Facebook e “bllokon” përkohësisht djalin e Netanyahut

17.12.2018 14:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Facebook e “bllokon” përkohësisht djalin e Netanyahut

Djali i kryeministrit të Izraelit, Benjamin Netanyahu, tha se Facebook e ka bllokuar atë për 24 orë, për shkak të disa postimeve kundër palestinezëve dhe myslimanëve.

Javën e kaluar, Facebook i ka fshirë një postim Yair Netanyahut, në të cilin ai ka bërë thirrje për hakmarrje për vrasjen e dy ushtarëve izraelitë nga një palestinez.

Një postim tjetër, në të cilin 27-vjeçari ka thënë se do të preferonte që “të gjithë myslimanët të largohen nga toka e Izraelit” është fshirë po ashtu.

Netanyahu shprehu zemërimin e tij në Twitter, duke thënë se veprimi i Facebook-ut është “i pabesueshëm”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Facebook e “bllokon” përkohësisht djalin e Netanyahut

Facebook e “bllokon” përkohësisht djalin e Netanyahut

Protesta para Kryeministrisë, studentët konfrontohen me qytetarët

Protesta para Kryeministrisë, studentët konfrontohen me qytetarët

Qumili dënohet për rrahjen e motrës

Qumili dënohet për rrahjen e motrës

Myslimanët të largohen nga Izraeli, mesazhi që ia mbylli llogarinë në FB djalit të Netanyahut

Myslimanët të largohen nga Izraeli, mesazhi që ia mbylli llogarinë në FB djalit të Netanyahut

Kapiteni Bujar Ferizi nderohet me dy çmime në shkollën ushtarake në SHBA

Kapiteni Bujar Ferizi nderohet me dy çmime në shkollën ushtarake në SHBA

Haradinaj i përgjigjet Mogherinit për taksën, ja çka thuhet në letër

Haradinaj i përgjigjet Mogherinit për taksën, ja çka thuhet në letër

Brovina dhe Tahiri abstenuan për rezolutën e PSD-së

Brovina dhe Tahiri abstenuan për rezolutën e PSD-së

D’Addario: KFOR-i është i gatshëm të ndërhyjë

D’Addario: KFOR-i është i gatshëm të ndërhyjë

Rama ftesë sërish studentëve: Do shihemi para festave?

Rama ftesë sërish studentëve: Do shihemi para festave?

Thaçi e Vuçiq përballen sot në OKB për ushtrinë

Thaçi e Vuçiq përballen sot në OKB për ushtrinë

Imami nga Australia nuk do ta vizitojë Kosovën, lajmi është “fake”

Imami nga Australia nuk do ta vizitojë Kosovën, lajmi është “fake”

Votohet projektligji për arsimtarët e viteve të 90’ta

Votohet projektligji për arsimtarët e viteve të 90’ta

Seanca ndaj të dyshuarve për vrasjen e Ivanoviqit po mbahet me dyer të mbyllura

Seanca ndaj të dyshuarve për vrasjen e Ivanoviqit po mbahet me dyer të mbyllura

Kërkohet që dialogu të mos udhëhiqet nga politikanët

Kërkohet që dialogu të mos udhëhiqet nga politikanët

‘Mes presidentit e ekipit negociator mund të ketë përplasje’

‘Mes presidentit e ekipit negociator mund të ketë përplasje’

Protesta, Universiteti i Mjekësisë heq tarifat e shërbimeve për studentët

Protesta, Universiteti i Mjekësisë heq tarifat e shërbimeve për studentët