Ancelotti apo Guardiola? Sonte zhvillohet ndeshja e paparashikueshme

28.12.2020 15:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ancelotti apo Guardiola? Sonte zhvillohet ndeshja e paparashikueshme

Periudha e zënë festive vazhdon dhe ndeshjet po vijnë me një ritëm të shpejtë në Premier Ligë.

Sfida më interesante e ditës së sotme do të zhvillohet nga ora 21:00 ndërmjet Evertoni dhe Manchester Cityt, përcjell KosovaPress.

Skuadra e drejtuar nga Carlo Ancelotti po tregohet rival serioz për titull dhe se Pep Guardiola duhet t’i bëjë mirë llogoritë për të pasur një rezultat pozitiv ndaj tyre.

Këto pritet të jenë formacionet e mundshme të dy skuadrave:

Everton: (4-2-3-1): Pickford; Coleman, Keane, Mina, Godfrey; Doucoure, Davies, Iëobi, Sigurdsson, Bernard; Calvert-Leëin

Manchester City: (4-2-3-1): Ederson; Cancelo, Dias, Stones, Mendy; Fernandinho, Gundogan; Mahrez, De Bruyne, Sterling; Aguero

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ancelotti apo Guardiola? Sonte zhvillohet ndeshja e paparashikueshme

Ancelotti apo Guardiola? Sonte zhvillohet ndeshja e paparashikueshme

Flet sërish Xhaka: I heshta kritikët sepse flisnin shumë

Flet sërish Xhaka: I heshta kritikët sepse flisnin shumë

Këta janë top-5 golashënuesit në top-5 ligat evropiane

Këta janë top-5 golashënuesit në top-5 ligat evropiane

Heq borën me … flakëhedhës – video

Heq borën me … flakëhedhës – video

Rrokulliset me veturë dhe humb jetën ish-lojtari i Liverpoolit

Rrokulliset me veturë dhe humb jetën ish-lojtari i Liverpoolit

Industria gjermane e makinave më së shumti përfiton nga Kina

Industria gjermane e makinave më së shumti përfiton nga Kina

Prepolli kritikon Ballkanin për angazhimin e Bledi Shkëmbit si trajner

Prepolli kritikon Ballkanin për angazhimin e Bledi Shkëmbit si trajner

Flet lojtari më i mirë i shekullit: Dua të luaj edhe për disa vite

Flet lojtari më i mirë i shekullit: Dua të luaj edhe për disa vite

Zgjidhen lojtari dhe trajneri i shekullit

Zgjidhen lojtari dhe trajneri i shekullit

Liverpool – West Brom, formacionet zyrtare

Liverpool – West Brom, formacionet zyrtare

Top-11-shja e zgjedhur nga Zlatan Ibrahimovic

Top-11-shja e zgjedhur nga Zlatan Ibrahimovic

​Lampard kërkon nga drejtuesit e Chelseat blerjen e sulmuesit i cili kushton 80 milionë euro

​Lampard kërkon nga drejtuesit e Chelseat blerjen e sulmuesit i cili kushton 80 milionë euro

Edhe pse në krizë, Arsenali e 6mposht Chelsean

Edhe pse në krizë, Arsenali e 6mposht Chelsean

PSG hyn në garë për shërbimet e Depay

PSG hyn në garë për shërbimet e Depay

Mbappe i jep lamtumirën e fundit Tuchel

Mbappe i jep lamtumirën e fundit Tuchel

Dyshja e Manchester Cityt testohet pozitivë me Covid-19

Dyshja e Manchester Cityt testohet pozitivë me Covid-19