Vdes aktori i njohur

14.06.2021 11:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vdes aktori i njohur

Ned Beatty një nga figurat më emblematike e televizonit amerikan ka ndërruar jetë në moshën 83 vjeçare.Sipas TMZ, Beatty vdiq në shtëpinë e tij në Los Angeles dhe po si pas kësaj faqeje vdekja e tij nuk ka lidhje me COVID-19.

Familja e aktorit ka deklaruar se nuk duan të japin shumë detaje për publikun në lidhje vdekjen e aktorit dhe kërkuan nga njerëzit që të respektojnë privatësinë e tyre.

Beatty u bë i famshëm në 1976 përmes filmit ‘Rrjeti’’ ku ai kishte një monolog 6 minutësh.

Gjithashtu ai ka marrë pjesë dhe në filmat e njohur si ‘Supermen’ dhe ka dubluar filmat e animuar ‘Rango’ dhe Toy Story 3.

Dhe televizioni ishte një terren shumë i njohur për aktorin i cili ishte i ftuar në shumë shfaqje të njohura si Gunsmoke , MASH , Hawaii Five-O , The Rockford Files , The Streets Of San Francisco , Highway To Heaven , It’s Garry Shandling’s Show .

Aktori ishte i martuar katër herë dhe ka 8 fëmijë: katër fëmijë me gruan e tij të parë Walta Abbot, dy nga martesa e tij me Belinda Beatty dhe dy nga gruaja e tretë Dorothy Lindsey.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Nora dhe Akili garojnë nesër, orari dhe kundërshtarët e tyre

Nora dhe Akili garojnë nesër, orari dhe kundërshtarët e tyre

Grushte e shkelma, gruaja rreh burrin në një plazh në Turqi (Video)

Grushte e shkelma, gruaja rreh burrin në një plazh në Turqi (Video)

Emocionon Rita Ora, uron në shqip Distria Krasniqin për medaljen e artë

Emocionon Rita Ora, uron në shqip Distria Krasniqin për medaljen e artë

Gashi publikon këngën “Sleeping On My Left”

Gashi publikon këngën “Sleeping On My Left”

Befasi! Dua Lipa arrin në Tiranë, takohet me Edi Ramën

Befasi! Dua Lipa arrin në Tiranë, takohet me Edi Ramën

Osmani pritet nga Perandori i Japonisë, Naruhito

Osmani pritet nga Perandori i Japonisë, Naruhito

Madhështore, Drita barazon me gjigantin holandez Feyenoord në Ligën e Konferencës

Madhështore, Drita barazon me gjigantin holandez Feyenoord në Ligën e Konferencës

Yll Limani merr vaksinën anti-Covid

Yll Limani merr vaksinën anti-Covid

Dua Lipa realizon ëndrrën e saj, merr pushimet luksoze në Meksiko vetëm 359 dollarë nata

Dua Lipa realizon ëndrrën e saj, merr pushimet luksoze në Meksiko vetëm 359 dollarë nata

“Ndër bekimet më të shpeshta e më të mirat i kemi nga prindërit”, Mozziku uron festën me një foto familjare

“Ndër bekimet më të shpeshta e më të mirat i kemi nga prindërit”, Mozziku uron festën me një foto familjare

Lirohet nga paraburgimi babai i “Miss Universe Kosova”, Tuti Sejdiu

Lirohet nga paraburgimi babai i “Miss Universe Kosova”, Tuti Sejdiu

Fjolla Morina arrestohet në Prishtinë

Fjolla Morina arrestohet në Prishtinë

Stresi në punë shëndoshë punonjësit

Stresi në punë shëndoshë punonjësit

“Personat që kërkojnë lëmoshë punojnë për gupe kriminale”

“Personat që kërkojnë lëmoshë punojnë për gupe kriminale”

Bebe Rexha publikon video në të brendshme: Sa mendoni se peshojë

Bebe Rexha publikon video në të brendshme: Sa mendoni se peshojë

Si ndikojnë në trurin tonë lajmet politike, këshillat e ekspertëve

Si ndikojnë në trurin tonë lajmet politike, këshillat e ekspertëve