Biden vaksinohet të hënën kundër COVID-19

19.12.2020 17:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Biden vaksinohet të hënën kundër COVID-19

Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden do të vaksinohet të hënën kundër koronavirusit të ri (COVID-19).

Jen Psaki, e zgjedhur nga Biden si zëdhënëse i Shtypit e Shtëpisë së Bardhë, njoftoi në një konferencë për media se Biden dhe Kamala Harris, e zgjedhura zëvendëspresidente e SHBA-së, do të vaksinohen kundër COVID-19, raporton ATSh.

Duke deklaruar se Biden do të vaksinohet së bashku me bashkëshorten Jill Biden para kamerave të hënën, Psaki tha se Harris do të marrë vaksinën një javë më vonë, sipas protokollit.

Zëvendëspresidenti aktual, Mike Pence dhe presidentja e Dhomës së Përfaqësuesve Nancy Pelosi morën dje vaksinën kundër COVID-19.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Biden vaksinohet të hënën kundër COVID-19

Biden vaksinohet të hënën kundër COVID-19

Mërgimtarët ia mësyjnë Kosovës

Mërgimtarët ia mësyjnë Kosovës

Haradinaj për grabitjet: Institucionet të japin provimin duke kapur kriminelët

Haradinaj për grabitjet: Institucionet të japin provimin duke kapur kriminelët

Hoti i reagon Vuçiqit: S’ka marrëveshje pa njohje reciproke

Hoti i reagon Vuçiqit: S’ka marrëveshje pa njohje reciproke

8 të vdekur dhe 345 raste të reja me koronavirus në Kosovë

8 të vdekur dhe 345 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Talla: Të pezullohet TVSH-ja për prodhuesit vendor

Talla: Të pezullohet TVSH-ja për prodhuesit vendor

​Krasniqi: Do t’i mbështesim 80 %e bizneseve të prekura nga pandemia

​Krasniqi: Do t’i mbështesim 80 %e bizneseve të prekura nga pandemia

​Grabitje e armatosur në Prishtinë, Policia jep detaje

​Grabitje e armatosur në Prishtinë, Policia jep detaje

OBSh: Kombet më të varfra do t’i marrin vaksinat në gjysmën e parë të 2021

OBSh: Kombet më të varfra do t’i marrin vaksinat në gjysmën e parë të 2021

KE porosi për 80 milionë doza shtesë të vaksinës “Moderna”

KE porosi për 80 milionë doza shtesë të vaksinës “Moderna”

​100 euro gjobë për përdoruesit e mjeteve piroteknike në hapësira publike

​100 euro gjobë për përdoruesit e mjeteve piroteknike në hapësira publike

​OLAF zbuloi dezinfektuesin e importuar nga Turqia – shumë i rrezikshëm për shëndetin

​OLAF zbuloi dezinfektuesin e importuar nga Turqia – shumë i rrezikshëm për shëndetin

11 të vdekur dhe 580 raste të reja nga Covid-19 në Shqipëri

11 të vdekur dhe 580 raste të reja nga Covid-19 në Shqipëri

Kosova dhe BE koordinohen për sigurimin sa më parë të vaksinës kundër Covid-19

Kosova dhe BE koordinohen për sigurimin sa më parë të vaksinës kundër Covid-19

Haziri: Lajm i mirë që komuna e Gjilanit ka kaluar në zonën e verdhë

Haziri: Lajm i mirë që komuna e Gjilanit ka kaluar në zonën e verdhë

Me gjetjet e sotme mortore përfundojnë gërmimet për sivjet, në pranverë vazhdojnë në Serbi

Me gjetjet e sotme mortore përfundojnë gërmimet për sivjet, në pranverë vazhdojnë në Serbi