10 milionë euro e ndajnë Sanen nga transferimi te Bayerni

14.05.2020 10:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
10 milionë euro e ndajnë Sanen nga transferimi te Bayerni

Është vetëm çështje kohe zyrtarizimi i Leroy Sanes si futbollisti i ri i Bayern Munichut.

Kampioni në fuqi i Gjermanisë prej disa javësh ka arritur marrëveshje personale me anësorin e Manchester Cityt.

Megjithatë bavarezët ende nuk e kanë bërë të njëjtën gjë edhe me kampionin në fuqi të Anglisë, Manchester Cityn që mbanë kartonin e lojtarit gjerman.

Bayerni ka bërë ofertën e parë prej 40 milionë eurove për lojtarin, ofertë që është refuzuar nga City.

The Sun ka raportuar se kjo marrëveshje mund të mbyllet nëse bavarezët do t’i shtonin edhe 10 milionë euro të tjera.

Skuadra angleze Man City është pajtuar që ta lejoj largimin e Sanes nëse mbërrinë oferta prej 10 milionë eurove nga Bayerni.

Kontrata e gjermanit me klubin anglez skadon në verë e vitit 2021 dhe City po frikësohet se mund ta humbas atë me parametra zero.

Tani mbetet në dorën e drejtuesve bavarezë nëse do të rritin ofertën për Sanen, pasi marrëveshja personale me lojtarin ka kohë që ekziston.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kadri Veseli erdhi në Kosovë pasi babai i tij pësoi sulm në tru

Kadri Veseli erdhi në Kosovë pasi babai i tij pësoi sulm në tru

Kadri Veseli kthehet në Kosovë nga Haga

Kadri Veseli kthehet në Kosovë nga Haga

Ish-diplomati britanik: Serbia do ta njohë Kosovën, ky është plani

Ish-diplomati britanik: Serbia do ta njohë Kosovën, ky është plani

Deklarata për bashkim kombëtar, Haradinajt i vie një reagim nga Qeveria e Serbisë

Deklarata për bashkim kombëtar, Haradinajt i vie një reagim nga Qeveria e Serbisë

5 viktima dhe 160 raste të reja me COVID-19

5 viktima dhe 160 raste të reja me COVID-19

Konjufca kujton 116 të vrarët në Studime: Qytetarët të zemëruar për mungesën e drejtësisë

Konjufca kujton 116 të vrarët në Studime: Qytetarët të zemëruar për mungesën e drejtësisë

Hetimi i krimeve të luftës me katër prokurorë

Hetimi i krimeve të luftës me katër prokurorë

Petkoviqi provokon nga Graçanica: Me njerëzit tanë në zemër të Kosovës

Petkoviqi provokon nga Graçanica: Me njerëzit tanë në zemër të Kosovës

Çështja e sigurimit të vaksinave, të mërkurën Oliver Varhelyi vjen në Kosovë

Çështja e sigurimit të vaksinave, të mërkurën Oliver Varhelyi vjen në Kosovë

Zyrtarja e PDK’së me kritika: Albin Kurti sa ishte i burgosur në Beograd, Hashim Thaçi kërkonte lirimin e tij

Zyrtarja e PDK’së me kritika: Albin Kurti sa ishte i burgosur në Beograd, Hashim Thaçi kërkonte lirimin e tij

Kërkohet harmonizim i interesave mes Kosovës e bashkësisë ndërkombëtare

Kërkohet harmonizim i interesave mes Kosovës e bashkësisë ndërkombëtare

Serwer: Dokumenti “non-paper” është në interes të Serbisë dhe jo të Kosovës

Serwer: Dokumenti “non-paper” është në interes të Serbisë dhe jo të Kosovës

Pesë të vdekur 187 raste të reja me COVID-19

Pesë të vdekur 187 raste të reja me COVID-19

Hisen Berisha: Presidenti kroat është ofruar të jetë garant në Speciale për Thaçin dhe të tjerët

Hisen Berisha: Presidenti kroat është ofruar të jetë garant në Speciale për Thaçin dhe të tjerët

Raportet Kosovë-Serbi, Reka: Negociatat e shpejta, nuk mund të përmbyllin këtë histori

Raportet Kosovë-Serbi, Reka: Negociatat e shpejta, nuk mund të përmbyllin këtë histori

Kurti: Pagën minimale do ta rrisim në 250 euro

Kurti: Pagën minimale do ta rrisim në 250 euro