Facebook, Twitter dhe Youtube ia fshijnë disa postime Trumpit

07.01.2021 01:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Facebook, Twitter dhe Youtube ia fshijnë disa postime Trumpit

Twitter i ka hequr disa nga cicërimat e presidentit Donald Trump duke reaguar ndaj dhunës që u zhvillua në Kongres të SHBA-së.

Mes tweet-ve që u hoqën ishte një video që Trump postoi të mërkurën pasdite që ishte duke iu drejtuar mbështetësve të tij.

Gjithashtu u fshi edhe cicërima e Trump që thoshte se zëvendëspresidenti Mike Pence nuk kishte “guximin” për të bërë atë që ishte e nevojshme.

Reagimi i Twitter vjen pasi Facebook dhe YouTube larguan videon e Trump duke iu drejtuar mbështetësve dhe pas reagimeve në mediat sociale se llogaritë e Trumpit duhet të pezulloheshin plotësisht.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Facebook, Twitter dhe Youtube ia fshijnë disa postime Trumpit

Facebook, Twitter dhe Youtube ia fshijnë disa postime Trumpit

Ndërron jetë gruaja që u qëllua gjatë trazirave në Capitol Hill

Ndërron jetë gruaja që u qëllua gjatë trazirave në Capitol Hill

Vjen reagimi i parë i Kurtit pas shpalljes së plotë të Aktgjykimit nga Kushtetuesja

Vjen reagimi i parë i Kurtit pas shpalljes së plotë të Aktgjykimit nga Kushtetuesja

Trump: Mike Pence nuk kishte kurajo për atë që duhej bërë

Trump: Mike Pence nuk kishte kurajo për atë që duhej bërë

Momenti i plagosjes me armë të një gruaje brenda Kongresit Amerikan

Momenti i plagosjes me armë të një gruaje brenda Kongresit Amerikan

Protestuesja zë karrigen në Kongres, fotoja që po nxit reagime

Protestuesja zë karrigen në Kongres, fotoja që po nxit reagime

Kaos në konfirmimin e Biden/ Trump “nuk dorëzohet”, mbështetësit futen në ndërtesën e Kongresit

Kaos në konfirmimin e Biden/ Trump “nuk dorëzohet”, mbështetësit futen në ndërtesën e Kongresit

Shpërndahet Kuvendi, Kosova mban zgjedhjet më 14 shkurt

Shpërndahet Kuvendi, Kosova mban zgjedhjet më 14 shkurt

Haxhiu: Listës së LVV-së në zgjedhje do t’i prijë Albin Kurti

Haxhiu: Listës së LVV-së në zgjedhje do t’i prijë Albin Kurti

KQZ: Jemi në pritje të vendimit për caktimin e datës së zgjedhjeve

KQZ: Jemi në pritje të vendimit për caktimin e datës së zgjedhjeve

Osmani nënshkroi autorizimin për dërgimin e Kontingjentit të FSK-së në mision paqeruajtës

Osmani nënshkroi autorizimin për dërgimin e Kontingjentit të FSK-së në mision paqeruajtës

Bunjaku: Pa LDK-në nuk ka Kosovë, të gjithë kanë dëshirë të jenë në koalicion me neve

Bunjaku: Pa LDK-në nuk ka Kosovë, të gjithë kanë dëshirë të jenë në koalicion me neve

Merkel i konfirmon Hotit mbështetjen e Gjermanisë për Kosovën

Merkel i konfirmon Hotit mbështetjen e Gjermanisë për Kosovën

KEDS punime në rrjet, ndërprerje të domosdoshme në rrymës në disa qytete e fshatra

KEDS punime në rrjet, ndërprerje të domosdoshme në rrymës në disa qytete e fshatra

Zemaj: Do të hapet konkursi për specializantët nga Shqipëria, Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut

Zemaj: Do të hapet konkursi për specializantët nga Shqipëria, Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese: Kurtit i ndalohet kandidimi për deputet

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese: Kurtit i ndalohet kandidimi për deputet