Lind 11 fëmijë (Foto)

Lind 11 fëmijë (Foto)

Fotolajm: Lind njëmbëdhjetnjak mes tyre 6 djem dhe 5 vjaza. 11 fëmijët janë rast unikal [...]

Kosovë, Besa fiton sfidën e kreut, rihap kampionatin

Kosovë, Besa fiton sfidën e kreut, rihap kampionatin

Besa fiton përballjen direkte në garën për titullin kampion ndaj Ferronikelit, duke rihapur garën një [...]

Ronaldo shijon pushimet në Saint Tropez (Foto)

Ronaldo shijon pushimet në Saint Tropez (Foto)

Kampionati është mbyllur. Reali dështoi të fitonte ndonjë trofe duke i lënë lavdinë rivalëve të [...]

Osmani: Jam zgjedhur delegate me votë të fshehtë, jo me aklamacion

Osmani: Jam zgjedhur delegate me votë të fshehtë, jo me aklamacion

Vjosa Osmani i është kundërpërgjigjur deklaratës së Kryetarit të Degës së III të LDK'së, Shkelzen [...]

Gjergji: Me ra LDK nga Rugova te Isa Mustafa e nga Fehmi Agani te Ismet Beqiri – nuk ka ma keq!

Gjergji: Me ra LDK nga Rugova te Isa Mustafa e nga Fehmi Agani te Ismet Beqiri – nuk ka ma keq!

Njëri prej themeluesve te LDK-së, profesori Rexhep Gjergji, tha se LDK është sot në një [...]

S’jam lavire, por dua të kënaqem…

S’jam lavire, por dua të kënaqem…

Kur isha e pamartuar, një djalë në fqinjësi më ngacmonte çdo ditë. Unë, si fshatare [...]

INTERVISTË. Hashim Thaçi: Qe pse Kosova e fiton gjyqin e gjenocidit ndaj Serbisë!

INTERVISTË. Hashim Thaçi: Qe pse Kosova e fiton gjyqin e gjenocidit ndaj Serbisë!

Ndryshe prej Kroacisë dhe Bosnjes, ku krimet i kryen paramilitarët, rasti i Kosovës asht ma [...]

‘KQZ ka bazë të mjaftueshme për të zhvlerësuar zgjedhjen e Mustafës’

‘KQZ ka bazë të mjaftueshme për të zhvlerësuar zgjedhjen e Mustafës’

Duke konsideruar se demokratizimi i partive politike është në interes të funksionimit të sistemit të [...]

Plenumi i mashtrimit, joshjes, presionit e shantazhit me “Qetësi filozofike”!

Plenumi i mashtrimit, joshjes, presionit e shantazhit me “Qetësi filozofike”!

Astrit Gashi Po ja nisi me një fakt. Nga 26 delegatët e zgjedhur të njërës nga [...]

Drashkoviq: Deshëm ne apo jo, Kosova është shtet

Drashkoviq: Deshëm ne apo jo, Kosova është shtet

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Vuk Drashkoviq e pranon se kthimi i Kosovës [...]

Hedh kompjuterin që kushton 200 mijë dollarë

Hedh kompjuterin që kushton 200 mijë dollarë

Një qendër riciklimi në Silicon Valley është duke kërkuar për një grua e cila ka [...]

MPB ka bërë disa ndryshime ligjore për armët dhe municionet

MPB ka bërë disa ndryshime ligjore për armët dhe municionet

Besohet se mbi 300 mijë armë ilegale janë në duart e qytetarëve të Kosovës. Kjo [...]

Mediat në Shqipëri: Isa Mustafa si Kim Jong votohet me brohoritje!

Mediat në Shqipëri: Isa Mustafa si Kim Jong votohet me brohoritje!

Një nga portalet më të rëndësishme në Tiranë, Javanews, prapa të cilit janë disa nga [...]

Shqiptarja dhe Nicki Minaj ‘e kallin’ së bashku (Video)

Shqiptarja dhe Nicki Minaj ‘e kallin’ së bashku (Video)

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha, ka performuar hitin ‘Hey Mamma’ të David Guettas së bashku me [...]

Zëvendëskryeministri Thaçi në vizitë zyrtare në Maltë

Zëvendëskryeministri Thaçi në vizitë zyrtare në Maltë

Valletta, 31 maj 2015 - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme të [...]

Ky vogëlush gjen lodrën seksuale të mamit dhe nis të luajë me të

Ky vogëlush gjen lodrën seksuale të mamit dhe nis të luajë me të

Ky vogëlush gjeti një objekt seksual që mamaja e tij e kishte fshehur dhe nisi [...]

Giorigo Armani sfidon bashkëmoshatarët…

Giorigo Armani sfidon bashkëmoshatarët…

80- vjeçari është fotografuar në Spanjë të Shtunën, ndërsa po pushonte me familjarët. Sipas britanikes DailyMail, tek [...]

Ymeri thotë se Kosova po kushtëzohet ta suspendojë Kushtetutën

Ymeri thotë se Kosova po kushtëzohet ta suspendojë Kushtetutën

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, një pjesë të madhe të fjalimit të tij në mbledhjen e [...]

Dita ndërkombëtare pa duhan  0

Dita ndërkombëtare pa duhan

Dita ndërkombëtare Pa Duhan më 31 maj është një ditë për duhanpirësit për të menduar [...]

Armend Zemajn nuk mund ta ndalin: E fusin si anëtarë të Këshillit të Përgjithshëm!

Armend Zemajn nuk mund ta ndalin: E fusin si anëtarë të Këshillit të Përgjithshëm!

Derisa Isa Mustafa u hakmor ndaj thuajse të gjithë grupit të deputetëve të rebeluar që [...]

Falcao: E ardhmja? Mendoj vetëm për Kupën e Amerikës

Falcao: E ardhmja? Mendoj vetëm për Kupën e Amerikës

Gjithcka mund të thuhet për sezonin e Radamel Falcaos te Manchester United, por kurrsesi nuk [...]

Klani Mustafa e ndëshkojnë edhe Alma Lamën! Ja si iu përgjigjet ajo!

Klani Mustafa e ndëshkojnë edhe Alma Lamën! Ja si iu përgjigjet ajo!

Kryetari i sapozgjedhur i LDK-së, Isa Mustafa së bashku me njerëzit e tij, kanë vendosur [...]

VIDEO: Motra takon njeriun që transplantoi ftyrën prej vllaut së vdekun! (Video)

VIDEO: Motra takon njeriun që transplantoi ftyrën prej vllaut së vdekun! (Video)

Rebekah Aversano nuk e kishte pa ftyrën e vllaut te saj qysh se Joshua u [...]

Isa Mustafa delegatëve të LDK-së: Ju kërkoj falje që përjetuat presion të paparë medial

Isa Mustafa delegatëve të LDK-së: Ju kërkoj falje që përjetuat presion të paparë medial

Kryetari i sapozgjedhur i LDK-së, Isa Mustafa ka shpërthyer ndaj medieve. Ai në një postim [...]

10 vjet “Allianz Arena”, Rummenigge: Fituam lotarinë!

10 vjet “Allianz Arena”, Rummenigge: Fituam lotarinë!

Sot ajo është një markë, është vendtakimi i mijëra tifozëve, është një vepër gjeniale e [...]

Studimi: Ata që postojnë në Facebook foto nga palestra e dietat, nuk janë bash mirë në kokë!

Studimi: Ata që postojnë në Facebook foto nga palestra e dietat, nuk janë bash mirë në kokë!

Një studim i fundit i Universitetit të Brunelit gjeti se njerëzit që në mënyrë konstante [...]

25 vjeçarja: Kur ma bën i dashuri, mendon se po pallon Rihannën jo mua

25 vjeçarja: Kur ma bën i dashuri, mendon se po pallon Rihannën jo mua

Bianca Guthrie është vetëm 25 vjeç dhe ka marrë vëmendjen për shkak të ngjashmërisë me [...]

Kuvendi thellon ndasitë – A do t’i kushtojë kjo LDK’së po aq sa koalicioni me PDK’në?

Kuvendi thellon ndasitë – A do t’i kushtojë kjo LDK’së po aq sa koalicioni me PDK’në?

Ndasitë brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës të cilat filluan me lidhjen e koalicionit me PDK’në [...]

Ndërron jetë djali i Joe Bidenit

Ndërron jetë djali i Joe Bidenit

Djali i nënpresidentit të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka vdekur nga kanceri në tru. Beau [...]

Rexhep Gjergji: Isa Mustafa asht bukshkalë!

Rexhep Gjergji: Isa Mustafa asht bukshkalë!

Njani prej themeluesve te LDK's, prof. Rexhep Gjergji tha se LDK asht sot ne nji [...]

Tregu i Kosovës me produkte të dyshimta(?)

Tregu i Kosovës me produkte të dyshimta(?)

Organizatat joqeveritare, të cilat merren me mbrojtjen e konsumatorit, alarmojnë për produkte të dyshimta dhe [...]

Qe kush mbeti jashtë Këshillit të Përgjithshëm të LDK’s

Qe kush mbeti jashtë Këshillit të Përgjithshëm të LDK’s

Përpos Vjosa Osmanit, as Arben Gashi s’ka hy në Këshillin e Përgjithshëm të LDK’s. Po ashtu, [...]

Hyka rinovon me FC Luzern

Hyka rinovon me FC Luzern

FC Luzern i jep besim Jahmir Hykës duke zgjatur qëndrimin e tij në skuadër. Mesfusori [...]

Vjosa Osmani: Nuk dorëzohem para diktaturës së Isa Mustafës!

Vjosa Osmani: Nuk dorëzohem para diktaturës së Isa Mustafës!

As kryetari e as kryesia e zgjedhun sot nuk asht legjitime, sepse janë zgjedhë me [...]

Gjëndra tiroide, sëmundja e dytë më e shpeshtë në Kosovë

Gjëndra tiroide, sëmundja e dytë më e shpeshtë në Kosovë

Gjëndra tiroide është një prej organeve më të rëndësishme endokrinologjike në trupin e njeriut dhe [...]

E dashur mos e refuzo seksin oral

E dashur mos e refuzo seksin oral

Shumica e femrave gërditen kur bëhet fjalë për seksin oral, mirëpo ka edhe të tilla [...]

Qeveritë e Kosovës dhe Maqedonisë takohen në qershor

Qeveritë e Kosovës dhe Maqedonisë takohen në qershor

Takimi i Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Maqedonisë, pritet të mbahet në muajin qershor. Takimi [...]

Jam çik Tropoje, rrobat i heq dhe askush s’më bën roje

Jam çik Tropoje, rrobat i heq dhe askush s’më bën roje

Modelja Aurela Hoxha ka hequr rrobat duke dalë totalisht nudo në plazh. Fatkeqësisht në këndin ku [...]

Elektorati: Nuk e votojmë ma LDK’n!

Elektorati: Nuk e votojmë ma LDK’n!

Nëpërmjet telefonatave të drejtpërdrejta dhe transparente në edicionin e jashtëzakonshëm të emisionit Rrokum Rroll në [...]

Mustafa vlerëson Kuvendin e VIII zgjedhor si demokratik

Mustafa vlerëson Kuvendin e VIII zgjedhor si demokratik

Isa Mustafa, ka folur pas zgjedhjes së tij si kryetar i LDK-së, ai i ka [...]

Vjosa Osmani: Ja cila është e ardhmja ime politike

Vjosa Osmani: Ja cila është e ardhmja ime politike

Kuvendi i sotëm zgjedhor në LDK u manifestua me parregullsi të shumta, ku kandidatët u [...]

Isa Mustafa zgjedhet kryetar i LDK-së

Isa Mustafa zgjedhet kryetar i LDK-së

etari i deritanishëm i LDK-së Isa Mustafa është rizgjedh kryetar i LDK-së me aklamacion. Vetëm 2 [...]

Kryesia e Kuvendit vendos të hënën se kur mbahet seanca për Gjykatën Speciale

Kryesia e Kuvendit vendos të hënën se kur mbahet seanca për Gjykatën Speciale

Shtyrja e seancës për votimin e amendamenteve kushtetuese për krijimin e Gjykatës Speciale në Kuvend, [...]

Dashuria online, rregullat për ta gjetur

Dashuria online, rregullat për ta gjetur

Edhe dashuria online ka rregullat e saj për t’u gjetur. Të paktën kështu thotë specialisti [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari