As Samsung nuk e di se kur Galaxy Fold do të dalë në shitje

10.06.2019 21:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
As Samsung nuk e di se kur Galaxy Fold do të dalë në shitje

Mbani mend kur Samsung tha se do të shtynte debutimin e Galaxy Fold në mesin e muajit Maj.

Ka kaluar një muaj që kur kompania ka bërë të ditur vendimin megjithatë shqetësues është fakti se Samsung nuk jep detaje kur do të dalë në shitje telefoni.

Duke qenë se telefoni duhej të ishte në duart e konsumatorëve në muajin Prill, blerësit do të përballen me shtyrje që mund të shkojë deri në tre muaj.

Sipas CNET data e debutimit është në “javët në vijim” pa asgjë konkrete duke sugjeruar se debutimi mund të shkojë deri në muajin Korrik.

Samsung nuk do të nxitohet me telefonin. Versioni origjinal ishte shumë i brishtë ku ekrani ka qenë komponenti më problematik.

Ai kishte një shtresë mbrojtëse vendosur nga vetë Samsung dhe analistët e parë që e kishin në duar e kishin hequr duke menduar se ishte mbrojtës ekrani.

Nëse Samsung ka në plan të shesë telefonin 1,980 dollarë, duhet tu sigurojë blerësve se ka një nivel të lartë sigurie.

Problemet e para që shfaqi telefoni na kujtuan Galaxy Note 7. Megjithatë Fold nuk është telefon i cili shitet në volume të mëdha dhe më shumë një eksperiment i cili duhet ti bëjë ekranet me palosje një realitet praktik. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)