Ekskluzive: Adnan Januzaj luan për Kosovën!

20.03.2015 23:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Mos ftesa e përfaqësueses belge për ndeshjet kualifikuese për Adnan Januzaj, ka irituar këtë të fundit. Kësisoj, ai mund ti bashkohet pëefaësueses së Kosovës ose të paktën të paraqitet në ndonjë miqësore.

Burime të “Zërit” kanë thënë se babai i Adnanit, Abedinin është në bisedime me krerët e Federatës së Kosovës (FFK).

Ndryshe, selelektori i Belgjikës, Marc Ëilmots nuk e ka ftuar mesfushorin Adnan Januzaj për dy ndeshjet e ardhshme kualifikuese për Euro 2016 kundër Qipros dhe Izraelit për shkak të paraqitjeve të kufizuara të tij në Manchester United.

Januzaj ishte pjesë e secilës skuadër, përfshirë asaj që mori pjesë në Kampionatin botëror në Brazil. Por, Ëilmots ka theksuar se konkurrenca e fortë në mesfushë e detyroi atë që të mos e ftojë Januzajn.

“Nuk kam dyshime për kualitetet e tij, por kam fare pak mundësi ta shoh, për të që të shfaq kualitetet”, deklaroi Wilmots në konferencë për shtyp.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Manajn transferohet në Barcelonë

Manajn transferohet në Barcelonë

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri

Pellegrini mposht i vetëm Parmën, Roma është çerekfinalistja e fundit

Pellegrini mposht i vetëm Parmën, Roma është çerekfinalistja e fundit

Martinez: Me Lukakun ndihem mirë, te Interi më duan shumë

Martinez: Me Lukakun ndihem mirë, te Interi më duan shumë

Klopp: S’do ta lejojë asnjë shitje këtë muaj

Klopp: S’do ta lejojë asnjë shitje këtë muaj

PSG nuk gabon dy herë, triumfon bindshëm ndaj Monaco

PSG nuk gabon dy herë, triumfon bindshëm ndaj Monaco

Kupa e Italisë, Juventusi shkatërron Udinesen

Kupa e Italisë, Juventusi shkatërron Udinesen

Messi befason tifozët me zgjedhjen

Messi befason tifozët me zgjedhjen