Besian Mustafa: 30 vjet na kanë sulmuar e linçuar fizikisht e verbalisht

22.03.2020 21:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Besian Mustafa: 30 vjet na kanë sulmuar e linçuar fizikisht e verbalisht

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës këto 30 vjet është sulmuar e linçuar fizikisht e verbalisht.

Sipas tij, LDK asnjëherë nuk ua ka kthyer këto sulme, por i ka afruar të gjithë kosovarët që të punojnë së bashku, njofton Klan Kosova.

“Asnjëherë nuk ua kemi kthyer këto sulme por i kemi afruar të gjithë kosovarët të punojmë për Kosovën e gjatë rrugës kemi ndërtuar, për herë të parë në historinë e Kosovës, miqësi me Amerikën e Evropën. Kjo është madhështia e LDK-së”.

“Gjithmonë kemi ndërtuar e përkrahur institucionet demokratike, mbi të gjitha lirinë e fjalës, edhe atëherë kur janë përdorë e keqpërdorë për të na sulmuar. Këto veçori na kanë bërë kala të pamposhtur; të tillë do mbesim. LDK, dhe vetëm LDK, deri në ditën e fundit”.

.

Kujtojmë se koalicioni VV-LDK është duke përjetuar përplasjet e para pas vendimit të Kryeministrit Albin Kurti për ta shkarkuar Agim Veliun nga pozita e ministrit të Punëve të Brendshme, pasi ky i fundit e mbështeti idenë e shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të përhapjes së koronavirusit në Kosovë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Koronavirusi, Rama: Eksportet e prodhimeve bujqësore sërish në rritje

Koronavirusi, Rama: Eksportet e prodhimeve bujqësore sërish në rritje

Komuna e Drenasit kërkon furnizim me mjete dhe pajisje mjekësore

Komuna e Drenasit kërkon furnizim me mjete dhe pajisje mjekësore

​Pas Anton Qunit edhe Xhafer Tahiri e mbështet Vjosa Osmanin

​Pas Anton Qunit edhe Xhafer Tahiri e mbështet Vjosa Osmanin

​Identifikohet personi që dërgoi mesazhin e rremë për koronavirus

​Identifikohet personi që dërgoi mesazhin e rremë për koronavirus

Ahmeti: Kosova e hoqi taksën 100 për qind, Serbia po i mban të bllokuar në kufi kamionët nga Kosova

Ahmeti: Kosova e hoqi taksën 100 për qind, Serbia po i mban të bllokuar në kufi kamionët nga Kosova

Ahmeti: U instalua lifti i parë jashtë ndërtesës, zgjidhje për banoren me nevoja të veçanta

Ahmeti: U instalua lifti i parë jashtë ndërtesës, zgjidhje për banoren me nevoja të veçanta

Tahiri: Në vetizolim janë punëtorët e marketit ku dolën dy të prekura me Covid-19

Tahiri: Në vetizolim janë punëtorët e marketit ku dolën dy të prekura me Covid-19

“Covid-19 do ta lërë botën më ndryshe se që ‘e gjeti’ – dhe më të përgatitur për pandeminë tjetër”

“Covid-19 do ta lërë botën më ndryshe se që ‘e gjeti’ – dhe më të përgatitur për pandeminë tjetër”

Sindikata kërkon që edhe punëtorët e KEDS-it të përfshihen në pakon emergjente

Sindikata kërkon që edhe punëtorët e KEDS-it të përfshihen në pakon emergjente

25 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni, regjistrohet edhe një viktimë

25 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni, regjistrohet edhe një viktimë

Ministri i Financave thotë se edhe gazetarët janë përfshirë në pakon e ndihmës së qeverisë

Ministri i Financave thotë se edhe gazetarët janë përfshirë në pakon e ndihmës së qeverisë

43 persona të prekur me Covid-19 janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive

43 persona të prekur me Covid-19 janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive

Gucati: Kategoritë e dala nga lufta të përfshihen në pakon emergjente të Qeverisë

Gucati: Kategoritë e dala nga lufta të përfshihen në pakon emergjente të Qeverisë

Pakënaqësi me masat ekonomike për përballjen me koronavirusin

Pakënaqësi me masat ekonomike për përballjen me koronavirusin

Kurti: Reciprocitet, sepse barazi – jemi për tregti pa pengesa me shtetet e rajonit

Kurti: Reciprocitet, sepse barazi – jemi për tregti pa pengesa me shtetet e rajonit

Shërbimi Korrektues: Dy zyrtarë të infektuar me koronavirus, gjenden në karantinë

Shërbimi Korrektues: Dy zyrtarë të infektuar me koronavirus, gjenden në karantinë