OnePlus 7 do ti mungojë një teknologji e cila është shndërruar në standard

OnePlus 7 do ti mungojë një teknologji e cila është shndërruar në standard

Komentet e bëra nga CEO i OnePlus [...]

Prishtina mirëpret një koncert të zhanrit Etno- Jazz

Prishtina mirëpret një koncert të zhanrit Etno- Jazz

Një koncert ndryshe po vjen në Prishtinë. Krejt kjo pas një pune të madhe të [...]

Nënshkruhet Protokolli Teknik për Lehtësira të udhëtarëve dhe mallrave mes Kosovës dhe Zvicrës

Nënshkruhet Protokolli Teknik për Lehtësira të udhëtarëve dhe mallrave mes Kosovës dhe Zvicrës

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit dhe Zyra për Transport nga Zvicra, të premten nënshkruan Protokollin [...]

Kërceu nga gëzimi nëpër oborr, derisa përjetonte shiun për herë të parë (Video)

Kërceu nga gëzimi nëpër oborr, derisa përjetonte shiun për herë të parë (Video)

Shiu mund të jetë monoton dhe i padurueshëm për të gjithë, por jo edhe për [...]

LSDM dhe BDI pritet të zbulojnë emrin e kandidatit për president

LSDM dhe BDI pritet të zbulojnë emrin e kandidatit për president

Partitë e koalicionit qeveritar, të premten, pritet të publikojnë emrin e kandidatit të përbashkët për [...]

Vazhdoi të fliste në telefon sikur nuk ka ndodhur asgjë, kur prej kulmi ra sasi e madhe bore (Video)

Vazhdoi të fliste në telefon sikur nuk ka ndodhur asgjë, kur prej kulmi ra sasi e madhe bore (Video)

Nga një objekt dy katërsh në Tatarstan të Rusisë, ra sasi shumë e madhe bore, [...]

Përditësohet blockchaini i Ethereum, reduktohet shpërblimi për gërmuesit

Përditësohet blockchaini i Ethereum, reduktohet shpërblimi për gërmuesit

Ethereum, monedha e dytë kriptografike më e [...]

Punët e shtëpisë dëmtojnë gruan njësoj si të tymosë 20 cigare në ditë

Punët e shtëpisë dëmtojnë gruan njësoj si të tymosë 20 cigare në ditë

Kontakti me produktet e pastrimit të shtëpisë shkaktojnë dëm më të madh për mushkëritë e [...]

Simulimi i lëshimit në karuselin më të madh në botë, përfshirë pjesën vertikale të gjatë 75 metra (Video)

Simulimi i lëshimit në karuselin më të madh në botë, përfshirë pjesën vertikale të gjatë 75 metra (Video)

Në një park atraksionesh në Kanada, po punohet për karuselin më të madh në botë, [...]

Haradinaj: Thaçit, Veselit, Limajt e Mustafës: Pse kaq shpejt i pranuat kushtet e Serbisë

Haradinaj: Thaçit, Veselit, Limajt e Mustafës: Pse kaq shpejt i pranuat kushtet e Serbisë

Kryeministri Ramush Haradinaj në një paraqitje para mediave ka akuzuar presidentin Hashim Thaçi se e [...]

Sekretari Amerikan Pompeo: Bota ti bëjë sytë katër përballë Huawei

Sekretari Amerikan Pompeo: Bota ti bëjë sytë katër përballë Huawei

Sekretari Amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha [...]

Haradinaj: Idriz Ajeti një shekull në shërbim të gjuhës, historisë dhe të drejtës shqiptare

Haradinaj: Idriz Ajeti një shekull në shërbim të gjuhës, historisë dhe të drejtës shqiptare

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj mori pjesë në Akademinë Përkujtimore kushtuar Akademikut, Idriz [...]

McAllister me Listën Serbe: Prishtina urgjentisht ta heq taksën

McAllister me Listën Serbe: Prishtina urgjentisht ta heq taksën

Një delegacion i  Parlamentit Evropian i kryesuar nga raportuesi për Serbinë, David McAlister,i cili po [...]

Krijesa misterioze e lumit, me dhëmbë të mprehtë dhe bisht të ndarë në disa pjesë (Foto)

Krijesa misterioze e lumit, me dhëmbë të mprehtë dhe bisht të ndarë në disa pjesë (Foto)

Tee Hokin ka mbetur i befasuar, kur kapi një krijesë misterioze që e ka quajtur [...]

Tashmë kushdo mund të blejë një domain .dev

Tashmë kushdo mund të blejë një domain .dev

Domaini në pronësi të Google, .dev, është [...]

Përse rrezet e diellit na bëjnë të ndihemi shumë mirë

Përse rrezet e diellit na bëjnë të ndihemi shumë mirë

Përveç se shfaqja e diellit na shërben si arsyetim për ta fshirë pluhurin nga rrobat [...]

Nga 8 marsi deri në fund të muajit mamografi falas për gratë dhe vajzat

Nga 8 marsi deri në fund të muajit mamografi falas për gratë dhe vajzat

Për të shënuar 8 Marsin- Ditën Ndërkombëtare të Gruas, Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare (QKMF) [...]

Pacolli takohet me homologët e tij në Emiratet e Bashkuara Arabe

Pacolli takohet me homologët e tij në Emiratet e Bashkuara Arabe

Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli gjatë pjesëmarrjes dhe në sesionin e 46-të të Këshillit të Ministrave të [...]

Në Gjakovë arrestohet i dyshuari për vjedhje në një furrë

Në Gjakovë arrestohet i dyshuari për vjedhje në një furrë

Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjakovë ka arrestuar një të dyshuar për vjedhjen e një [...]

Hashim Thaçi: Ndarja e Kosovës nuk mund të ndodhë pa shkelur mbi trupin tim

Hashim Thaçi: Ndarja e Kosovës nuk mund të ndodhë pa shkelur mbi trupin tim

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka garantuar se kurrë nuk do të ketë shkëmbim të [...]

Lansohet fushata vetëdijesuese “Vendose rripin, për sigurinë tuaj”

Lansohet fushata vetëdijesuese “Vendose rripin, për sigurinë tuaj”

Këshilli për Sigurinë e Komunikacionit Rrugor, në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, lansuan sot fushatën [...]

Kuvendi me dy seanca të jashtëzakonshme, më pesë dhe gjashtë mars

Kuvendi me dy seanca të jashtëzakonshme, më pesë dhe gjashtë mars

Kuvendi do të mbajë dy seanca të jashtëzakonshme. Njëra do të jetë me pesë, ndërsa [...]

Franca dhe Greqia dënohen nga Gjykata Europiane për dy raste emigrantësh

Franca dhe Greqia dënohen nga Gjykata Europiane për dy raste emigrantësh

Gjykata Evropiane për të Drejtat e Njeriut ka dënuar Francën dhe Greqinë për trajtimin e [...]

Avdullah Hoti: Taksa 100 për qind është bërë strehë plaçke e Qeverisë

Avdullah Hoti: Taksa 100 për qind është bërë strehë plaçke e Qeverisë

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se taksa e vendosur prej [...]

Prokuroria Themelore në Ferizaj për një muaj ka ngritur 199 aktakuza

Prokuroria Themelore në Ferizaj për një muaj ka ngritur 199 aktakuza

Prokuroria Themelore në Ferizaj gjatë muajit shkurt ka ngritur gjithsej 199 aktakuza për raste të [...]

Versioni i Facebook për kompanitë arrin në 2 milion përdorues

Versioni i Facebook për kompanitë arrin në 2 milion përdorues

Ditën e Enjte Facebok tha se Workplace, [...]

Dhimbja e kokës në mëngjes – këto jane rreziqet

Dhimbja e kokës në mëngjes – këto jane rreziqet

Zgjimi në mëngjes me dhimbje koke, është mënyra më e keqe për të nisur ditën. Dhimbjet [...]

Pajisjet e hakimit përdorur nga policia shiten në eBay për 100 dollarë

Pajisjet e hakimit përdorur nga policia shiten në eBay për 100 dollarë

Një pajisje hakimi e përdorur nga agjencitë [...]

BlackBerry akuzon Twitter për vjedhjen e teknologjisë

BlackBerry akuzon Twitter për vjedhjen e teknologjisë

BlackBerry, një ish prodhues smartfonësh, paditi ditën [...]

Bajamet, “spërkatësit” e arterieve. Pse dhe sa duhen ngrënë

Bajamet, “spërkatësit” e arterieve. Pse dhe sa duhen ngrënë

Që ky frut i thatë na bën mirë nuk është një lajm i ri, por [...]

Operatorët celularë pothuajse dyfishojnë çmimet e paketave javore

Operatorët celularë pothuajse dyfishojnë çmimet e paketave javore

Operatorët e telefonisë celulare kanë shtrenjtuar muajin [...]

Sunrise blen operatorin më të madh kabllor në Zvicër

Sunrise blen operatorin më të madh kabllor në Zvicër

Operatori Zviceran Sunrise konfirmoi blerjen e aseteve [...]

Luftoni pagjumësinë me këto metoda natyrale

Luftoni pagjumësinë me këto metoda natyrale

Kopra mund të duket si një shtesë e veçantë për lëng, por ka një arsye [...]

Skaneri ultrasonik i Galaxy S10 nuk funksionon me shumicën e xhamave mbrojtës të ekranit

Skaneri ultrasonik i Galaxy S10 nuk funksionon me shumicën e xhamave mbrojtës të ekranit

Nëse keni planifikuar të blini një Galaxy [...]

Dysheku i teknologjisë së lartë rregullon temperaturën sipas nevojës, ndaras në dy anët e krevatit (Video)

Dysheku i teknologjisë së lartë rregullon temperaturën sipas nevojës, ndaras në dy anët e krevatit (Video)

Bashkëshortët që ia marrin çarçafin njëri -tjetrit gjatë natës, këtë problem mund ta kenë të [...]

YouTube çaktivizon komentet në çdo video ku shfaqen fëmijë

YouTube çaktivizon komentet në çdo video ku shfaqen fëmijë

YouTube tha se do të çaktivizojë komentet [...]

Tabletat për gjumë shkaktojnë demencën?

Tabletat për gjumë shkaktojnë demencën?

Sipas shkencëtarëve nga universiteti Harvard dhe ai Borde, tabletat për gjumë dyfish më shumë shtojnë [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari