Bayerni fiton me vështirësi në udhëtim te Werderi

E publikuar: 01/12/2018 17:28

Bayern Munich ka fituar me vështirësi në udhëtim te Werder Bremen me rezultat të ngushtë 2-1, ku ylli i Kosovës, Milot Rashica nuk luajti asnjë minutë në këtë ndeshje.

Bavarezët e Niko Kovacit i janë kthyer fitores në Bundesliga pas tri dështimeve radhazi, duke mposhtur në udhëtim Werderin, që gjithashtu janë gjashtë forme.

Pjesa e parë e ndeshje u karakterizua me lojë më të mirë të mysafirëve bavarez, por të dyja skuadrat arritën ta shënojnë nga një gol.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 20-të dhe ishte Serge Gnabry, i cili kaloi Bayernin në epërsi 0-1.

Pas këtij goli, Bayerni vazhdoi iniciativën, por u befasuan nga Yuya Osako që barazoi rezultat 1-1 në minutën e 33-të dhe me këtë rezultat shkuan në pushim.

Në pjesën e dytë, mysafirët ishin më të mirë dhe dominuan këtë 45 minuta duke arritur të shënojnë edhe golin e fitores.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 50-të dhe ishte përsëri Gnabry, i cili shënoi kësaj radhe për 2-1 dhe deri në fund nuk pati gola tjerë duke dalë të jetë ky goli i fitores nga gjermani.

Pas kësaj fitores, Bayerni ngjitet në vendin e tretë me 24 pikë, ndërsa Bremeni në pozitën e tetë me 18 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Bavarezët e presin në shtëpi Nurenbergun, ndërsa Werderi luan në shtëpi ndaj Fortuna Dusseldorfit. /Telegrafi/