Brenda një dite raportohen gjashtë raste të posedimit me drogë

29.03.2019 12:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Brenda një dite raportohen gjashtë raste të posedimit me drogë

Në Kosovë gjatë ditës së djeshme janë raportuar gjashtë raste të posedimit të substancave narkotike, të gjitha këto kanë qenë në qytete të ndryshme.
Policia tha se një nga këto raste është paraqitur në Kampusin Universitar të Prishtinës, ku është arrestuar një i dyshuar pasi në trup i janë gjetur 1.5 gram.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar, pasi që gjatë kontrollit në trup i është gjetur dhe i është konfiskuar 1.4 gr. substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt”, shkruan Policia.

Po ashtu edhe në Kalanë e Harilaqit është konfiskuar drogë dhe është arrestuar një i dyshuar.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar, pasi që gjatë verifikimit dhe kontrollit nën ulësen e shoferit në automjetin e tij i është gjetur dhe i është konfiskuar një sasi e vogël me substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë, në peshë 1.50 gr. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt”, shkruhet në raportin e Policisë.

Raste të njëjta ka në Gjilan dhe në Suharekë ku janë dy të arrestuar dhe ka të konfiskuar drogë.

“Është ndaluar nga Policia i dyshuari mashkull moshë e mitur K/Shqiptar, pasi që gjatë verifikimit dhe kontrollit në trupin e tije i janë gjetur dhe konfiskuar një sasi e vogël me substancë të dyshuar narkotike e llojit marihuanë, në peshë 6.4 gr. I dyshuari pas intervistimit në prani të prindit dhe avokatit mbrojtës me vendim të prokurorit, dërgohet për 24 orë në qendrën e mbajtjes”.

“Është ndaluar nga Policia një automjet me tabela shqiptare, me vozitës të dyshuarin mashkull K/Shqiptar, tek i cili gjatë verifikimit dhe kontrollit në automjetin e tij i është gjetur dhe konfiskuar një sasi substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë, në peshë 4.06 gr. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt”, shkruhet në raportin e Policisë.

Në qytetin e Pejës është gjetur një sasi më e vogël e substancave narkotike.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar, tek i cili gjatë verifikimit dhe kontrollit në trup i është gjetur dhe i është konfiskuar një qese e vogël me substancë të dyshuar narkotike. Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit dërgohet në qendrën e mbajtjes”, shkruhet në raportin e Policisë më tej.

Po ashtu edhe në Pikën Kufitare në Vërmicë është arrestuar një i dyshuar ku edhe janë konfiskuar 3.78 gram drogë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Policia me masa shtesë gjatë sezonit veror

Policia me masa shtesë gjatë sezonit veror

Kryeministri Haradinaj ka një apel të rëndësishëm për bashkatdhetarët

Kryeministri Haradinaj ka një apel të rëndësishëm për bashkatdhetarët

Shqipëria – 25 mijë euro për Bujanocin, Serbia 40 milionë për serbët e Kosovës

Shqipëria – 25 mijë euro për Bujanocin, Serbia 40 milionë për serbët e Kosovës

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Çështjet e mosmarrëveshjeve ndërmjet Bullgarisë dhe Serbisë

Çështjet e mosmarrëveshjeve ndërmjet Bullgarisë dhe Serbisë

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash