FFK tregon se Kosova do të këtë fanella të reja kundër Anglisë

29.08.2019 22:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
FFK tregon se Kosova do të këtë fanella të reja kundër Anglisë

Përfaqësuesja e Kosovës pritet që të luajë me fanella të reja në ndeshjen ndaj Anglisë, në kuadër të kualifikimeve të Kampionatit Evropian të vitit 2020

Përmes një njoftimi në rrjetin social Facebook, Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se në ndeshjen ndaj Anglisë do të përdoren fanella të reja.

Kosova do të përballet me Anglinë më 10 shtator, derisa 3 ditë më herët e pret në shtëpi Çekinë.

“Sfida e tyre e guximshme nuk do të harrohet kurrë. Pë herë të parë Kosova do të luajë rol udhëheqës në vendin ku lindi sporti më i dashur në botë. A jeni gati për fanellën e re”, ka shkruar FFK-ja në Facebook.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Blerta Hoti zgjedhjet kryetare e komunës së dytë më të madhe në Suedi

Blerta Hoti zgjedhjet kryetare e komunës së dytë më të madhe në Suedi

Partitë e vogla synojnë koalicionet e mëdha

Partitë e vogla synojnë koalicionet e mëdha

Nenad Rashiq për lajmi.net: S’bashkëpunojmë me Listën Serbe, janë veç instrument i Beogradit

Nenad Rashiq për lajmi.net: S’bashkëpunojmë me Listën Serbe, janë veç instrument i Beogradit

Simiq për zgjedhjet: Liderët shqiptarë do të mbledhin pikë në shpinë të serbëve

Simiq për zgjedhjet: Liderët shqiptarë do të mbledhin pikë në shpinë të serbëve

FFK tregon se Kosova do të këtë fanella të reja kundër Anglisë

FFK tregon se Kosova do të këtë fanella të reja kundër Anglisë

Sveçla: Vetëvendosje s’del në kundërshtim me vullnetin e aktivistëve të vet

Sveçla: Vetëvendosje s’del në kundërshtim me vullnetin e aktivistëve të vet

Haradinaj thotë se vizat mund të hiqen para zgjedhjeve

Haradinaj thotë se vizat mund të hiqen para zgjedhjeve

Lehtësohet marrja e shtetësisë gjermane

Lehtësohet marrja e shtetësisë gjermane

Haradinaj nuk beson në fitore vetëm me PSD-në, kërkon “shpëtim” të Nisma dhe AKR-ja

Haradinaj nuk beson në fitore vetëm me PSD-në, kërkon “shpëtim” të Nisma dhe AKR-ja

Dunford: Nuk ka plane për tërheqjen e trupave nga Afganistani

Dunford: Nuk ka plane për tërheqjen e trupave nga Afganistani

Milaim Zeka për koalicionet e partive: Po ndodhë prostitucion politik

Milaim Zeka për koalicionet e partive: Po ndodhë prostitucion politik

Komisioni Europian nis hetimet mbi “Google Jobs”

Komisioni Europian nis hetimet mbi “Google Jobs”

Zyrtari i AAK-së në Prizren ka një kërkesë për PDK-në

Zyrtari i AAK-së në Prizren ka një kërkesë për PDK-në

Nisma e prish koalicionin me Vetëvendosjen në Prizren, hedh akuza ndaj Haskukës

Nisma e prish koalicionin me Vetëvendosjen në Prizren, hedh akuza ndaj Haskukës

Molliqaj ia merr VV-së asamblistin më të votuar në Gjilan

Molliqaj ia merr VV-së asamblistin më të votuar në Gjilan

BIK shkarkon nga puna imamin Drilon Gashi

BIK shkarkon nga puna imamin Drilon Gashi