88 raste aktive me koronavirus në Vushtrri – sot janë shëruar 19 pacientë

29.06.2020 23:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
88 raste aktive me koronavirus në Vushtrri – sot janë shëruar 19 pacientë

Janë 88 raste aktive me koronavirus në komunën e Vushtrrisë. Sot janë konfirmuar edhe pesë raste të reja.

Vetëm sot në këtë komunë janë shëruar 19 pacientë. Për këtë ka bërë të ditur drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Sylejman Meholli.

Postimi i plotë:

Të dashur qytetarë të Komunës së Vushtrrisë, sot janë shëruar edhe 19 raste nga Covid 19, kurse janë konfirmuar edhe 5 raste të reja pozitive.

Përditësimi nga dita zero e pandemisë deri në këtë moment është ky:
330 raste pozitive në total;
238 të shëruar;
4 raste të vdekur dhe
88 raste aktive.

Ju lutëm vazhdoni me respektimin e masave anti Covid 19, ruaje distancën, përdore maskën, kujdesu për higjienën. Së bashku për shëndetin publik që duam!

Me respekt
Dr. Sylejman Meholli

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


88 raste aktive me koronavirus në Vushtrri – sot janë shëruar 19 pacientë

88 raste aktive me koronavirus në Vushtrri – sot janë shëruar 19 pacientë

Kastrati tregon më shumë për rastet e reja me coronavirus në Kamenicë

Kastrati tregon më shumë për rastet e reja me coronavirus në Kamenicë

Nagavci e konsideron patetik e dëshpërues fjalimin e Thaçit

Nagavci e konsideron patetik e dëshpërues fjalimin e Thaçit

Komunat veriore të Kosovës i kthejnë masat e kufizimit

Komunat veriore të Kosovës i kthejnë masat e kufizimit

Haki Abazi: Kosovës urgjentisht i duhen zgjedhje

Haki Abazi: Kosovës urgjentisht i duhen zgjedhje

IKSHPK: 81 pacientë të shëruar, 122 raste të reja pozitive me Covid-19

IKSHPK: 81 pacientë të shëruar, 122 raste të reja pozitive me Covid-19

Vdes nga Covid-19 mjeku i njohur? Reagon Manastirliu: Ja si qëndron e vërteta

Vdes nga Covid-19 mjeku i njohur? Reagon Manastirliu: Ja si qëndron e vërteta

MASH-i shqyrton rikthimin në shkolla ose mbajtjen e mësimit në distancë në shtator

MASH-i shqyrton rikthimin në shkolla ose mbajtjen e mësimit në distancë në shtator

Ministri Abrashi tha se punimet në rrugën Herticë – Xehrore do të zhvillohen me dinamikën e paraparë

Ministri Abrashi tha se punimet në rrugën Herticë – Xehrore do të zhvillohen me dinamikën e paraparë

Fjalimi i presidentit Thaçi

Fjalimi i presidentit Thaçi

Drejtori i Shëndetësisë në Ferizaj rezulton pozitiv me Covid-19

Drejtori i Shëndetësisë në Ferizaj rezulton pozitiv me Covid-19

Vdes edhe një pacient nga koronavirusi në Shqipëri, shkon në 59 numri i të vdekurve

Vdes edhe një pacient nga koronavirusi në Shqipëri, shkon në 59 numri i të vdekurve

Avdullah Hoti paralajmron vizitë në Shqipëri

Avdullah Hoti paralajmron vizitë në Shqipëri

Familjet që nuk kanë asnjë anëtar të punësuar nga nesër mund t’i tërheqin paratë e qeverisë

Familjet që nuk kanë asnjë anëtar të punësuar nga nesër mund t’i tërheqin paratë e qeverisë

Njoftimi i fundit i Presidencës, Thaçi nuk u lë hapësirë gazetarëve për pyetje

Njoftimi i fundit i Presidencës, Thaçi nuk u lë hapësirë gazetarëve për pyetje

Presidenti Thaçi pret në takim Kryeministrin Rama

Presidenti Thaçi pret në takim Kryeministrin Rama