Berisha: Pas Vuçiçit, Edvin Kristaq Tradhtari padit me urdhër të padronit te tij kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj!

16.01.2020 08:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Berisha: Pas Vuçiçit, Edvin Kristaq Tradhtari padit me urdhër të padronit te tij kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj!

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka reaguar pas padisë kryeministrit Edi Rama kundër Ramush Haradinajt, duke thënë se është urdhëruar nga Beogradi dhe është akti më i fundit në serine e akteve të tradhtisë kombëtare që ka ndërmarrë Rama ndaj Kosovës së pavarur.

Berisha më tej shkruan se çdo orë që kalon duke e mbajtur Ramën, të cilin e quan tradhtar është një poshtërim i madh për çdo shqiptar, Shqipërinë dhe Kosovën.

Lexoni të plotë postimin e Berishës në Facebook:

“Pas Vuçiçit, Edvin Kristaq Tradhtari padit me urdhër të padronit te tij kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj!

Miq, bir xhelati, tradhtar i urryer për mbare kombin për të gjithë ata që i thonë vetes shqiptar, armik i egër dhe urrejtës i papërmbajtur i qenies kombëtare shqiptare, monstra qe është vërsulur si lopë e çmendur t’i shkatërrojë kombit çdo arritje te tij, Kosovën e lire dhe te pavarur, projektin e integrimit evropian, t’ju vrase shqiptareve shpresën dhe te spastroje etnikisht Shqipërinë , dorëzoi sot ne Prishtinë padinë kundër kryeministrit të Kosovës, Ramush Hardinaj.

Edvin Kristaq Tradhtari mori këtë hap qe turpëron vet turpin njerëzor me urdhër te patronit te tij Vuçiç pasi ky i fundit, ne një akt kriminal paditi ne Hage kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Kjo padi e urdhëruar nga Beogradi është akti me i fundit ne serine e akteve te tradhtisë kombëtare qe ka ndërmarrë Edvin Kristaq Tradhtari ndaj Kosovës se pavarur, integritetit territorial, sovranitet te saj si dhe pasi i futi thikën pas shpine Kosovës me traktatin e Novi Sadit dhe sulmeve qe ndërmori nga Tirana, me gjuhe rrugaçi kundër z.Haradinaj, te pashembullta qe nga koha e Luftës se Ftohte dhe te diktuara direkt nga padroni i tij, serbomadhi Vuçiç!

Po sot, qe shqiptaret kudo qe janë, përveç Esad Toptanit te ri qe heshti si fija e barit, u përulen me nderimin me te thelle para viktimave te gjenocidit serb ne Raçak, Vuçiç, për te zhurmuar mesazhin për drejtësi te viktimave te barbarisë serbe ne Raçak, urdhëroi Edvin Kristaq Tradhtarin qe me urgjence te dorëzonte dhe njoftonte padinë e turpit dhe tradhtisë kombëtare ne Prishtine kundër kryeministrit te Kosovës!

Miq, çdo ore qe kalon duke mbajtur këtë tradhtar ne krye te narkoqeverise është një poshtërim i madh për çdo shqiptar qe e ndjenë veten te tille, për Shqipërinë dhe Kosovën”

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Metodologjia e re e BE-së nga perspektiva integruese e Maqedonisë së V.

Metodologjia e re e BE-së nga perspektiva integruese e Maqedonisë së V.

Për tri vjet KEK-u investoi 1 milion euro për komunitetin

Për tri vjet KEK-u investoi 1 milion euro për komunitetin

Serbët Grenellit për Thaçin: Kujdes nga gjarpri, binde të vijë në Beograd pas marrëveshjes

Serbët Grenellit për Thaçin: Kujdes nga gjarpri, binde të vijë në Beograd pas marrëveshjes

Lufthansa synon të hap korridorin ajror Prishtinë – Beograd

Lufthansa synon të hap korridorin ajror Prishtinë – Beograd

Grenell: Trumpit i takon merita për marrëveshjen për fluturimet Kosovë-Serbi

Grenell: Trumpit i takon merita për marrëveshjen për fluturimet Kosovë-Serbi

Haxhiu: Për të jetësuar vullnetin e qytetarëve ne kemi bërë shumë kompromise, radha e LDK’së

Haxhiu: Për të jetësuar vullnetin e qytetarëve ne kemi bërë shumë kompromise, radha e LDK’së

LDK të martën mbledh Kryesinë, pas nominimit të Kurtit si mandatar për formimin e Qeverisë

LDK të martën mbledh Kryesinë, pas nominimit të Kurtit si mandatar për formimin e Qeverisë

27.9 milionë euro u peshojnë “fajdet” e qytetarëve në Monego dhe Iute Credit

27.9 milionë euro u peshojnë “fajdet” e qytetarëve në Monego dhe Iute Credit

Thaçi: Propozoj si mandatar për të formuar Qeverinë, Albin Kurtin

Thaçi: Propozoj si mandatar për të formuar Qeverinë, Albin Kurtin

Krasniqi, akuzon rëndë Albin Kurtin

Krasniqi, akuzon rëndë Albin Kurtin

Presidenti Thaçi përshëndet hapjen e linjës ajrore Prishtinë-Beograd

Presidenti Thaçi përshëndet hapjen e linjës ajrore Prishtinë-Beograd

Mimoza Kusari për Infosot, e bënë të ditur se kush e bllokoi lidhjen e koalicionit ndërmjet LVV’së dhe LDK’së

Mimoza Kusari për Infosot, e bënë të ditur se kush e bllokoi lidhjen e koalicionit ndërmjet LVV’së dhe LDK’së

20 punëtorë të KEK-ut kanë vdekur nga sëmundjet e kancerit në vitin 2019

20 punëtorë të KEK-ut kanë vdekur nga sëmundjet e kancerit në vitin 2019

Tërheqje të njohjeve kanë rritur zemërimin në Prishtinë dhe ambiciet në Beograd, diplomacia e ryshfetit

Tërheqje të njohjeve kanë rritur zemërimin në Prishtinë dhe ambiciet në Beograd, diplomacia e ryshfetit

Pa marrëveshje me LDK’në, VV-ja propozon Albin Kurtin mandatar për kryeministër

Pa marrëveshje me LDK’në, VV-ja propozon Albin Kurtin mandatar për kryeministër

Arrestohen dy të dyshuarit në Fushë-Kosovë, u  përleshen fizikisht

Arrestohen dy të dyshuarit në Fushë-Kosovë, u përleshen fizikisht