Dy vëllezërit nga Gjilani kanë nevojë për trajtim jashtë vendit

29.05.2020 16:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dy vëllezërit nga Gjilani kanë nevojë për trajtim jashtë vendit

Ermin dhe Emin Pajaziti nga Gjilani që janë diagnostifikuar me epilepsi në fazën e dytë dhe vuajnë nga shëndeti mendor (IQ 49) kanë nevojë për ndihmën e vullnetmirëve për t’u trajtuar jashtë vendit.

Klan Kosova ka kontaktuar nënën e fëmijëve në fjalë, Hanumshahe Pajazitin, e cila ka bërë të ditur se deri më tani janë mbledhur 10 mijë euro, por se ka nevojë edhe për 12 mijë të tjera.

“10 mijë euro janë tubuar, por ata kanë nevojë edhe për 12 mijë euro të tjera për t’u trajtuar jashtë vendit. Këta të dy janë të sëmurë dhe duhet të trajtohen në Francë”.

“Ne jemi pesë anëtarë: burri është me tension të lartë të gjakut dhe vuan nga depresioni. Ndërsa vajza është shumë mirë dhe nuk vuan nga ndonjë problem shëndetësor”.

“Ata kanë nevojë për një trajtim që zgjatë tre deri në gjashtë muaj. Këtu i kam vizituar mjekët dhe nuk kanë pasur shërim. Disa mjekë nga Gjilani na kanë rekomanduar që ata t’i dërgojmë në Francë”.

Vullnetmirët mund të ndihmojnë përmes Raiffeisen Bank në xhirollogarinë XK051507030001639464 (SWIFT code) RBKOXKPR.

Ndërsa numri kontaktues i nënës së dy fëmijëve në fjalë është 044 551 743.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dy vëllezërit nga Gjilani kanë nevojë për trajtim jashtë vendit

Dy vëllezërit nga Gjilani kanë nevojë për trajtim jashtë vendit

NISMA ende s’i ka emrat e ministrave

NISMA ende s’i ka emrat e ministrave

2500 punëtorë të KEK-ut nënshkruajnë peticion, kërkojnë kthimin e Njazi Thaçit ose protesta

2500 punëtorë të KEK-ut nënshkruajnë peticion, kërkojnë kthimin e Njazi Thaçit ose protesta

Greqia do të rihapë kufijtë për 29 vende

Greqia do të rihapë kufijtë për 29 vende

Abdullahu: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese ja mori pushtetin VV-së

Abdullahu: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese ja mori pushtetin VV-së

Ish – diplomati serb: Shqiptarët janë të talentuar për politikë, po luajnë lojë të dyfishtë me Amerikën

Ish – diplomati serb: Shqiptarët janë të talentuar për politikë, po luajnë lojë të dyfishtë me Amerikën

Ministra e Financave ndan 10 mijë euro për rindërtimin e shkollës së djegur në Dajac të Malit të Zi

Ministra e Financave ndan 10 mijë euro për rindërtimin e shkollës së djegur në Dajac të Malit të Zi

​Shqipëri, nga 1 qershori hapen plazhet dhe kufijtë tokësorë

​Shqipëri, nga 1 qershori hapen plazhet dhe kufijtë tokësorë

Ky është vendimi që mori UP-ja për afatin e provimeve

Ky është vendimi që mori UP-ja për afatin e provimeve

Meta: Shumë e rëndësishme që në Kosovë të mbizotërojë sjellja evropiane ndaj institucioneve

Meta: Shumë e rëndësishme që në Kosovë të mbizotërojë sjellja evropiane ndaj institucioneve

Paga mesatare në Kosovë 602 euro, nga 2012 u rrit për 39.7 për qind

Paga mesatare në Kosovë 602 euro, nga 2012 u rrit për 39.7 për qind

Policia kërkon ndihmë për arrestimin e këtij personi

Policia kërkon ndihmë për arrestimin e këtij personi

“Vendimi i deputetëve për ta bërë Hotin kryeministër mund të jetë kundër vullnetit tim si qytetar, por është legjitim dhe legal”

“Vendimi i deputetëve për ta bërë Hotin kryeministër mund të jetë kundër vullnetit tim si qytetar, por është legjitim dhe legal”

Danimarka dhe Norvegjia rifillojnë me disa udhëtime midis tyre – përjashtohet Suedia

Danimarka dhe Norvegjia rifillojnë me disa udhëtime midis tyre – përjashtohet Suedia

Nagavci: Vendimin do ta dërgojmë në Komisionin e Venecias, veprimet e tjera demokratike

Nagavci: Vendimin do ta dërgojmë në Komisionin e Venecias, veprimet e tjera demokratike

Europa thërret për respektim të vendimit të Gjykatës Kushtetuese

Europa thërret për respektim të vendimit të Gjykatës Kushtetuese