve në Luginën e Preshevës

Varroset në Podujevë gruaja e vrarë në Prizren

Varroset në Podujevë gruaja e vrarë në Prizren

Prokuroria kërkon dënim më të ashpër për policin e dënuar për korrupsion

Prokuroria kërkon dënim më të ashpër për policin e dënuar për korrupsion

Asfaltohet rruga Bukosh-Prilluzhë

Asfaltohet rruga Bukosh-Prilluzhë

Ta bësh botën të pasigurt- Vladimir Putin 20 vite në pushtet

Ta bësh botën të pasigurt- Vladimir Putin 20 vite në pushtet

Ferizaj, tre vjet burg për sulm seksual ndaj të miturës

Ferizaj, tre vjet burg për sulm seksual ndaj të miturës

Dënimi me burgim të përjetshëm nuk i ndal vrasjet e grave në Kosovë

Dënimi me burgim të përjetshëm nuk i ndal vrasjet e grave në Kosovë

Zotohet Kadri Veseli: Do ta rrisim buxhetin për ushtrinë

Zotohet Kadri Veseli: Do ta rrisim buxhetin për ushtrinë

Gazetari Parim Olluri urdhërohet nga policia të paraqitet në stacion, në të kundërtën do të arrestohet

Gazetari Parim Olluri urdhërohet nga policia të paraqitet në stacion, në të kundërtën do të arrestohet

Kosova vlerësohet ndër vendet me nivelin ekstrem të riskut për investitorët

Kosova vlerësohet ndër vendet me nivelin ekstrem të riskut për investitorët

Eqrem Kryeziu çel arkivën, tregon çka kishte biseduar me Sabri Hamitin për Fatmir Sejdiun dhe Isa Mustafën

Eqrem Kryeziu çel arkivën, tregon çka kishte biseduar me Sabri Hamitin për Fatmir Sejdiun dhe Isa Mustafën

Këto janë postet ideale për Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin, sipas Glauk Konjufcës

Këto janë postet ideale për Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin, sipas Glauk Konjufcës

Nitaj tregon kushtet e AAK’së për koalicione

Nitaj tregon kushtet e AAK’së për koalicione

Bajrami: Osmani e ka mbështetjen time për Kryeministre, por ka edhe kandidatët e tjerë

Bajrami: Osmani e ka mbështetjen time për Kryeministre, por ka edhe kandidatët e tjerë