Blerim Shala e do postin e nënkryetarit të PDK-së?

12.03.2015 19:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Blerim Shala e do postin e nënkryetarit të PDK-së?

Blerim Shala, i cili para pak ditësh u largua nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e Ramush Haradinajt, shume shpejt mund t’i bashkohet Partisë Demokratike të Hashim Thaçit. Shala po pretendon që të marrë postin e nënkryetarit të partisë, pozitë të cilën e mbante edhe në AAK.

“Blerim Shala është në negociata me PDK-në për të hyrë në këtë parti. Shala po e kërkon postin e nënkryetarit të partisë, si kusht për t’iu bashkangjitur partisë së drejtuar nga Hashim Thaçi e Kadri Veseli”, ka thënë ky burim brenda PDK-së.

Sipas këtij burimi, PDK ende nuk ka marrë kurrfarë vendimi për marrjen eventuale të Blerim Shalës. “Megjithatë, Hashim Thaçi e Kadri Veseli vendosin për gjithçka pa e pyetur askën”, thotë ky burim.

Ndërkaq, zyrtarisht në PDK nuk e kanë mohuar që janë në negociata, mirëpo nuk kanë dhënë detaje tjera.

Nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi ka thënë për Gazetën Blic se ai nuk është pjesë e negociatave.

“Unë nuk jam pjesë e atyre negociatave”, ka thënë shkurt për Gazetën Blic, Hajredin Kuçi.

Ndërkaq, Blerim Shala nuk është përgjigjur.

Ish- dyshi i AAK-së, kishte zgjedhur postin e koordinatorit të delegacionit kosovar të bisedimeve, para atij të nënkryetarit të partisë.

Në anën tjetër, PDK që nga formimi i qeverisë së Kosovës ka një pozitë të lirë nënkryetari, të cilin e liroi deputetja Margarita Kadriu, e cila e pakënaqur me kabinetin qeveritar dha dorëheqje nga partia dhe nga grupi parlamentar i kësaj partie./ Gazeta Blic/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kjo është lista e deputetëve që kanë nënshkruar kërkesën për seancën e votimit të Qeverisë Hoti

Kjo është lista e deputetëve që kanë nënshkruar kërkesën për seancën e votimit të Qeverisë Hoti

Shala thotë se nuk do të votojë Qeverinë Hoti

Shala thotë se nuk do të votojë Qeverinë Hoti

A do të bëhet Mali i Zi vendi i parë pa koronavirus në Evropë?

A do të bëhet Mali i Zi vendi i parë pa koronavirus në Evropë?

Lutfi Haziri nuk do me e pa askënd në lëkurën e Avdullah Hotit

Lutfi Haziri nuk do me e pa askënd në lëkurën e Avdullah Hotit

Edhe 27 raste me koronavirus të hënën

Edhe 27 raste me koronavirus të hënën

Koronavirusi ndikon në rënien e të hyrave në buxhetin e Maqedonisë së Veriut

Koronavirusi ndikon në rënien e të hyrave në buxhetin e Maqedonisë së Veriut

Vetëvendosje: Kërkon procesverbalet dhe transkriptet e Gjykatës Kushtetues

Vetëvendosje: Kërkon procesverbalet dhe transkriptet e Gjykatës Kushtetues

Pas statusit të Ramës, Kosova heq tarifën 22 euroshe për kamionat

Pas statusit të Ramës, Kosova heq tarifën 22 euroshe për kamionat

Vetëvendosje nuk e ka në plan t’ia kërkojë dorëheqjen Osmanit

Vetëvendosje nuk e ka në plan t’ia kërkojë dorëheqjen Osmanit

Thaçi kërkon të formohet sa më shpejt Qeveria Hoti

Thaçi kërkon të formohet sa më shpejt Qeveria Hoti

IKSHPK: Kujdes me ushqimin gjatë verës

IKSHPK: Kujdes me ushqimin gjatë verës

Gashi i LDK’së nuk beson se Thaçi do ta ketë një mandat tjetër për President

Gashi i LDK’së nuk beson se Thaçi do ta ketë një mandat tjetër për President

Lajiq: Për shkak të masave të Kosovës, kamionët e Serbisë po kthehen prapa

Lajiq: Për shkak të masave të Kosovës, kamionët e Serbisë po kthehen prapa

Të mërkurën seanca për votimin e Qeverisë Hoti

Të mërkurën seanca për votimin e Qeverisë Hoti

Kushtetuesja heq paragrafin 4 të nenit 95 të Kushtetutës në versionin final të aktgjykimit për dekretin

Kushtetuesja heq paragrafin 4 të nenit 95 të Kushtetutës në versionin final të aktgjykimit për dekretin

Pasi e pranuan aktgjykimin e Kushtetueses, LDK-ja mblidhet nesër

Pasi e pranuan aktgjykimin e Kushtetueses, LDK-ja mblidhet nesër