Ahmeti: Koalicioni qeverisës është jofunksional, katastrofike nëse hiqet taksa në të thatë!

Ahmeti: Koalicioni qeverisës është jofunksional, katastrofike nëse hiqet taksa në të thatë!

Bashkëkryesuesi i Ekipit Negociator, Shpend Ahmeti, ka thënë se koalicioni qeverisës aktualisht është jofunksional ndërsa [...]

Koalicioni i përçarë rreth Thaçit kryenegociator

Koalicioni i përçarë rreth Thaçit kryenegociator

Propozimi i kryeministrit Ramush Haradinaj që udhëheqja e dialogut me Serbinë t’i dorëzohet presidentit Hashim [...]

Hoti: Shpresoj që koalicioni t`i ketë siguruar votat për demrakcion

Hoti: Shpresoj që koalicioni t`i ketë siguruar votat për demrakcion

Shefi i Grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se deputetët e kësaj partie [...]

“Koalicioni Qeverisës e dështoi miratimin e konkluzioneve për MSA-së në PE”

“Koalicioni Qeverisës e dështoi miratimin e konkluzioneve për MSA-së në PE”

Deputetët e Kuvendit të Kosovës të cilët morën pjesë në takimin me homologët nga Parlamenti [...]

Dhjetë vjet nga koalicioni i parë PDK-LDK

Dhjetë vjet nga koalicioni i parë PDK-LDK

Më 9 janar 2008 është formuar koalicioni qeveritar mes Partisë Demokratike të Kosovës dhe Lidhjes [...]

Ivanoviq: “Koalicioni i luftës” nuk i ka votat për shfuqizimin e Speciales

Ivanoviq: “Koalicioni i luftës” nuk i ka votat për shfuqizimin e Speciales

Parlamenti i Kosovës është në pushim përgjatë këtij muaji, por mundësia e thirrjes së një [...]

Rrugëtimi gjatë koalicionit

Rrugëtimi gjatë koalicionit

Krijimi i shumicës parlamentare në Kuvendin e Kosovës ishte një sfidë e vërtetë për koalicionin [...]

A u nda Pacolli me LDK-në për para?

A u nda Pacolli me LDK-në për para?

Me një letër Pacolli lajmëroi LDK-në për prishjen e bashkëjetesës. Pas kësaj, ai u takua më [...]

Koalicioni i gjerë përballë një opozite të fuqishme

Koalicioni i gjerë përballë një opozite të fuqishme

Marrëveshja e re politike për formimin e institucioneve, e nënshkruar nga krerët e Partisë Demokratike [...]

Kusari-Lila për koalicionin PAN-AKR: Gjëgjëza u plotësua

Kusari-Lila për koalicionin PAN-AKR: Gjëgjëza u plotësua

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka komentuar kalimin e AKR-së në PAN dhe largimin paraprakisht [...]

Zeka: Ka bisedime me AKR-në, S’ka marrëveshje, e vërtetë që do të arrihet marrëveshja!

Zeka: Ka bisedime me AKR-në, S’ka marrëveshje, e vërtetë që do të arrihet marrëveshja!

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, e ka mohuar se aktualisht është arritur një [...]

Veseli e Haradinaj sërish problem me numrat

Veseli e Haradinaj sërish problem me numrat

Zhvillime të reja politike kanë dalë në dritë vetëm një ditë para se të mbahet [...]

Sejdiu: Nuk do ta votoj kurrë PAN-in

Sejdiu: Nuk do ta votoj kurrë PAN-in

Nënkryetari i AKR-së, Korab Sejdiu, ka sqaruar se autorizimi që sot i dha Kuvendi i [...]

Haziri: Koalicioni me AKR-në është ende i fuqishëm

Haziri: Koalicioni me AKR-në është ende i fuqishëm

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk po i sheh si ultimatum deklaratat [...]

Pacolli kishte thënë se s’ka tradhtuar ndonjëherë, tash ka dhënë ultimatum

Pacolli kishte thënë se s’ka tradhtuar ndonjëherë, tash ka dhënë ultimatum

Këtë garanci ia kishte dhënë kreu i AKR-së, Begjet Pacolli, koalicionit LAA ditën e regjistrimit [...]

Haradinaj dështon në përpjekjen e parë për koalicion

Haradinaj dështon në përpjekjen e parë për koalicion

Lëvizja Vetëvendosje dhe koalicioni i subjekteve politike, të cilave u prin Lidhja Demokratike e Kosovës, [...]

Haradinaj apo Kurti, kryeministër i ardhshëm i Kosovës?

Haradinaj apo Kurti, kryeministër i ardhshëm i Kosovës?

Rezultatet preliminare të zgjedhjeve të 11 qershorit në Kosovë, krijuan një situatë të vështirë rreth [...]

Haradinaj i bindur se do ta bëjë Qeverinë, e përjashton Vetëvendosjen

Haradinaj i bindur se do ta bëjë Qeverinë, e përjashton Vetëvendosjen

Ndonëse jo me një fitore të pritur, koalicioni PAN është fitues i zgjedhjeve të 11 [...]

Ahmeti: Edhe nëse koalicioni PAN i fiton zgjedhjet, dyshoj që Haradinaj do të jetë kryeministër

Ahmeti: Edhe nëse koalicioni PAN i fiton zgjedhjet, dyshoj që Haradinaj do të jetë kryeministër

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se edhe nëse koalicioni PDK-AAK-Nisma fiton [...]

Ramush Haradinaj nis fushatën në QKUK (Video)

Ramush Haradinaj nis fushatën në QKUK (Video)

Ora 00:00 ka shënuar edhe hapjen zyrtare të fushatës zgjedhore për zgjedhjet e 11 qershorit. Kryetari [...]

Mërgim Lushtakun: Veseli lider i madh, Haradinaj shpresë për zhvillim

Mërgim Lushtakun: Veseli lider i madh, Haradinaj shpresë për zhvillim

​Mërgim Lushtaku është djali i madh i kryetarit të Skenderajt, Sami Lushtaku, që këtë vit [...]

Lutfi Haziri: Koalicioni i Shpresës dhe Besës për tri orë e rrëzoi Kadri Veselin!

Lutfi Haziri: Koalicioni i Shpresës dhe Besës për tri orë e rrëzoi Kadri Veselin!

Kryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan, njëherit nënkryetar në nivel qendror, [...]

Kuçi: PDK-AAK-Nisma do ta rris besimin e qytetarëve me vendimmarrje të mençur dhe të guximshëm

Kuçi: PDK-AAK-Nisma do ta rris besimin e qytetarëve me vendimmarrje të mençur dhe të guximshëm

Rënia e Qeverisë përmes Mocionit të ngritur nga Nisma për Kosovën e që gjeti përkrahje [...]

Mustafa: Koalicioni LDK-AKR-Alternativa, ajka e mendjes intelektuale

Mustafa: Koalicioni LDK-AKR-Alternativa, ajka e mendjes intelektuale

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë të martën se koalicioni për [...]

Zyrtari i LDK’së në Prizren sulmon koalicionin PDK-AAK-NISMA i quan njerëz të alltive (Foto)

Zyrtari i LDK’së në Prizren sulmon koalicionin PDK-AAK-NISMA i quan njerëz të alltive (Foto)

Kryetari i degës së LDK-së në Prizren, Haxhi Avdyl dhe kandidat i mundshëm i kësaj [...]

Pacolli tregon pse koalicioni LDK-AKR është koalicion i shpresës

Pacolli tregon pse koalicioni LDK-AKR është koalicion i shpresës

Kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli ka treguar arsyejet se pse koalicioni që ai arriti me [...]

Koalicioni PDK-AAK dhe Nisma: Nisin pakënaqësitë brenda partisë së Fatmir Limajt

Koalicioni PDK-AAK dhe Nisma: Nisin pakënaqësitë brenda partisë së Fatmir Limajt

Ish-nënkryetari i PD-së, tani anëtari më i ri i “Nisma”-s, Avni Tafili e ka quajtur [...]

Muharrem Nitaj: Ramush Haradinaj do të jetë kandidat për kryeministër nga koalicioni PDK- AAK- Nisma!

Muharrem Nitaj: Ramush Haradinaj do të jetë kandidat për kryeministër nga koalicioni PDK- AAK- Nisma!

Anëtari i Kryesisë së AAK-së, Muharrem Nitaj ka theksuar se Ramush Haradinaj do të jetë [...]

”Rrëzimi i Qeverisë nuk ishte skenar i PDK-së, asnjëherë nuk kishim prioritet zgjedhjet”

”Rrëzimi i Qeverisë nuk ishte skenar i PDK-së, asnjëherë nuk kishim prioritet zgjedhjet”

Zenun Pajaziti nga Partia Demokratike e Kosovës, ka thënë se rrëzimi i Qeverisë Mustafa, nuk [...]

“Kosovës i duhet koalicioni LDK-VV”

“Kosovës i duhet koalicioni LDK-VV”

“Unë do t’i bëja thirrje liderëve, të LDK-së dhe VV-së, që të ulen dhe të [...]

Gashi PDK-së: Po e prishni koalicionin në mënyrë tinëzare

Gashi PDK-së: Po e prishni koalicionin në mënyrë tinëzare

Arben Gashi nga LDK thotë se njerëzit të cilët kanë konsideruar si heronj të Kosovës, [...]

Mustafa udhëton për në Londër, “shpëton” koalicionin nga shpërbërja!

Mustafa udhëton për në Londër, “shpëton” koalicionin nga shpërbërja!

Pavarësisht situatës së krijuar në skenën politike në vend, pas presionit të PDK-së ndaj LDK-së [...]

Haziri: Çdo prishje e koalicionit njianshëm nga PDK e thellon krizën (video)

Haziri: Çdo prishje e koalicionit njianshëm nga PDK e thellon krizën (video)

Haziri: Qeveria nuk ka shansë me ra, koalicioni asht tue funksonue shumë mirë! Zyrtari i LDK’s, [...]

Deputeti i PDK-së: Koalicioni s’i ka votat për Demarkacionin

Deputeti i PDK-së: Koalicioni s’i ka votat për Demarkacionin

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Shaip Muja, i ka hedhur poshtë pretendimet e [...]

Marrëveshja e koalicionit PDK-LDK “s’e ka paraparë kalimin e Demarkacionit” (Video)

Marrëveshja e koalicionit PDK-LDK “s’e ka paraparë kalimin e Demarkacionit” (Video)

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Ramiz Kelmendi, thotë se kryeministri Isa Mustafa nuk do ta procedojë Marrëveshjen [...]

Dy ditë nga 1 Prilli, “cic-mice” koalicioni mes PS-LSI-PDIU (Video)

Dy ditë nga 1 Prilli, “cic-mice” koalicioni mes PS-LSI-PDIU (Video)

Nëse koalicioni do të ishte në dorë të Saimir Tahirit dhe Luan Ramës, sigurisht Partia [...]

Jevtiq: FSK nuk është në ujdinë e koalicionit (VIDEO)

Jevtiq: FSK nuk është në ujdinë e koalicionit (VIDEO)

Politikanët serbë të Kosovës edhe sot konfirmuan se themelimi i ushtrisë, është jashtë interesit të [...]

Zvarritja e formimit të Qeverisë, bllokon mbajtjen e zgjedhjeve lokale

Zvarritja e formimit të Qeverisë, bllokon mbajtjen e zgjedhjeve lokale

Zvarritja e procesit të formimit të Qeverisë së re të Maqedonisë bllokon dhe organizimin e [...]

E “vulosë” Xhavit Haliti: Ja çka do të ndodhë me koalicionin dhe me zgjedhjet e reja!

E “vulosë” Xhavit Haliti: Ja çka do të ndodhë me koalicionin dhe me zgjedhjet e reja!

Pas zërave të shtuar për prishjen e koalicionit dhe për mbajtjen e zgjedhjeve të reja [...]

Shefi i grupit parlamentar të PDK’s flet për koalicionin me LDK’n dhe zgjedhjet e parakohshme

Shefi i grupit parlamentar të PDK’s flet për koalicionin me LDK’n dhe zgjedhjet e parakohshme

Debatet e fundit mbi buxhetin e vitit 2017 mes partnerëve të koalicionit PDK – LDK, [...]

Koalicioni me AKR-në në Mitrovicë, VV merr pozitën e nënkryetarit dhe dy drejtori

Koalicioni me AKR-në në Mitrovicë, VV merr pozitën e nënkryetarit dhe dy drejtori

Aleanca Kosova e Re dega në Mitrovicë pas prishjes së koalicionit me Lidhjen Demokratike të [...]

Analistët: Koalicioni drejt zhbërjes, zgjedhjet kthehen si opsion

Analistët: Koalicioni drejt zhbërjes, zgjedhjet kthehen si opsion

Lëkundja e koalicionit qeverisës ndërmjet Partisë Demokratike të Kosovës dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës mund [...]

Qollaku: Nëse bahet koalicioni AAK-Nisma-AKR, kemi situatë të re politike

Qollaku: Nëse bahet koalicioni AAK-Nisma-AKR, kemi situatë të re politike

Adrian Qollaku i Gazetës Blic ka fole per deklaratat ne lidhje me zgjedhjet e parakohshme. Ai [...]

Basha: Shqiptarët po bashkohen në koalicionin e vlerave, banda në pushtet më e izoluar se kurrë

Basha: Shqiptarët po bashkohen në koalicionin e vlerave, banda në pushtet më e izoluar se kurrë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi nga Kurbini se Partia Demokratike është e gatshme [...]

[TABS_R id=314738]