Agjenti i Malcomit në Londër, gati transferimi te Arsenali? (Foto)

13.01.2018 22:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Agjenti i Malcomit në Londër, gati transferimi te Arsenali? (Foto)

Sulmuesi i Bordeaux, Malcom, gjithnjë më afër një kalimi në Ligën Premier gjatë janarit.

Agjenti i lojtarit, Leonardo Cornacini, ka postuar në Facebook një fotografi të tij në Londër.

Agjenti iMalcomit, Leonardo Cornacini (majtas)

Ka mjaftuar kjo dhe menjëherë kanë filluar spekulimet, një nga ato edhe të gazetarit të njohur italian, Gianluca Di Marzio, i cili thotë se lojtari do kalojë te Arsenali.

Por, për Malcom është i interesuar edhe klubi tjetër londinez, Tottenhami, dhe nuk përjashtohet asnjëherë mundësia për një transferim te Spurs.

20-vjeçari shikohet si lojtari ideal për të zëvendësuar Alexi Sanchezin te Topcinjët, kjo pasi kiliani është pran kalimit te Manchester Unitedi.

Bordeaux renditet në vendin e 13-të në Ligue 1 dhe Malcom ka shënuar shtatë gola dhe ka dhuruar një asistim.

Çmimi i lojtarit është rreth 50 milionë euro. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për kameraman/e dhe fotograf/e
artikull i sponzorizuar


Microsoft lançon zyrtarisht Age of Empires Definitive Edition më 20 Shkurt

Microsoft lançon zyrtarisht Age of Empires Definitive Edition më 20 Shkurt

Soni apo Sanije… Këngëtarja zbulon emrin e vërtetë

Soni apo Sanije… Këngëtarja zbulon emrin e vërtetë

Zyrtare: Benjamin Ibrahimi në Chievo

Zyrtare: Benjamin Ibrahimi në Chievo

Disponimi varet edhe nga parfumi

Disponimi varet edhe nga parfumi

Nora Gjakova fiton medaljen e artë

Nora Gjakova fiton medaljen e artë

Çmendet Noizy…Bën pjesë të koleksionit një 'bishë' dhe i vë një emër të çuditshëm

Çmendet Noizy…Bën pjesë të koleksionit një 'bishë' dhe i vë një emër të çuditshëm

Kamera që kushton 48 mijë dollarë (Foto)

Kamera që kushton 48 mijë dollarë (Foto)

Pagesa e gjobës 13 miliard euroshe nga Apple për KE-në fillon në Mars

Pagesa e gjobës 13 miliard euroshe nga Apple për KE-në fillon në Mars

Kallashi vuan nga dashuria, dashuron dikë që s'mund ta ketë

Kallashi vuan nga dashuria, dashuron dikë që s'mund ta ketë

Ekspozimi ndaj rrezeve X, si rriten rreziqet për kancer

Ekspozimi ndaj rrezeve X, si rriten rreziqet për kancer

E mbani mend "Betin e shëmtuar"? Shikoni sa seksi duket ajo

E mbani mend "Betin e shëmtuar"? Shikoni sa seksi duket ajo

Për dallim nga Lamborghini dhe Ferrari, McLaren nuk do të ndërtojë makina SUV (Foto)

Për dallim nga Lamborghini dhe Ferrari, McLaren nuk do të ndërtojë makina SUV (Foto)

Vonesa në katër linja hekurudhore të Londrës, shkaku i një telefoni të rënë në hekurudhë (Video)

Vonesa në katër linja hekurudhore të Londrës, shkaku i një telefoni të rënë në hekurudhë (Video)

Chelsea synon transferimin e Bentekes

Chelsea synon transferimin e Bentekes

Habit Soni Malaj: Kam kaluar 2 muaj depresion

Habit Soni Malaj: Kam kaluar 2 muaj depresion

Tregu i kompjuterave personalë arrin pikën më të ulët në një dekadë

Tregu i kompjuterave personalë arrin pikën më të ulët në një dekadë