Cavani me një gol të bukur ia rikthen Uruguait epërsinë ndaj Portugalisë

Cavani me një gol të bukur ia rikthen Uruguait epërsinë ndaj Portugalisë

Përfaqësuesja e Uruguait ka rikthyer epërsinë ndaj Portugalisë me rezultat 2-1. Goli erdhi nga Edinson Cavani [...]

Pema numër 1 kundër kolesterinës, i bën presion edhe sulmit në tru

Pema numër 1 kundër kolesterinës, i bën presion edhe sulmit në tru

Kush ha, është i shëndetshëm si molla! Ruan linjën e trupit dhe zgjidh problemet më [...]

Google ka qenë një prej kompanive që ka tentuar blerjen e GitHub krahas Microsoft

Google ka qenë një prej kompanive që ka tentuar blerjen e GitHub krahas Microsoft

Një ekzekutiv i Google pranoi se gjigandi [...]

Humbi për 21 orë në det, turistja që lundroi me dyshekun e gomës u gjet e ‘fërguar’ nga dielli (Foto)

Humbi për 21 orë në det, turistja që lundroi me dyshekun e gomës u gjet e ‘fërguar’ nga dielli (Foto)

Turistja që humbi në det për 21 orë, është gjetur duke lundruar mbi dyshekun e [...]

Alketa Vejsiu rikthehet në ekran, mësoni detajet e para për programin

Alketa Vejsiu rikthehet në ekran, mësoni detajet e para për programin

Me fillimin e sezonit të ri televiziv në shtator, do të rinisin edhe një sërë [...]

Zyrtare: Interi nënshkruan me Politanon  

Zyrtare: Interi nënshkruan me Politanon  

Matteo Politano është lojtari më i ri i skuadrës italiane, Interit, pasi ka nënshkruar pas [...]

Qeveria afgane anulon armëpushimin

Qeveria afgane anulon armëpushimin

Presidenti i Afganistanit thotë se armëpushimi i njëanshëm i qeverisë me talebanët ka përfunduar. Presidenti Ashraf [...]

Ish-ortaku i Milaim Zekës thotë se u prishën pasi s’deshi t’ia financojë fushatën

Ish-ortaku i Milaim Zekës thotë se u prishën pasi s’deshi t’ia financojë fushatën

Refuzimi për t’i financuar fushatën në të cilën Milaim Zeka po pretendonte të zgjidhej deputet [...]

Afërdita ndan me ndjekësit momentin më kulmor të dasmës

Afërdita ndan me ndjekësit momentin më kulmor të dasmës

Këngëarja dhe modelja Afërdita Dreshaj gjatë ditës së djeshme i ka dhënë fund beqarisë. Ajo u [...]

Haradinaj në bjeshkët e Dragashit, premton asfaltimin e një rruge të rëndësishme

Haradinaj në bjeshkët e Dragashit, premton asfaltimin e një rruge të rëndësishme

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka zgjedhur që të kalojë ditën duke [...]

Detaje nga vdekja e 17 vjeçarit në vendin e punës në Prizren

Detaje nga vdekja e 17 vjeçarit në vendin e punës në Prizren

Një 17 vjeçar ka humbur jetën në vendin e punës sot në mesditë. Rasti ka [...]

Kim Kardashian i bërtet keq Kourtney Kardashian

Kim Kardashian i bërtet keq Kourtney Kardashian

Duket sikur dje kur familja Kardashian ka filluar të shfaqet në televizionet amerikane duke i [...]

Ja çfarë superpagash refuzuan tre ministrat e PDK-së

Ja çfarë superpagash refuzuan tre ministrat e PDK-së

Pos Bedri Hamzës, edhe dy ministra tjerë të PDK-së në Qeveri kanë refuzuar pagën me [...]

Mascherano pensionohet nga kombëtarja e Argjentinës pas humbjes nga Franca

Mascherano pensionohet nga kombëtarja e Argjentinës pas humbjes nga Franca

Javier Mascherano ka konfirmuar pensionimin nga futbolli i luajtur me kombëtaren e Argjentinës. Argjentina ka [...]

SBASHK-u paralajmëron grevë të përgjithshme nëse nuk ndryshon Projektligji për pagat

SBASHK-u paralajmëron grevë të përgjithshme nëse nuk ndryshon Projektligji për pagat

Sindikata e Bashkuar e Arsimit (SBASHK), ka paralajmëruar grevë të përgjithshme të punëtorëve të arsimit [...]

Pacolli dënon sulmin e rëndë ndaj së përditshmes “Capital Gazette” në ShBA, ku u vranë 5 punonjës

Pacolli dënon sulmin e rëndë ndaj së përditshmes “Capital Gazette” në ShBA, ku u vranë 5 punonjës

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, z. Behgjet Pacolli, ka dënuar ashpër [...]

Motorola do të prezantojë telefonin e ri në Gusht

Motorola do të prezantojë telefonin e ri në Gusht

Motorola ka njoftuar se do të organizojë [...]

Kanceri i gjirit: Cila është mosha ideale për të bërë mamografin

Kanceri i gjirit: Cila është mosha ideale për të bërë mamografin

Debati në mes specialistëve zhvillohet rreth asaj se kur duhet bër kontrollat për çdo vit, [...]

Julia Ruberts hap llogari në Instagram, për 3 ditë bënë më shumë se gjysmë milioni ndjekës

Julia Ruberts hap llogari në Instagram, për 3 ditë bënë më shumë se gjysmë milioni ndjekës

Aktorja ka hapur llogari në Instagram, si dhe ka postuar një fotografi në të cilën [...]

Kosova anëtare me të drejta të plota në OBD, dështojnë përpjekjet e Serbisë dhe Rusisë për bllokadë

Kosova anëtare me të drejta të plota në OBD, dështojnë përpjekjet e Serbisë dhe Rusisë për bllokadë

Republika e Kosovës ka marrë pjesë në sesionin e 132-të të Këshillit të Organizatës Botërore [...]

Franca tre gola të shpejtë ndaj Argjentinës, Pavard me gol magjikë – Mbape vrasës

Franca tre gola të shpejtë ndaj Argjentinës, Pavard me gol magjikë – Mbape vrasës

Përfaqësuesja e Francës ka rikthyer epërsinë ndaj Argjentinës me rezultatin 4-2. Goli i dytë erdhi nga [...]

Asociacioni nëpërmjet Kushtetutës?

Asociacioni nëpërmjet Kushtetutës?

Për formimin i Asociacionit të komunave me shumicë serbe, qoftë sipas marrëveshjeve të Brukselit, të [...]

Reshitaj në takim me udhëheqësit e dy agjencive të Kombeve të Bashkuara

Reshitaj në takim me udhëheqësit e dy agjencive të  Kombeve të Bashkuara

Në kuadër të vizitës zyrtare në Vietnam, ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Albena Reshitaj, [...]

“Shpikje” në burg, si futen në qeli gjërat e palejuara

“Shpikje” në burg, si futen në qeli gjërat e palejuara

Çdo ditë në burgjet shqiptare hyjnë 600 persona, të cilët takojnë të afërmit e tyre, [...]

Ministri i Arsimit: E kemi suspenduar Igballe Cakajn, po presim vendimin final të Komisionit

Ministri i Arsimit: E kemi suspenduar Igballe Cakajn, po presim vendimin final të Komisionit

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi ka konfirmuar për Express se ndaj Igballe Cakollit është marrë [...]

Trashëgimia do të ndahet përmes noterëve

Trashëgimia do të ndahet përmes noterëve

Kuvendi i Kosovës është në procedim për të ndryshuar Ligjin për Noterinë, Ligjin për Procedurën [...]

Arifi: Sovraniteti dhe territori i Kosovës nuk cenohet nga askush për asnjë çmim

Arifi: Sovraniteti dhe territori i Kosovës nuk cenohet nga askush për asnjë çmim

Shefi i ekipit negociator në bisedimet teknike me Serbinë, Avni Arifi ka mohuar ç’do mundësi [...]

Vazhdon kontrolli strikt ndaj restorantit ku dyshohet se u helmuan gjilanasit

Vazhdon kontrolli strikt ndaj restorantit ku dyshohet se u helmuan gjilanasit

Janë bërë më shumë se dy javë që kur kuzhina e restorantit ‘Garden’ në Gjilan [...]

Serbia nuk mundi ta pengojë pjesëmarrjen e Kosovës në OBD

Serbia nuk mundi ta pengojë pjesëmarrjen e Kosovës në OBD

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka dhënë lajmin se Kosova po [...]

Jo vetëm puthje në buzë, por Bleona i plotësoi edhe një dëshirë Çanit

Jo vetëm puthje në buzë, por Bleona i plotësoi edhe një dëshirë Çanit

Teksa foli mjaftë shumë lidhur me jetën e saj dhe për projektet e së ardhmes, [...]

Pas 21 orëve udhëtim, Prishtina rikthehet në Kosovë

Pas 21 orëve udhëtim, Prishtina rikthehet në Kosovë

Skuadra më e madhe në Kosovë, FC Prishtina është rikthyer në shtëpi të saj pas [...]

Historitë e Instagram tani do të kenë edhe opsionin e muzikës

Historitë e Instagram tani do të kenë edhe opsionin e muzikës

Historitë e Instagram janë gati për të [...]

Bie numri i nxënësve që vijojnë mësimin në Maqedoni

Bie numri i nxënësve që vijojnë mësimin në Maqedoni

Numri i nxënësve në Maqedoni, brenda dhjetë viteve të fundit është zvogëluar për 30 mijë. Sipas [...]

​ Ed Sheeran është paditur për plagjatiurë, i kërkojnë 100 milionë dollarë

​  Ed Sheeran është paditur për plagjatiurë, i kërkojnë 100 milionë dollarë

Kënga “Thinking Out Loud” e Ed Sheeran është në qendër të vëmendjes. Këngëtari britanik është duke [...]

Pse vuajnë njerëzit nga diabeti?

Pse vuajnë njerëzit nga diabeti?

Diabeti mellitus apo sëmundja e sheqerit, është një çrregullim metabolik që karakterizohet nga rezistenca në [...]

Arrihet marrëveshja me Realin, Alisson do të bëhet portieri më i shtrenjtë në histori të futbollit

Arrihet marrëveshja me Realin, Alisson do të bëhet portieri më i shtrenjtë në histori të futbollit

U duk fillimisht se portieri brazilian Alisson Bekcer do të transferohet në Londër te Chelsea. Por [...]

Vuçiq: Në Kosovë nuk kemi asgjë, fitojmë nëse ia marrim veç një metër

Vuçiq: Në Kosovë nuk kemi asgjë, fitojmë nëse ia marrim veç një metër

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha sot se “për Serbinë do të ishte fitore në [...]

Banorët e Bobit të Kaçanikut pengojnë punimet e Bechtel&Enka – thonë se iu shkaktoi shumë dëme

Banorët e Bobit të Kaçanikut pengojnë punimet e Bechtel&Enka – thonë se iu shkaktoi shumë dëme

Banorët kanë kërkuar që dëmet ndaj burimeve ujore dhe peisazhit tjetër të fshatit të riparohen, [...]

Tahiri: Rritja e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve rrit efikasitetin e gjyqësorit

Tahiri: Rritja e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve rrit efikasitetin e gjyqësorit

Ministri i Drejtësisë në Qeverinë e Kosovës, Abelard Tahiri thotë se rritja e pagave të [...]

Policia e Kosovës dhe e Shqipërisë nisin patrullimet e përbashkëta

Policia e Kosovës dhe e Shqipërisë nisin patrullimet e përbashkëta

Policia e Kosovës dhe ajo e Republikës së Shqipërisë, prej nesër (e diele, 1 korrik) [...]

Vetëvendosje akuzon kryeministrin për thellim të krizës në Telekom

Vetëvendosje akuzon kryeministrin për thellim të krizës në Telekom

Qeveria Haradinaj nuk është e interesuar ta zgjidhë krizën në Telekomin e Kosovës por që [...]

Veteranët e luftës nisen me turra për në Durrës, thotë Gucati

Veteranët e luftës nisen me turra për në Durrës, thotë Gucati

Veteranët të dalë nga lufta nga dita e nesërme do të shkojnë të pushojnë në [...]

U raportua e vdekur pas goditjes nga vetura, 5 vjeçarja jep shenja jete në spital

U raportua e vdekur pas goditjes nga vetura, 5 vjeçarja jep shenja jete në spital

Mund të konsiderohet pa frikë një mrekulli, ajo që ndodhi këtë të shtunë në qytetin [...]

Beqaj konfirmon se s’e mori pagën me rritje, po e konsulton bazën ligjore të vendimit

Beqaj konfirmon se s’e mori pagën me rritje, po e konsulton bazën ligjore të vendimit

Ministri i Inovacionit, Besim Beqaj, ka konfirmuar se pagën e ka marrë pa rritje, pasi [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari