Carlos Vela, i hapur për transferim në Barcelonë

25.10.2019 15:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Carlos Vela, i hapur për transferim në Barcelonë

(Foto Getty Images)
Carlos Vela është i hapur për t’u transferuar në Barcelonë. Sulmuesi i rrezikshëm, i cili po shkëlqen në futbollin amerikan, ishte afër kalimit tek gjiganti katalunas edhe në fillim të këtij viti

Carlos Vela nuk e ka fshehur dëshirën e tij për t’u transferuar tek Barcelona.

Sulmuesi i rrezikshëm ishte afër kalimit tek gjiganti katalunas në janar të këtij viti, ndërsa është i hapur që një gjë e tillë të ndodhë në janar të vitit 2020.

Sulmuesi po shfaq formë të shkëlqyeshme në Major League Soccer këtë vit.

Ai i ka realizuar plot 36 gola në 32 ndeshje.

Mbrëmë, Vela e ka ndihmuar ekipin LAFC ta fitojë ndeshjen gjysmëfinale kundër LA Galaxy në derbin “El Trafico”.

Duke folur për “New York Times”, ai thotë se do të ishte i hapur për t’iu bashkuar Barcelonës në janar.

“Kush do të thoshte jo për të luajtur me Messin për katër muaj dhe më pas të rikthehet në LA?”, ka thënë Vela.

“Shko shijoje atë eksperiencë, mëso dhe më pas kthehu në shtëpi”, ka përfunduar ai. /Gazeta Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Carlos Vela, i hapur për transferim në Barcelonë

Carlos Vela, i hapur për transferim në Barcelonë

Barcelona-Real luhet në 18 dhjetor, El Clasico ka një datë

Barcelona-Real luhet në 18 dhjetor, El Clasico ka një datë

Tottenham – Crvena Zvezda 9:2 (VIDEO)

Tottenham – Crvena Zvezda 9:2 (VIDEO)

Chloe Ferry, edhe sot sjell format bombastike nga Dubai

Chloe Ferry, edhe sot sjell format bombastike nga Dubai

Kampioni nuk ndalet, Marc Marquez fiton dhe Çmimin e Madh të Japonisë

Kampioni nuk ndalet, Marc Marquez fiton dhe Çmimin e Madh të Japonisë

FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

“Stupcat” tallen keq me zgjedhjet, tregojnë si shiten votat në Kosovë

“Stupcat” tallen keq me zgjedhjet, tregojnë si shiten votat në Kosovë

La kamerën e ndezur aksidentalisht, zbulon se gruaja po e tradhton me shokun e ngushtë

La kamerën e ndezur aksidentalisht, zbulon se gruaja po e tradhton me shokun e ngushtë

Muriqi: Besojmë në ëndrrën e Evropianit, ndeshja ndaj Çekisë më shumë se finale

Muriqi: Besojmë në ëndrrën e Evropianit, ndeshja ndaj Çekisë më shumë se finale

Beqiraj i emocionuar nga mikpritja e “Dardanëve”, thotë se Kosova e meritoi fitoren

Beqiraj i emocionuar nga mikpritja e “Dardanëve”, thotë se Kosova e meritoi fitoren

Challandes pas fitores ndaj Malit të Zi – thotë shqip ‘urime’

Challandes pas fitores ndaj Malit të Zi – thotë shqip ‘urime’

Moldavi-Shqipëri mbyllet 0-4 për kuqezinjtë

Moldavi-Shqipëri mbyllet 0-4 për kuqezinjtë

Kosova e mrekullueshme kundër Malit të Zi, ëndrra vazhdon (Video)

Kosova e mrekullueshme kundër Malit të Zi, ëndrra vazhdon (Video)

Kosova ngrit epërsinë ndaj Malit të Zi

Kosova ngrit epërsinë ndaj Malit të Zi

Vjen goli i parë i Kosovës ndaj Malit të Zi

Vjen goli i parë i Kosovës ndaj Malit të Zi