Vuçiq paralajmëron Perëndimin me deklaratë kërcënuese për Kosovën (VIDEO)

E publikuar: 19/03/2024 00:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vucic

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka bërë së fundi një paralajmërim për Perëndimin, që sipas tij të zgjedhin mes Kosovës dhe Serbisë.

Në një paraqitje të djeshme në një akademi, Vuçiq lë të kuptojë se nëse Perëndimi zgjedh Kosovën, do ta shfrytëzojnë rastin, ndryshe siç përjetuan në 25 vjet më parë, transmeton klankosova.tv.

Kjo deklaratë e Vuçiqit sipas përdoruesve të platformës X, po konsiderohet kërcënim direkt luftarak për Kosovën.

Për më shumë ja përkthimi i plotë në gjuhën shqipe:

”Nuk është problem i doni ata e nuk na doni neve, nëse i doni ata, nuk do të na keni neve. I doni ata dhe doni t’u ndihmoni atyre, do të mbijetojmë! Por jemi mjaftueshëm të edukuar dhe mjaftueshëm të mençur e trima dhe mjaftueshëm kemi marrë mësime dhe kemi fituar përvoja pas gjithë asaj që na keni bërë 25 vjetët e kaluara që ta presim momentin më të mirë të mundshëm dhe ta shfrytëzojmë mundësinë, rastin tonë”.