Arratisja nga QKUK-ja, ndalim 48 orësh për dy gardianët

30.09.2017 20:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Arratisja nga QKUK-ja, ndalim 48 orësh për dy gardianët

Policia e Kosovës mbrëmë ka arrestuar dy gardianë lidhur me ikjen e Avni Osmanit nga QKUK-ja.

Burime të “Indeksonline” brenda Shërbimit Korrektues të Kosovës bëjnë me dije se prokurori iu ka caktuar dy gardianëve 48 orë ndalje.

Ndryshe, Avni Osmani ka qenë i burgosur në Burgun e Dubravës për shkak të një vrasje në vitin 2004. Atij i kishin mbetur edhe 17 vite për të vuajtur dënimin.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Daçiq sjell lajme të mira për Serbinë nga Këshilli i Sigurimit i OKB-së

Daçiq sjell lajme të mira për Serbinë nga Këshilli i Sigurimit i OKB-së

Taksa nuk dëmton raportet Kosovë-ShBA

Taksa nuk dëmton raportet Kosovë-ShBA

Abuzimi seksual ndaj 16 vjeçares, sot protestohet në Drenas

Abuzimi seksual ndaj 16 vjeçares, sot protestohet në Drenas

Kryesia e Kuvendit vendos sot për seancën e jashtëzakonshme

Kryesia e Kuvendit vendos sot për seancën e jashtëzakonshme

Mungesa e produkteve medicinale lë pacientët pa shërbime

Mungesa e produkteve medicinale lë pacientët pa shërbime

Moti sot në Kosovë

Moti sot në Kosovë

Rritet presioni mbi Qeverinë për heqjen e taksës, Haradinaj nuk zmbrapset

Rritet presioni mbi Qeverinë për heqjen e taksës, Haradinaj nuk zmbrapset

BE-ja nuk thotë as se duhet e as se nuk duhet përfshirë “Trepçën” në dialog

BE-ja nuk thotë as se duhet e as se nuk duhet përfshirë “Trepçën” në dialog

SHBA-ja dhe BE-ja përsëri kërkojnë pezullimin e taksës

SHBA-ja dhe BE-ja përsëri kërkojnë pezullimin e taksës

Përfaqësuesi i SHBA’së tregon datën kur mund të arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi

Përfaqësuesi i SHBA’së tregon datën kur mund të arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi

Ambasadori gjerman në OKB: Daçiq po e godet veten duke provuar t’ia heq njohjet Kosovës

Ambasadori gjerman në OKB: Daçiq po e godet veten duke provuar t’ia heq njohjet Kosovës

Irinej: Serbia pa Kosovën është si njeriu pa zemër

Irinej: Serbia pa Kosovën është si njeriu pa zemër

Çitaku në OKB: Kosova kurrë nuk do të negociojë për shtetësinë e saj

Çitaku në OKB: Kosova kurrë nuk do të negociojë për shtetësinë e saj

Taksa mbizotëron në diskutimet e KS të OKB-së për Kosovën

Taksa mbizotëron në diskutimet e KS të OKB-së për Kosovën

Daçiq thotë se s’ka dialog pa heqjen e taksës

Daçiq thotë se s’ka dialog pa heqjen e taksës

AAK-ja voton tri parime: S’ka ndryshim kufijsh, s’ka kushte në dialog e s’hiqet taksa

AAK-ja voton tri parime: S’ka ndryshim kufijsh, s’ka kushte në dialog e s’hiqet taksa