Agim Bahtiri: Në marrëveshjen Thaçi – Vuçiq përfshihet veriu (VIDEO)

25.03.2020 02:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Agim Bahtiri: Në marrëveshjen Thaçi – Vuçiq përfshihet veriu (VIDEO)

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka thënë që presidenti Hashim Thaçi ka bërë marrëveshje me homologun e tij serb, Aleksandër Vuçiq ku përfshihet edhe dhënia e një pjese të Veriut.

Informatat për ndarjen dhe negocimin e territoreve të Kosovës, Bahtiri thotë që ia ka thënë vet presidenti Thaçi në vitin 2016.

“Me Hashim Thaçin kam biseduar në vitin 2016 dhe e di saktë shumë mirë se ku do të jetë kufiri. Edhe në kohën kur ka qenë varrimi i Isa Boletinit, dhe atë kohë e di pse Thaçi ka qenë kundër varrimit. Atë e kam diktuar në vitin 2016, kur ai [Thaçi] ma ka prezantuar se si do të jetë kufiri shqiptaro-serb”.

Bahtiri në Klan Kosova ka thënë që këtë plan e di edhe Ramush Haradinaj dhe të gjithë liderët tjerë, të cilët sipas tij sot nuk dëshirojnë të tregojnë publikisht se për çfarë është fjala.

“Unë e di saktësisht me centimetër se si do të jetë. Ky plan i tij është i përkrahur nga Isa Mustafa dhe të tjerët, që kanë thënë që ne do të luftojmë për të mos u ndarë kufiri”.

“Ne kemi menduar që LDK-ja e Ibrahim Rugovës nuk fal dhe nuk negocion për territore. Dhe Thaçin e të tjerët që dëshirojnë të negocojnë për territore ne nuk do t’ua pranojmë këtë. Nuk pranojmë në Shtëpinë e Bardhë të nënshkruhen marrëveshje që i ka bërë Thaçi me kryetarin e shtetit të Serbisë ”.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Agim Bahtiri: Në marrëveshjen Thaçi – Vuçiq përfshihet veriu (VIDEO)

Agim Bahtiri: Në marrëveshjen Thaçi – Vuçiq përfshihet veriu (VIDEO)

Mjeku i njohur: Covid-19 sulmon mushkëritë, ja pse mosha e tretë është më e rrezikuar

Mjeku i njohur: Covid-19 sulmon mushkëritë, ja pse mosha e tretë është më e rrezikuar

Zyrtari i Texas sfidon koronavirusin: Të vjetrit më mirë do të vdisnin sesa të lejonin që Covid-19 të dëmtojë ekonominë e SHBA

Zyrtari i Texas sfidon koronavirusin: Të vjetrit më mirë do të vdisnin sesa të lejonin që Covid-19 të dëmtojë ekonominë e SHBA

Vajza e Jusuf Gërvallës reagon ndaj Mustafës e Veliut, “Lidhja” e sotme, vdekjen nuk po ia sjell vetëm Isa Mustafa me partnerë të tij

Vajza e Jusuf Gërvallës reagon ndaj Mustafës e Veliut, “Lidhja” e sotme, vdekjen nuk po ia sjell vetëm Isa Mustafa me partnerë të tij

Von Cramon: Amerika në Kosovë po bën autogol me dimension historik

Von Cramon: Amerika në Kosovë po bën autogol me dimension historik

Mikrobiologu Raka rreth seancës: Çdo grumbullim njerëzish paraqet kërcënim për përhapjen e virusit (VIDEO)

Mikrobiologu Raka rreth seancës: Çdo grumbullim njerëzish paraqet kërcënim për përhapjen e virusit (VIDEO)

Këshilltari i Vjosa Osmanit i thumbon krerët e LDK’së, ua kujton votat

Këshilltari i Vjosa Osmanit i thumbon krerët e LDK’së, ua kujton votat

Mustafa: E panatyrshme që dikush të jetë me LDK-në dhe kundër vendimeve të saj, kjo duhet të merr fund

Mustafa: E panatyrshme që dikush të jetë me LDK-në dhe kundër vendimeve të saj, kjo duhet të merr fund

Shoku i klasës i kërkon Besnik Mustafës, ta mbys babain për hirë të popullit

Shoku i klasës i kërkon Besnik Mustafës, ta mbys babain për hirë të popullit

A do të marrë fund koronavirusi me rritjen e temperaturave? Flasin ekspertët

A do të marrë fund koronavirusi me rritjen e temperaturave? Flasin ekspertët

Gruaja e infektuar mes lotëve: Mendova se ishte thjesht një grip, por…

Gruaja e infektuar mes lotëve: Mendova se ishte thjesht një grip, por…

Agim Veliu i replikon nga telefoni Rexhep Selimit, përgjigjet ky i fundit

Agim Veliu i replikon nga telefoni Rexhep Selimit, përgjigjet ky i fundit

Ministri gjerman, apel Kosovës: Përqendrohuni te beteja me coronavirusin 35 minuta

Ministri gjerman, apel Kosovës: Përqendrohuni te beteja me coronavirusin 35 minuta

Grenell e mbështet mbajtjen e seancës plenare për mocion

Grenell e mbështet mbajtjen e seancës plenare për mocion

Abazi i bën sulmet e fundit, publikon fotot e figurave të vrara, akuzon LDK’në që po bashkohet me Thaçin

Abazi i bën sulmet e fundit, publikon fotot e figurave të vrara, akuzon LDK’në që po bashkohet me Thaçin

Ambasadori i SHBA-së e mirëpret seancën e mosbesimit

Ambasadori i SHBA-së e mirëpret seancën e mosbesimit