City nën hetime për transferimin ilegal të Jadon Sanchos

27.02.2019 09:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
City nën hetime për transferimin ilegal të Jadon Sanchos

Federata Angeleze e Futbollit do të hetojë transferimin e Jadon Sanchos në Manchester City nga Watford në vitin 2015.

E përditshmja gjermane “Der Spiegel” pretendon se ka parë dokumente që tregojnë se Citizens e kanë paguar 250 mijë euro agjentin e lojtarit, Emeka Obasin.

Der Spiegel shkruan sot se City me blerjen e lojtarit në moshën 14-vjeçare ka anashkaluar rregullat e FIFA-s që parandalojnë transferimin e lojtarëve në moshë të mitur.

Jadon Sancho dhe Marco Reus (Photo by Jörg Schüler/Getty Images)

Ajo gjithashtu ka pretenduar të ketë parë një e-mail të dërguar tek babai i Sanchos duke përshkruar se paga dhe shpërblimet do të merren pasi lojtari të nënshkruaj kontratë profesionale. Sipas raportit, një avokat i klubit ndërhyri më vonë duke theksuar se letra nuk ishte një ofertë.

Në një deklaratë për Omnisport, një zëdhënës i FA njoftoi të martën se “Mund të konfirmojmë se FA do të hetojë akuzat.”

Jadon Sancho (Photo by Clive Rose/Getty Images)

City deklaroi se nuk do të komentonte mbi raportet e bazuara në dokumente që supozoheshin të ishin marrë ilegalisht dhe se kjo është një histori e trilluar.

“Lidhur me historinë e botuar nga Der Spiegel dhe në kundërshtim me pohimin e tyre se Manchester City FC nuk iu përgjigj pyetjes së tyre – ju lutem shihni deklaratën më poshtë që u është dërguar atyre më parë këtë javë. Ne nuk do të japim asnjë koment për materialet jashtë kontekstit të supozuara se janë vjedhur nga ekipi i City Football dhe Manchester City. Përpjekja për të dëmtuar reputacionin e klubit është e organizuar dhe e qartë”.

Sancho kaloi dy vjet më parë te City përpara se të nisej për në Borussia Dortmund, ku tani si 18-vjeçarpo shkëlqen në Budesligë gjersa ka realizuar tetë gola dhe ka bërë dhjetë asistime. /Telegrafi/


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zbulohet ilaçi më efektiv kundër depresionit dhe vetëvrasjeve

Zbulohet ilaçi më efektiv kundër depresionit dhe vetëvrasjeve

Dështon plani për një taksë dixhitale brenda Bashkimit Evropian

Dështon plani për një taksë dixhitale brenda Bashkimit Evropian

6 metoda për të rritur fuqinë dhe cilësinë e sinjalit Wi-Fi

6 metoda për të rritur fuqinë dhe cilësinë e sinjalit Wi-Fi

Vaksina kundër fruthit nuk shkakton autizmin te fëmijët

Vaksina kundër fruthit nuk shkakton autizmin te fëmijët

Fushata e takimeve informative të edicionit të 7-të të ICT Awards nis me Tiranën dhe Prishtinën

Fushata e takimeve informative të edicionit të 7-të të ICT Awards nis me Tiranën dhe Prishtinën

Fitbit i kundërpërgjigjet Apple dhe Samsung me orën e re inteligjente

Fitbit i kundërpërgjigjet Apple dhe Samsung me orën e re inteligjente

Janë zbuluar gjenet përgjegjëse të autizmit

Janë zbuluar gjenet përgjegjëse të autizmit

Çmontimi i Galaxy S10, telefoni i vështirë për tu riparuar

Çmontimi i Galaxy S10, telefoni i vështirë për tu riparuar

Ditë qetësie në Bali: Mbyllen aeroportet, ndalon interneti dhe zbrazen rrugët për të festuar Vitin e Ri Hindu (Foto)

Ditë qetësie në Bali: Mbyllen aeroportet, ndalon interneti dhe zbrazen rrugët për të festuar Vitin e Ri Hindu (Foto)

Firefox 67 mund të ketë zgjidhjen e duhur për përdorimin e lartë të memories

Firefox 67 mund të ketë zgjidhjen e duhur për përdorimin e lartë të memories

Kur do të mund të aplikohet te pacientët e tjerë trajtimi i virusit HIV që rezultoi i suksesshëm

Kur do të mund të aplikohet te pacientët e tjerë trajtimi i virusit HIV që rezultoi i suksesshëm

Interneti celular, Shqipëria ndër vendet me koston më të ulët për GB

Interneti celular, Shqipëria ndër vendet me koston më të ulët për GB

Shoqëria e këndshme mes këlyshëve të luanit dhe tigrit (Video)

Shoqëria e këndshme mes këlyshëve të luanit dhe tigrit (Video)

Shkencëtarët janë gati të zbulojnë një pilulë për parandalimin e plakjes

Shkencëtarët janë gati të zbulojnë një pilulë për parandalimin e plakjes

Putin mëson nga Kina, kërkon krijimin e një “Firewalli të Madh” në Rusi

Putin mëson nga Kina, kërkon krijimin e një “Firewalli të Madh” në Rusi

Telefoni i ri i Oppo ka një kamër selfie 48-megapiksel të pazakontë

Telefoni i ri i Oppo ka një kamër selfie 48-megapiksel të pazakontë