Facebook Stories, 500 milionë përdorues aktivë në ditë

26.04.2019 02:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Facebook Stories, 500 milionë përdorues aktivë në ditë

Duke thyer të gjitha pritshmëritë, në mënyrë të papritur Facebook tha se 500 milionë njerëz po përdorin Facebok Stories çdo ditë.

Statistika tregon se produkti i ri i vjedhur nga Snapchat dhe i aplikuar me sukses në Instagram, ka po aq përdorues sa historitë në Messenger.

Hera e fundit që Facebook foli për Stories ishte në Shtator kur tha se ka 300 milionë përdorues aktivë. CEO i Facebook Mark Zuckerberg zbuloi ditë e sotme këtë detaj në një telefonatë me investitorët.

Gjithashtu zbuloi se Facebook rrezikon një gjobë prej 5 miliardë dollarësh nga autoritetet Amerikane. Duke lënë gjobat mënjëanë, rrjeti social vazhdon të rritet dhe gjenerojë para.

COO Sheryl Sandbarg mësohet të ketë thënë se 3 milionë reklamues përdorin formatin e ri në Facebook.

Popullariteti në rritje tregon se Facebook po bën gjënë e duhur. Këtë koncept reklamimi  Facebook e ka aplikuar në pothuajse mbarë portofolin e aplikacioneve mobile si Instagram, Facebook dhe Facebook Messenger po ende jo në WhatsApp.

Kujtojmë se Instagram Stories kishin 500 milionë përdorues aktivë në ditë në Janar dhe sot mbase shumë më tepër edhe pse kompania nuk dha detaje. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë