Zgjedhjet parlamentare në Angli, shtyhet takimi i Ramës me shqiptarët në Londër

E publikuar: 31/05/2024 20:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Zgjedhjet e 4 Korrikut në Angli si dhe Kongresi i PS që pritet të mbahen në Korrik janë dy prej shkaqeve të shtyrjes së takimit të Edi Ramës me shqiptarët në Londër.

Takimi me shqiptarët në Angli ishte parashikuar fillimisht që të mbahej në fillim të muajit qershor.

Burime nga PS thanë për Top Channel se po shikohej mundësia për ta zhvilluar këtë takim në muajt e ardhshëm, por pa specifikuar një datë konkrete.