Drejtori i Policisë: Vdekja e 26 vjeçarit, kjo çështje do të trajtohet më ndryshe

19.05.2020 15:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Drejtori i Policisë: Vdekja e 26 vjeçarit, kjo çështje do të trajtohet më ndryshe

Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka folur pas raportimit të sotëm në Komisionin për Siguri, ku ndër të tjera foli edhe për vdekjen e 26 vjeçarit në Qendrën e Studentëve, çështja e cila shtoi se do të trajtohet më profesionalisht.

Para mediave ai ka konfirmuar se është diskutuar për deklaratën dhe kërcënimin që pretendoi se i është bërë lideri i AKR’së, Behgjet Pacolli.

“Po është diskutuar edhe rasti i Behgjet Pacollit, dhe unë kam dhënë përgjigjën time në pikpamjen e policisë në këtë rast, po kryesisht kanë qenë lidhur me deklaratën e tij për çfarë shqetësimi dhe kërcënimi ka pasë”, u shpreh ai.

Tutje Qalaj komentoi edhe vdekjen tragjike e të riut nga Gjilani, Agon Musliu në Qendrën e Studentëve, duke thënë se është çështje e ndjeshme dhe se do të trajtohet me kujdes.

“Ne kemi diskutar për çështje në Qendrën e Studentëve e cila është bërë karantinë dhe aspektin e rolit të policisë. Unë i njoftova deputetët nga ky komision për rolin e policisë qoftë jashtë por edhe brenda konvikteve e që për brenda është kryesisht kërkesë e stafit mjeksor atje, është çështje që është duke u hetuar dhe që nuk mund të flas, kërkon një trajtim pak më ndryshe dhe shumë më professional”, u shpreh ai.

Ndryshe, 26 vjeçari nga Gjilani vdiq vetën dy javë më parë në Qendrën e Studentëve.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Drejtori i Policisë: Vdekja e 26 vjeçarit, kjo çështje do të trajtohet më ndryshe

Drejtori i Policisë: Vdekja e 26 vjeçarit, kjo çështje do të trajtohet më ndryshe

Kurti në Prizren vizitoi shkollën fillore “Emin Duraku” e cila po ofron mësim online

Kurti në Prizren vizitoi shkollën fillore “Emin Duraku” e cila po ofron mësim online

Vendimin e Gjykatës Kushtetuese, Abrashi: Si LDK do ta pranojmë

Vendimin e Gjykatës Kushtetuese, Abrashi: Si LDK do ta pranojmë

Deputetet e PDK-së: Jem të indinjuara me paragjykimet për Drenicën

Deputetet e PDK-së: Jem të indinjuara me paragjykimet për Drenicën

Milazim Krasniqi: Nuk kam bërë thirrje për protesta

Milazim Krasniqi: Nuk kam bërë thirrje për protesta

Ankohen Kompanitë e Sigurimeve: Nuk po i regjistrojnë veturat qytetarët për shkak të pandemisë së COVID-19

Ankohen Kompanitë e Sigurimeve: Nuk po i regjistrojnë veturat qytetarët për shkak të pandemisë së COVID-19

Ministri i Punëve të Brendshme: Po nxit protesta Milazim Krasniqi, kundër vendimit të MSH-së në dakordim me BIK-un

Ministri i Punëve të Brendshme: Po nxit protesta Milazim Krasniqi, kundër vendimit të MSH-së në dakordim me BIK-un

Ministrja në detyrë Vlora Dumoshi dhe drejtoresha dhe Kryesuesja e Manifesta-s 14 Prishtina, Hedwig Fijen, nënshkruan Memorandumin e Mirëkuptimit

Ministrja në detyrë Vlora Dumoshi dhe drejtoresha dhe Kryesuesja e Manifesta-s 14 Prishtina, Hedwig Fijen, nënshkruan Memorandumin e Mirëkuptimit

Ndeshjet e para në Superligë pas pauzës shkaku i pandemisë

Ndeshjet e para në Superligë pas pauzës shkaku i pandemisë

Nga LDK zbulojnë detaje rreth emrave të ministrave të rinj nëse Hoti bëhet kryeministër

Nga LDK zbulojnë detaje rreth emrave të ministrave të rinj nëse Hoti bëhet kryeministër

Bazimi i Kushtetueses në dokumente “jozyrtare” do të ishte anim, thonë ekspertë të “Punimeve përgatitore”

Bazimi i Kushtetueses në dokumente “jozyrtare” do të ishte anim, thonë ekspertë të “Punimeve përgatitore”

Kosova kishte nisur dialogun për vizat para 100 muajsh, vendet e rajonit e kishin kryer 5 herë më shpejt

Kosova kishte nisur dialogun për vizat para 100 muajsh, vendet e rajonit e kishin kryer 5 herë më shpejt

Vihet në dyshim vërtetësia e dokumenteve përgatitore të Kushtetutës

Vihet në dyshim vërtetësia e dokumenteve përgatitore të Kushtetutës

LDK-ja ka përafruar programin qeverisës, Kurti këmbëngul se është kryeministër deri në zgjedhje

LDK-ja ka përafruar programin qeverisës, Kurti këmbëngul se është kryeministër deri në zgjedhje

Burns kërkon bashkëpunim të SHBA-së dhe BE-së për ruajtjen e integritetit territorial të Kosovës

Burns kërkon bashkëpunim të SHBA-së dhe BE-së për ruajtjen e integritetit territorial të Kosovës

Pa përfunduar një pandemi, a duhet që fëmijët të kthehen në shkollë?

Pa përfunduar një pandemi, a duhet që fëmijët të kthehen në shkollë?