30 kandidatë synojnë kreun e KEK-ut

11.07.2018 12:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
30 kandidatë synojnë kreun e KEK-ut

Është mbyllur konkursi në të cilin kërkohej pozita e Drejtorit Menaxhues të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK).
Gjithsej 30 persona kanë shprehur interesim dhe kanë aplikuar për pozitën e drejtorit të KEK-ut.

KALLXO.com mëson se disa nga kandidatët që kanë aplikuar për pozitën e Drejtorit Menaxhues të KEK-ut, janë të punësuar në KEK dhe kanë aktualisht janë në pozita menaxhuese.

Konkursi për drejtor të KEK-ut është shpallur pas dorëheqjes së Arben Gjukajt nga kjo pozitë.

Kjo është lista e atyre që kanë aplikuar për këtë pozitë:

Besnik Hyseni
Hyrmet Mytydi Januzi
Istref Klinaku (Aktualisht mban pozitën e këshilltarit për çështje mjedisore në KEK)
Ilmi Azemi
Arsim Gjinovci
Agron Haxhiu
Irfan Fejzullahu
Anisa Jakupi
Sherif Idrizaj
Lorik Haxhiu
Habib Basholli
Idriz Blakaj
Njiazi Thaçi (Aktualisht ka pozitën e Ushtruesit të Detyrës së Drejtorit Menaxhues në KEK)
Gazmend Amaxhekaj
Selatin Sadiku
Enver Gashi (Aktualisht është inxhinier në Termocentralin “Kosova B”).
Ali Krasniqi
Përparim Kabashi (Aktualisht ka pozitën e Drejtorit për Strategji në KEK)
Selatin Sadiku
Shkumbin Bozhdaraj
Aldi Bytyqi
Burim Maraj
Salih Bytyqi (Aktualisht ka pozitën e Drejtorit Ekzekutiv Financiar në KEK)
Isak Kerolli (Aktualisht ka pozitën e Drejtorit të Prokurimit në KEK)
Fatmir Shahini
Adil Januzi (Aktualisht mban pozitën si Drejtor i Divizionit të Qymyrit në KEK)
Habib Murati
Mehmet Krasniqi
Mentor Ferizi
Naser Rusinovci

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Për shkak të taksës, anulohet vizita e gjeneralit amerikan

Për shkak të taksës, anulohet vizita e gjeneralit amerikan

Qytetarët e Maqedonisë Veriore nuk kanë besim në gjyqësor

Qytetarët e Maqedonisë Veriore nuk kanë besim në gjyqësor

Media serbe: Arbitrazhi, zgjidhje e mundshme për Trepçën

Media serbe: Arbitrazhi, zgjidhje e mundshme për Trepçën

Sërish opsione për zgjidhjen e “çështjes” së Kosovës

Sërish opsione për zgjidhjen e “çështjes” së Kosovës

Italia e Kosova kryesojnë, Serbia në top-5 nga vendet që importojnë më së shumti produkte shqiptare

Italia e Kosova kryesojnë, Serbia në top-5 nga vendet që importojnë më së shumti produkte shqiptare

Grabovci: Konjufca nëse ka qenë pjesë e SHIK’ut nuk duhet të turpërohet

Grabovci: Konjufca nëse ka qenë pjesë e SHIK’ut nuk duhet të turpërohet

Do t’i besoja hulumtuesit britanik, sikur…?!

Do t’i besoja hulumtuesit britanik, sikur…?!

Kosova, nder dhe detyrë”, logoja e 11 vjetorit të pavarësisë

Kosova, nder dhe detyrë”, logoja e 11 vjetorit të pavarësisë

Institucionet shtetërore duhet të gjejnë mënyrë për hapjen e dosjeve të të gjithë spiunëve

Institucionet shtetërore duhet të gjejnë mënyrë për hapjen e dosjeve të të gjithë spiunëve

Gazeta proevropiane serbe: Thaçi u intervistua para disa javësh nga Tribunali Special

Gazeta proevropiane serbe: Thaçi u intervistua para disa javësh nga Tribunali Special

Kërkohen reforma në arsim në Maqedoninë Veriore

Kërkohen reforma në arsim në Maqedoninë Veriore

Dyshime se institucionet mikrofinanciare po përfitojnë kundërligjshëm

Dyshime se institucionet mikrofinanciare po përfitojnë kundërligjshëm

Arrestohen persona të dyshuar për “Mundësim në prostutucion & ofrim i lokaleve për prostutucion, si dhe marrje me prostutucion”

Arrestohen persona të dyshuar për “Mundësim në prostutucion & ofrim i lokaleve për prostutucion, si dhe marrje me prostutucion”

Times: Serbia në BE vetëm pas njohjes së pavarësisë së Kosovës

Times: Serbia në BE vetëm pas njohjes së pavarësisë së Kosovës

PSD-ja thotë se Kushtetuesja vlerësoi pozitivisht nismën e Dërgutit për një amendament

PSD-ja thotë se Kushtetuesja vlerësoi pozitivisht nismën e Dërgutit për një amendament

Kultivonte kanabis në banesë, pranga shqiptarit në Angli

Kultivonte kanabis në banesë, pranga shqiptarit në Angli