Ajax 1-2 Real: Notat e lojtarëve, Neres më i miri

14.02.2019 02:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ajax 1-2 Real: Notat e lojtarëve, Neres më i miri

Real Madridi arriti fitore me rezultat 1-2 në ndeshjen e parë ndaj Ajaxit në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve.

Golat për Los Blancos i shënuan Karim Benzema (60′), Marco Asensio (87′), kurse për vendasit shënoi Hakim Ziyech (75′).

Më i miri në këtë ndeshje ishte David Neres, i cili përveç asistimit arriti të bëjë një paraqitje mjaft të mirë, duke i shkaktuar shumë probleme mbrojtjes së Realit.

Festa te goli i Marco Asensios (Foto: Lars Baron/Getty Images/Guliver)

Me notë të lartë te vendasit u vlerësuan edhe Hakim Ziyech, Noussair Mazraoui, Donny van de Beek dhe Frenkie de Jong.

Të Los Blancos më i miri ishte Dani Carvajal, por edhe Thibaut Courtois, Benzema dhe Vinicius Junior, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Ajax:

Real Madrid:

Ndeshja e rikthimit do të luhet në Santiago Bernabeu me 5 mars. /Telegrafi/


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mësoni trupin tuaj ta luftojë vetë diabetin

Mësoni trupin tuaj ta luftojë vetë diabetin

Një databazë me 800 milion e-mail zbulohet online

Një databazë me 800 milion e-mail zbulohet online

Bufi i shtëpisë zgjeroi territorin, përzuri macen e shtrirë në divan (Video)

Bufi i shtëpisë zgjeroi territorin, përzuri macen e shtrirë në divan (Video)

AKEP i dorëzon Vodafone Albania frekuencat e reja, pritet rritja e shpejtësisë së internetit

AKEP i dorëzon Vodafone Albania frekuencat e reja, pritet rritja e shpejtësisë së internetit

Zbuloni se a jeni të varur nga sheqeri?

Zbuloni se a jeni të varur nga sheqeri?

Forma re e prerjes së ananasit i ka befasuar të gjithë, shumë thjeshtë dhe lehtë (Video)

Forma re e prerjes së ananasit i ka befasuar të gjithë, shumë thjeshtë dhe lehtë (Video)

Tim Cook ndryshon emrin në Twitter në Tim Apple

Tim Cook ndryshon emrin në Twitter në Tim Apple

Gratë imigrante në teknologji

Gratë imigrante në teknologji

Gjithçka nisi me një skuqje, gruas i zhvillohet infeksioni i rrallë në hundë

Gjithçka nisi me një skuqje, gruas i zhvillohet infeksioni i rrallë në hundë

6 arsye pse Python është gjuha e programimit e së ardhmes

6 arsye pse Python është gjuha e programimit e së ardhmes

Shënohet rasti historik në Epideminë Globale të virusit HIV

Shënohet rasti historik në Epideminë Globale të virusit HIV

Rezultatet që mjekët kishin parë pas trajtimit të një tumori me vaj kanabisi ishin befasuese

Rezultatet që mjekët kishin parë pas trajtimit të një tumori me vaj kanabisi ishin befasuese

Trump mendon se ekzekutivi i Apple e ka emrin Tim Apple

Trump mendon se ekzekutivi i Apple e ka emrin Tim Apple

Nëse hani domate do të jetoni më gjatë

Nëse hani domate do të jetoni më gjatë

Vodafone: Bllokimi i Huawei do të pengojë 5G

Vodafone: Bllokimi i Huawei do të pengojë 5G

Linja e re e smartfonëve Galaxy S10 paraqitet zyrtarisht në Tiranë

Linja e re e smartfonëve Galaxy S10 paraqitet zyrtarisht në Tiranë