Ahmeti: Situata me COVID-19 mbetet edhe më tej e rënduar, vazhdojmë me kujdes të shtuar

20.07.2020 10:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ahmeti: Situata me COVID-19 mbetet edhe më tej e rënduar, vazhdojmë me kujdes të shtuar

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka apeluar te qytetarët që të kenë kujdes të shtuar për të parandaluar përhapjen e pandemisë

Përmes një statusi në Facebook, Ahmeti thotë se situata me COVID-19 mbetet edhe më tej e rënduar.

“Situata me #covid19 mbetet edhe më tej e rënduar, andaj ju lusim shumë që të vazhdojmë me kujdes të shtuar, në mënyrë që të parandalojmë përhapjen e mëtutjeshme të virusit. Sepse vetëm #bashkë mund të e tejkalojmë këtë sfidë!”, ka shkruar Ahmeti.

I pari i Prishtinës ka rikujtuar tri kushtet kryesore për parandalimine koronavirusit.

“Vazhdoni t’i mbani maskat, dezinfektoni duart dhe mbani distancë!”, ka shkruar Ahmeti./FO/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dosjet, Haradinaj: Veteranët po bëjnë gabim të madh, kanë ra në grackë

Dosjet, Haradinaj: Veteranët po bëjnë gabim të madh, kanë ra në grackë

Haradinaj: Jam i befasuar me aftësitë e Grenell

Haradinaj: Jam i befasuar me aftësitë e Grenell

Ky është personi që u vra sot nga Policia, pasi i gjuajti me armë zjarri

Ky është personi që u vra sot nga Policia, pasi i gjuajti me armë zjarri

Vritet një person në Prizren

Vritet një person në Prizren

Haradinaj: Vetëvendosja e rrëzoi veten, jo Grenelli

Haradinaj: Vetëvendosja e rrëzoi veten, jo Grenelli

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Ganimete Musliu: Marrëveshja e Uashingtonit mund të hapë tema të rrezikshme

Ganimete Musliu: Marrëveshja e Uashingtonit mund të hapë tema të rrezikshme

​Parashikimi i motit

​Parashikimi i motit

​Ismaili tregon pse s’po kalon pakoja e rimëkëmbjes ekonomike

​Ismaili tregon pse s’po kalon pakoja e rimëkëmbjes ekonomike

Specialja lavdëron gazetarët që nuk publikuan dosjet, akuzon OVL-në për “minim të drejtësisë”

Specialja lavdëron gazetarët që nuk publikuan dosjet, akuzon OVL-në për “minim të drejtësisë”

Hoti thotë se Kosova shumë shpejt do të ketë vendin e saj në UNESCO

Hoti thotë se Kosova shumë shpejt do të ketë vendin e saj në UNESCO

Gucati: Do të bindim opinionin publik se Gjykata Speciale bashkëpunon me Serbinë

Gucati: Do të bindim opinionin publik se Gjykata Speciale bashkëpunon me Serbinë

​Samiti i BE-së shtyhet për shkak të koronavirusit

​Samiti i BE-së shtyhet për shkak të koronavirusit

​Zemaj thotë se do të shqyrtohet lirimi i masave antiCovid

​Zemaj thotë se do të shqyrtohet lirimi i masave antiCovid

​Regjistrit të gjykatësve ndërkombëtarë i shtohen gjashtë gjykatës të tjerë

​Regjistrit të gjykatësve ndërkombëtarë i shtohen gjashtë gjykatës të tjerë

KEDS punime në rrjet, paralajmërohen qytetarët për ndërprerje të rrymës

KEDS punime në rrjet, paralajmërohen qytetarët për ndërprerje të rrymës