Dodik në Tiranë: Kosova është Serbi

10.05.2019 13:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dodik në Tiranë: Kosova është Serbi

Mediat serbe shkruajnë se presidenti i Republikës Srpaska, Milorad Dodik i ka thënë presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi në Tiranë se ‘Kosova është Serbi”.

Sipas mediave serbe, kjo deklaratë e Dodikut ka ardhur pas deklaratave të Thaçit se ‘nuk do të lejohet krijimi i një Republike Serbe në Kosovë”, shkruan Periskopi.

“Mos e përmendni më Republikën Serbe. Nëse kjo ju bën të ndjeheni më mirë, më lejoni të ju them se Republika Serbe nuk ka pretendime territorial në Kosovë, sepse edhe ashtu, Kosova është Serbi’, citohet t’i ketë thënë Dodik Thaçit.

Kujtojmë se presidenti Thaçi ka anuluar pjesëmarrjen në një darkë të organizuar nga presidenti Ilir Meta, për shkak të prezencës së Milorad Dodikut aty.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Arrestohet për fajde një person në Deçan

Arrestohet për fajde një person në Deçan

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 73 pacientë me COVID-19, 15 në gjendje të rëndë

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 73 pacientë me COVID-19, 15 në gjendje të rëndë

Vjosa Osmani sot në Mitrovicë

Vjosa Osmani sot në Mitrovicë

Rimëkëmbja ekonomike, Tahiri takohet me përfaqësuesit e TRUST-it

Rimëkëmbja ekonomike, Tahiri takohet me përfaqësuesit e TRUST-it

Abrashi fajëson Vetëvendosjen për gjendjen aktuale me COVID-19

Abrashi fajëson Vetëvendosjen për gjendjen aktuale me COVID-19

Vera italiane, viktimë e COVID-19

Vera italiane, viktimë e COVID-19

Hykmete Bajrami tregon nëse është ekzekutuar pagesa e 170 eurove

Hykmete Bajrami tregon nëse është ekzekutuar pagesa e 170 eurove

Kinezi porosit maskë antiCOVID-19 në vlerë 1.5 milion dollarë

Kinezi porosit maskë antiCOVID-19 në vlerë 1.5 milion dollarë

Komisioni për Shëndetësi jep dhe dëgjon propozimet në lidhje me projektligjin për pandeminë

Komisioni për Shëndetësi jep dhe dëgjon propozimet në lidhje me projektligjin për pandeminë

Shkup: Negociatat për formimin e qeverisë, larg syve të opinionit

Shkup: Negociatat për formimin e qeverisë, larg syve të opinionit

Kurti, letër ambasadorëve: Na ndihmoni, jemi në gjendje të rëndë

Kurti, letër ambasadorëve: Na ndihmoni, jemi në gjendje të rëndë

Abrashi shkarkon njësitet e kundërligjshme në Ministrinë e Infrastrukturës

Abrashi shkarkon njësitet e kundërligjshme në Ministrinë e Infrastrukturës

BE rrit punësimin e të rinjve në Ballkanin Perëndimor me 10 milionë euro për NVM-të

BE rrit punësimin e të rinjve në Ballkanin Perëndimor me 10 milionë euro për NVM-të

Ministria e Shëndetësisë licencoi 29 laboratorë privatë ku mund të kryhen testimet për COVID-19

Ministria e Shëndetësisë licencoi 29 laboratorë privatë ku mund të kryhen testimet për COVID-19

14 të vdekur dhe 172 raste të reja me COVID-19

14 të vdekur dhe 172 raste të reja me COVID-19

Rifillon punën qendra për pajisje me dokumente dhe regjistrim të automjeteve në Podujevë

Rifillon punën qendra për pajisje me dokumente dhe regjistrim të automjeteve në Podujevë