Ahmeti: Pres që të jemi fitues absolut në kombin shqiptar

15.07.2020 14:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ahmeti: Pres që të jemi fitues absolut në kombin shqiptar

Kryetari i Bashkimi Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, është deklaruar pë media pasi ka hedhur votën e tij.

Ahmeti pret që partia e tij të jetë fituese ndaj absolute në kombin shqiptar.

“Tani, nëse nuk e thyeni heshtjen zgjedhore unë mund të flas edhe për këtë temë, por dihet që ne kemi punuar mjaftë, kemi shpjeguar mjaftë opsionet tona, platformat tona, dhe unë pres që të jemi fitues absolut në kombin shqiptar”.

I pari i BDI-së shtoi se qeveria e re duhet të udhëhiqet nga një kryeministër shqiptar, ka theksuar se fituesit e zgjedhjeve kanë përgjegjësi që të përmbushin standardet për përshpejtim të rrugës drejt anëtarësimit në familjen e madhe evropiane.

“Këto zgjedhje janë të një rendësi të veçantë do të thosha, nëse mbyllem deri tash procese shumë të rëndësishme për vendin dhe rajonin, paqen, stabilitetin e sigurinë, tani po hapim një faqe të re në historinë e këtij vendi për anëtarësimin e vendit në Bashkimin Evropian, me çka forcat fituese në këtë vend kanë përgjegjësi historike që të përmbushin standardet të cilat na ofrojnë dhe përshpejtojnë rrugën drejtë anëtarësimit evropian”.

Ahmeti ka shtuar se ky është një moment i rëndësishëm për rritjen e standardit të njerëzve, për arsim më cilësor e shëndetësi më të përparuar.

“Është një mandat që forcave që do të fitojnë në këto zgjedhje sigurisht që u del një punë e madhe që të mos i zhgënjejnë qytetarët por sa më parë këto pritje edhe të përmbushen, dhe ja shumë optimist se nëse punohet me përkushtim dhe punohet me zemër sigurisht që do të arrihet”.

Ahmeti ka bërë thirrje për respektim të rregullave të institucioneve shëndetësore, lidhur me pandeminë Covid-19/KP.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ahmeti: Pres që të jemi fitues absolut në kombin shqiptar

Ahmeti: Pres që të jemi fitues absolut në kombin shqiptar

Ahmeti: Pres që të jemi fitues absolut në kombin shqiptar

Ahmeti: Pres që të jemi fitues absolut në kombin shqiptar

31 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Prizrenit, dy të intubuar dhe 31 të tjerë po presin rezultatet e testimit

31 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Prizrenit, dy të intubuar dhe 31 të tjerë po presin rezultatet e testimit

Nis ndërtimi i xhamisë qendrore në Prishtinë

Nis ndërtimi i xhamisë qendrore në Prishtinë

Von Cramon: Kosovarët e kanë merituar liberalizimin e vizave

Von Cramon: Kosovarët e kanë merituar liberalizimin e vizave

Vogel nuk pret ndonjë marrëveshje në takimin e nesërm Kosovë-Serbi

Vogel nuk pret ndonjë marrëveshje në takimin e nesërm Kosovë-Serbi

Krasniqi zotohet se prodhimet vendore do t’i ketë prioritet

Krasniqi zotohet se prodhimet vendore do t’i ketë prioritet

PDK akuzon LVV për shpenzime enorme në dreka zyrtare

PDK akuzon LVV për shpenzime enorme në dreka zyrtare

OAK: Të lirohen çerdhet dhe të hiqen kufizimet

OAK: Të lirohen çerdhet dhe të hiqen kufizimet

Marrëveshja Serbi-Kosovë: A mundet BE-ja të ketë sukses atje ku Trump dështoi?

Marrëveshja Serbi-Kosovë: A mundet BE-ja të ketë sukses atje ku Trump dështoi?

Ambasada amerikane reagon pas rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kosovë

Ambasada amerikane reagon pas rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kosovë

Gjini merr mbështetje nga Tahiri për projektet e Komunës së Gjakovës

Gjini merr mbështetje nga Tahiri për projektet e Komunës së Gjakovës

S’ka vendim tjetër për shtyrje, sot afati i fundit për bizneset që të paguajnë tatimet

S’ka vendim tjetër për shtyrje, sot afati i fundit për bizneset që të paguajnë tatimet

Policia i kap 5 persona në Prishtinë duke tentuar t’i transportonin me ‘taxi’ dy thasë me drogë

Policia i kap 5 persona në Prishtinë duke tentuar t’i transportonin me ‘taxi’ dy thasë me drogë

Arsenal – Liverpool, formacionet e mundshme

Arsenal – Liverpool, formacionet e mundshme

Koronavirusi i merr jetën 23 vjeçares në Tiranë

Koronavirusi i merr jetën 23 vjeçares në Tiranë