E kush tjetër ankohet? Mourinho: Ishte si top i detit për atë barazuam ndaj Middlesbrought në FA Cup

05.01.2020 22:28
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
E kush tjetër ankohet? Mourinho: Ishte si top i detit për atë barazuam ndaj Middlesbrought në FA Cup

Jose Mourinho është ankuar në topin e barazimit 1-1 të Tottenham Hotspurit ndaj Middlesbrough në FA Cup.

Ashley Fletcher e shënoi golin e parë të takimit në minutën e 50-të, derisa Lucas Moura (61’) e barazoi rezultatin në 1-1.

Dy skuadrat do ta zhvillojnë edhe përballjen e dytë, në mënyrë që të përcaktohet se kush kalon në rrethin tjetër të garës së dytë më të rëndësishme në Angli.

Por, trajneri portugez fillimisht tha se topi i kësaj sfide ishte shumë i shndritshëm dhe më shumë dukej si top i detit.

“Mendoj se ai ishte top i detit. Ishte shumë i shndritshëm. Nuk mendoj se ajo gjë i ndihmon lojtarët. Por , kjo nuk është arsyetim”, ka thënë Mourinho.

“Portugezi më tej shtoi se VAR-i duhej ta anulonte golin e Fletchers, pasi sipas tij ishte në pozitë jashtë loje.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​Vdes nga Covid-19, prodekani i Fakultetit të Agrobiznesit në Pejë

​Vdes nga Covid-19, prodekani i Fakultetit të Agrobiznesit në Pejë

Kastrati: I tronditur dhe i dëshpëruar për vrasjen në Kamenicë

Kastrati: I tronditur dhe i dëshpëruar për vrasjen në Kamenicë

Sveçla akuzon Hotin për keqmenaxhim të pandemisë Covid-19, kërkon zgjedhje

Sveçla akuzon Hotin për keqmenaxhim të pandemisë Covid-19, kërkon zgjedhje

Rumania një nga vatrat kryesore evropiane të Covid-19

Rumania një nga vatrat kryesore evropiane të Covid-19

756 profesionistë shëndetësor në Kosovë janë prekur nga Covid-19 deri më tani

756 profesionistë shëndetësor në Kosovë janë prekur nga Covid-19 deri më tani

Interi thyen rekordin negativ kundër Genoas, ngrihet në pozitën e dytë

Interi thyen rekordin negativ kundër Genoas, ngrihet në pozitën e dytë

Meta rideklarohet pro listave të hapura 100%

Meta rideklarohet pro listave të hapura 100%

Figo: Pse Real Madridi ka fituar edhe pa Ronaldon, ky është më i miri në ekip

Figo: Pse Real Madridi ka fituar edhe pa Ronaldon, ky është më i miri në ekip

Autoritetet gjermane të shqetësuara për valën e dytë të Covid-19

Autoritetet gjermane të shqetësuara për valën e dytë të Covid-19

Johnson pranon keqmenaxhimin e pandemisë nga qeveria e tij

Johnson pranon keqmenaxhimin e pandemisë nga qeveria e tij

Kush ishte Sherif i Kuvendit para Vjosa Osmanit?

Kush ishte Sherif i Kuvendit para Vjosa Osmanit?

Arrijnë në Kosovë automjetet ushtarake për FSK-në

Arrijnë në Kosovë automjetet ushtarake për FSK-në

Turqia nis tërheqjen e anijeve luftarake nga Egjeu

Turqia nis tërheqjen e anijeve luftarake nga Egjeu

Blair paralajmëron: Mësoni të jetoni me koronavirusin, nuk do zhduket

Blair paralajmëron: Mësoni të jetoni me koronavirusin, nuk do zhduket

Pas dy barazimeve, Interi synon t’u kthehet fitoreve kundër Genoas – formacionet

Pas dy barazimeve, Interi synon t’u kthehet fitoreve kundër Genoas – formacionet

Bill Gates flet për teoritë konspirative se ai do të vendosë mikroçipa te njerëzit, nëpërmjet vaksinës

Bill Gates flet për teoritë konspirative se ai do të vendosë mikroçipa te njerëzit, nëpërmjet vaksinës