Televisioni rus njofton se Moska po sulmohet nga persona të armatosur

E publikuar: 22/03/2024 20:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Agjencia shtetërore ruse e lajmeve RIA Novosti raporton se disa persona të armatosur qëlluan mbi një turmë në sallën e koncerteve në Moskë, duke shkaktuar lëndime.

Disa persona të armatosur të veshur me veshje luftarake hynë në një sallë të madhe koncertesh në Moskë dhe qëlluan mbi audiencën, duke plagosur një numër të paspecifikuar individësh, thanë mediat ruse.

Raportet e lajmeve thanë se sulmuesit përdorën gjithashtu eksplozivë, duke shkaktuar një flakë masive në sallën e qytetit Crocus në skajin perëndimor të Moskës.

Agjencia shtetërore ruse e lajmeve RIA Novosti raportoi se të paktën tre persona qëlluan me armë. Agjencia shtetërore e lajmeve Tass raportoi gjithashtu të shtënat.

Njësitë e policisë së trazirave u dërguan në zonë ndërsa njerëzit po evakuoheshin.