6 prej 43 pacientëve me Covid-19 në Infektivë janë në gjendje të rëndë shëndetësore

03.04.2020 19:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
6 prej 43 pacientëve me Covid-19 në Infektivë janë në gjendje të rëndë shëndetësore

6 prej 43 pacientëve të prekur me Covid-19 e që po trajtohen në Klinikën Infektive vazhdojnë të jenë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Infektologu Sali Ahmeti ka thënë se mosha e tyre e sëmundjet e tjera kanë bërë që gjendja e tyre shëndetësore të jetë e rënduar.

Në mesin e të infektuarve trajtimin këtu po e vazhdojnë edhe dy fëmijë, raporton KOHA.

Ai ka njoftuar se në këtë klinikë janë pranuar edhe 12 raste të tjera të dyshimta, të cilat priten të konfirmohen.

Sipas Ahmetit, numri i personave që janë duke u shëruar nga ky virus po shkon duke u rritur.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka vazhduar të bëjë thirrje për distancim social dhe vetizolim të qytetarëve.

Ndërsa kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë së premtes i ka bërë thirrje qeverisë që të dërgojë në Kuvend rekomandimin për masa të tjera restriktive.

Sipas Ahmetit, thirrja që të mos dilet pa nevojë nuk po respektohet.

Deri më tani në Kosovë janë infektuar mbi 120 qytetarë me Covid-19.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


3.520 numri i vdekjeve nga COVID-19 në Turqi

3.520 numri i vdekjeve nga COVID-19 në Turqi

Pas 150 vjetëve shfaqet ariu në një park natyror në Spanjë

Pas 150 vjetëve shfaqet ariu në një park natyror në Spanjë

Reagon Thaçi : Komisioni i Venecias kundërshtoi kërkesën e Qeverisë për çështjen e mandatarit

Reagon Thaçi : Komisioni i Venecias kundërshtoi kërkesën e Qeverisë për çështjen e mandatarit

Bartja e maskave të reja

Bartja e maskave të reja

Çfarë po ndodh me vaksinën për COVID-19?

Çfarë po ndodh me vaksinën për COVID-19?

Regjistrohet numri më i ulët me koronavirus në dy muaj e fundit në Itali

Regjistrohet numri më i ulët me koronavirus në dy muaj e fundit në Itali

Midis 867 rasteve të reja të konfirmuara mw koronavirus, 73% (631) janë profesionistë të shëndetësisë në vend, Spanjë

Midis 867 rasteve të reja të konfirmuara mw koronavirus, 73% (631) janë profesionistë të shëndetësisë në vend, Spanjë

Menaxhone prindërimin si prind i vetëm

Menaxhone prindërimin si prind i vetëm

Sekretari i OECD, i thotë Kurtit se është i gatshëm t’i ndihmojë Kosovës pas pandemisë

Sekretari i OECD, i thotë Kurtit se është i gatshëm t’i ndihmojë Kosovës pas pandemisë

50 fanellat më të bukura në histori të futbollit

50 fanellat më të bukura në histori të futbollit

Në Gjevgjeli marrin nga 1.000 euro gjobë personat që luanin valle

Në Gjevgjeli marrin nga 1.000 euro gjobë personat që luanin valle

Deputeti i PDK’së: Ka manipuluar me shifrat e të infektuarve dhe të vdekurve me koronavirus, Arben Vitia

Deputeti i PDK’së: Ka manipuluar me shifrat e të infektuarve dhe të vdekurve me koronavirus, Arben Vitia

Kryetari Rukiqi : Ekonomia vendore për shkak të pandemisë kanë humbur deri në 10 milionë euro në ditë

Kryetari Rukiqi : Ekonomia vendore për shkak të pandemisë kanë humbur deri në 10 milionë euro në ditë

Nurellari: Akti amatoresk i qeverisë me Komisionin e Venecias e ka turpëruar Kosovën

Nurellari: Akti amatoresk i qeverisë me Komisionin e Venecias e ka turpëruar Kosovën

Osmani: Takova shefat e grupeve parlamentare lidhur me nismën legjislative për pandeminë

Osmani: Takova shefat e grupeve parlamentare lidhur me nismën legjislative për pandeminë

Maqedoni e V.: Qeveria të heqë dorë nga investimet joproduktive

Maqedoni e V.: Qeveria të heqë dorë nga investimet joproduktive