Deputeti i LDK-së vlerëson Mustafën si unifikues të Partisë, Vjosën e propozon për Kryeministre

03.08.2019 20:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Deputeti i LDK-së vlerëson Mustafën si unifikues të Partisë, Vjosën e propozon për Kryeministre

Pas zgjedhjes së Isa Mustafës në postin e kryetarit të partisë, tashmë nga LDK’ja kanë filluar të dalin zëra publik në përkrahje të deputetes Vjosa Osmani për kandidate të kësaj partie për kryeministre në zgjedhjet e ardhshme.

Deputeti i kësaj partie, Haxhi Avdyli, thotë se Vjosa Osmani është duke u përkrahur nga qytetarët në çdo sondazh që bëhet.

Sipas tij dyshja Osmani-Mustafa, do të ndihmojë Kosovën që të kthehet në binarët e zhvillimit dhe progresit, shkruan Gazeta Express.

“LDK vazhdon edhe 4 vite me liderin e saj Isa Mustafa që mban stabilitetin dhe unitetin e saj. Kurse ndryshimi dhe fitorja e zgjedhjeve nacionale e konfirmuar në çdo anketë e sondazh online dhe fjalët e mijëra qytetarëve të takuar kudo, e ka emrin Vjosa Osmani-Sadriu. Ky binom do jetë i ndihmuar nga secili prej nesh kudo që jemi, për të risjellur Kosovën tonë në binarët e zhvillimit e progresit. Vazhdojmë..”, ka shkruar në profilin e tij Avdyli.

Gjatë procesit të brendshëm zgjedhor ishte përfolur shumë emri i Vjosa Osmanit si kandidate për kryetare të LDK’së, megjithatë kryesia e LDK’së kishte bërë përpjekje të gjente një kandidat konsensual meqenëse pretendentët për postin e kryetarit ishin të shumtë.

Isa Mustafa siç u raportua edhe dje, ishte emri i vetëm i cili përfaqësonte një lloj uniteti brenda partisë, gjë që u vërtetua edhe në Kuvendin e IX-të të LDK’së që u mbajt të shtunën më 3 gusht.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Deputeti i LDK-së vlerëson Mustafën si unifikues të Partisë, Vjosën e propozon për Kryeministre

Deputeti i LDK-së vlerëson Mustafën si unifikues të Partisë, Vjosën e propozon për Kryeministre

Imponimi për t’i parë sukseset e padukshme, ish-kryeministri Haradinaj nis fushatën në Facebook

Imponimi për t’i parë sukseset e padukshme, ish-kryeministri Haradinaj nis fushatën në Facebook

Sabri Hamiti refuzon Këshillin e Përgjithshëm të LDK’së, largohet krejt nga politika

Sabri Hamiti refuzon Këshillin e Përgjithshëm të LDK’së, largohet krejt nga politika

Moszgjidhja e kontesteve historike me Bullgarinë, sfidë për Maqedoninë e Veriut

Moszgjidhja e kontesteve historike me Bullgarinë, sfidë për Maqedoninë e Veriut

Wilson: Vuçiq do ta njohë Kosovën, por jo pa një marrëveshje që i përshtatet gjithë Serbisë

Wilson: Vuçiq do ta njohë Kosovën, por jo pa një marrëveshje që i përshtatet gjithë Serbisë

Vuçiq komenton zgjedhjet në LDK, përmend Lutfi Hazirin e Isa Mustafën

Vuçiq komenton zgjedhjet në LDK, përmend Lutfi Hazirin e Isa Mustafën

As gjobat nuk po kryejnë punë, 73 aksidente brenda 24 orëve

As gjobat nuk po kryejnë punë, 73 aksidente brenda 24 orëve

Shpejtim Bulliqi dorëhiqet nga LDK

Shpejtim Bulliqi dorëhiqet nga LDK

Agim Veliu: Kam pasur gatishmëri për ta udhëhequr LDK-në

Agim Veliu: Kam pasur gatishmëri për ta udhëhequr LDK-në

Pacolli e uron Mustafën për rizgjedhjen në postin e kryetarit të LDK-së

Pacolli e uron Mustafën për rizgjedhjen në postin e kryetarit të LDK-së

Wilson: Serbia do ta njohë pavarësinë e Kosovës

Wilson: Serbia do ta njohë pavarësinë e Kosovës

Krasniqi: Zgjedhjet s’kanë alternativë, në PDK vendimet i merr Kadri Veseli

Krasniqi: Zgjedhjet s’kanë alternativë, në PDK vendimet i merr Kadri Veseli

Këto janë akuzat e mediave serbe, për të cilat reagoi Haradinaj

Këto janë akuzat e mediave serbe, për të cilat reagoi Haradinaj

Limaj thotë se Nisma është gati për zgjedhje

Limaj thotë se Nisma është gati për zgjedhje

Kosova fiton një medalje të argjendtë dhe dy të bronzta në Olimpiadën Matematike

Kosova fiton një medalje të argjendtë dhe dy të bronzta në Olimpiadën Matematike

Shpërbërja e Kuvendit, AAK i përgjigjet ftesës së Veselit

Shpërbërja e Kuvendit, AAK i përgjigjet ftesës së Veselit