City – WBA, formacionet zyrtare: Starton Aymeric Laporte

31.01.2018 20:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
City – WBA, formacionet zyrtare: Starton Aymeric Laporte

Manchester City do të ketë përballje të vështirë në shtëpi ndaj skuadrës në formë, WBA.

WBA vjen nga një fitore ndaj Liverpoolit së fundmi në FA Cup dhe City ka sfidë të vështirë përpara.

Është konfirmuar mungesa gjashtë javore e Leroy Sane, mungesa e të cilit do të ndihet në formacion.

Te WBA mungesat e konfirmuara janë Chadli dhe Morrison.

City ka tri ndeshje që nuk ka barazuar dhe është favorit i madh për këtë duel.

Formacioni i Cityt: Ederson, Walker, Laporte, Otamendi, Zinchenko, Fernandinho, Silva, De Bruyne, Sterling, Bernardo, Aguero.

Formacioni i WBA-s: Foster, Nyom, Yacob, Rondon, McClean, Rodriguez, Krychowiak, MCauley, Dawson, Hegazi, Field.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Kur kishte 170 kilogramë, të gjithë u tallën me të – por tani mund të mos besojnë se është pikërisht ajo! (Foto)

Kur kishte 170 kilogramë, të gjithë u tallën me të – por tani mund të mos besojnë se është pikërisht ajo! (Foto)

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi takoi Infantinon dhe shumë homologë gjatë Kongresit Zgjedhor të UEFA-s – i fton për vizita dhe bashkëpunim

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi takoi Infantinon dhe shumë homologë gjatë Kongresit Zgjedhor të UEFA-s – i fton për vizita dhe bashkëpunim

Çfarë duhet të hani për të pasur një bark të sheshtë!

Çfarë duhet të hani për të pasur një bark të sheshtë!

Presidenti i Barçës, Bartomeu: Neymarin nuk e duam, Isco në planet tona

Presidenti i Barçës, Bartomeu: Neymarin nuk e duam, Isco në planet tona

Kufjet wireless të Samsung do të jenë më të mira falë kësaj teknologjie

Kufjet wireless të Samsung do të jenë më të mira falë kësaj teknologjie

Kryetari i Cardiff Cityt, Dalman: Do t’ia paguajmë këstin Nantesit për Salan, por një herë duhet të tregojmë respekt për familjen e tij

Kryetari i Cardiff Cityt, Dalman: Do t’ia paguajmë këstin Nantesit për Salan, por një herë duhet të tregojmë respekt për familjen e tij

Edhe në statistika ishin të barabartë Barça dhe Reali

Edhe në statistika ishin të barabartë Barça dhe Reali

Programuesi vjedh nga banka ku punonte plot 1 milion dollarë përmes ATM

Programuesi vjedh nga banka ku punonte plot 1 milion dollarë përmes ATM

Zbulim sensacional: Është zbuluar ilaçi i cili u ndihmon meshkujve të bëjnë dashuri katër herë më gjatë!

Zbulim sensacional: Është zbuluar ilaçi i cili u ndihmon meshkujve të bëjnë dashuri katër herë më gjatë!

Unazën e kishte blerë 13 dollarë, gruaja mbetet pa fjalë kur shkon te argjendari – nuk e mori gjumi duke menduar se çfarë do të bënte me kaq shumë para (Foto)

Unazën e kishte blerë 13 dollarë, gruaja mbetet pa fjalë kur shkon te argjendari – nuk e mori gjumi duke menduar se çfarë do të bënte me kaq shumë para (Foto)

Juventusi dhe Interi udhëheqin garën për Ndombelen

Juventusi dhe Interi udhëheqin garën për Ndombelen

Pep Guardiola i lumtur me kreun e tabelës: Kurrë nuk duhet të dorëzohesh

Pep Guardiola i lumtur me kreun e tabelës: Kurrë nuk duhet të dorëzohesh

Njerëzit që martohen në moshën 23-32 vjet, jetojnë më gjatë

Njerëzit që martohen në moshën 23-32 vjet, jetojnë më gjatë

City merr primatin në Ligën Premier pas fitores ndaj Evertonit, barazon Liverpoolin me pikë

City merr primatin në Ligën Premier pas fitores ndaj Evertonit, barazon Liverpoolin me pikë

Barça nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Realit në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Mbretit

Barça nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Realit në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Mbretit

Aeroporti i Madridit po kërkon pronarin e “aeroplanit fantazmë” të braktisur dhjetë vjet më parë

Aeroporti i Madridit po kërkon pronarin e “aeroplanit fantazmë” të braktisur dhjetë vjet më parë