Arrihet marrëveshja e parë për koalicion në Prizren

Arrihet marrëveshja e parë për koalicion në Prizren

Kryetari i Nismës në Prizren, Zafir Berisha do ta mbështesë në balotazh kandidatin e Vetëvendosjes, [...]

Selmanaj flet për mundësinë e hyrjes së LDK’së në një koalicion në Prishtinë

Selmanaj flet për mundësinë e hyrjes së LDK’së në një koalicion në Prishtinë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka thënë se partia e tij po [...]

Pacolli: S’kam vija të kuqe as për Arbanin e as për Shpendin, kam kushte për koalicion

Pacolli: S’kam vija të kuqe as për Arbanin e as për Shpendin, kam kushte për koalicion

Kandidati i AKR-së për kryetar të Prishtinës, Selim Pacolli, do të jetë në masë të [...]

LDK: Nuk bëjmë koalicion më PDK-në në asnjë rrethanë

LDK: Nuk bëjmë koalicion më PDK-në në asnjë rrethanë

Lidhja Demokratike e Kosovës me anë të një komunikate për media shpreh indinjatën në lidhje [...]

Mustafa: Pacolli në kohën kur ka kërkuar koalicion me VV ka shkuar në Zvicër dhe më pas nuk është lajmëruar kurrë!

Mustafa: Pacolli në kohën kur ka kërkuar koalicion me VV ka shkuar në Zvicër dhe më pas nuk është lajmëruar kurrë!

Ish-kryeministri i vendit dhe kryetar i LDK-së, Isa Mustafa ka sqaruar një periudhë kruciale që [...]

PAN brenda dy ditëve koalicion me Listën Serbe

PAN brenda dy ditëve koalicion me Listën Serbe

Pas nënshkrimit të marrëveshjes qeverisëse mes Aleancës Kosova e Re me koalicionin [...]

PDK një zëvendëskryeministër dhe 6 ministri

PDK një zëvendëskryeministër dhe 6 ministri

PDK do ta ketë një zëvendëskryeministër dhe 6 ministri. Këto janë ministritë: Ministria e Financave, [...]

Pacolli drejt koalicionit me Haradinajn e Veselin

Pacolli drejt koalicionit me Haradinajn e Veselin

Lideri i AKR’së, Behgjet Pacolli ia ka hapur rrugën vetes për të bërë koalicion me [...]

Haki Abazi: Ja çfarë mund të ndodh me AKR në qoftë se hynë në koalicion me PAN-in!

Haki Abazi: Ja çfarë mund të ndodh me AKR në qoftë se hynë në koalicion me PAN-in!

Analisti politik, Haki Abazi në një prononcim për “Gazeta Blic”, tha se AKR nuk është [...]

Velija i LDK-së: Me Vetëvendosjen në koalicion fitorja do të ishte e sigurt

Velija i LDK-së: Me Vetëvendosjen në koalicion fitorja do të ishte e sigurt

Kandidati për deputet, Dardan Velija, shprehet i sigurt se LDK-ja bashkë me partnerët e koalicionit [...]

“Mund të ketë koalicion të ri të PAN-it me LDK-në”

“Mund të ketë koalicion të ri të PAN-it me LDK-në”

Kandidati për deputet i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka ka theksuar se pas zgjedhjeve mund [...]

“Agim Veliu e pamundësoi një koalicion me LDK-në”

“Agim Veliu e pamundësoi një koalicion me LDK-në”

Driton Çaushi, nënkryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, tha se është i bindur se kjo Lëvizje do [...]

Haziri thotë se PDK’ja iu frikësua një marrëveshjeje të LDK’së me Vetëvendosjen

Haziri thotë se PDK’ja iu frikësua një marrëveshjeje të LDK’së me Vetëvendosjen

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, është i bindur se Partia Demokratike e [...]

Pacolli tregon pse koalicioni LDK-AKR është koalicion i shpresës

Pacolli tregon pse koalicioni LDK-AKR është koalicion i shpresës

Kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli ka treguar arsyejet se pse koalicioni që ai arriti me [...]

Kusari-Lila: Nuk bëmë koalicion për pozita, por për zgjidhje të problemeve

Kusari-Lila: Nuk bëmë koalicion për pozita, por për zgjidhje të problemeve

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka bërë me dije se zgjidhja e problemeve të vendit [...]

Lekaj: Ramushi është kandidat për Kryeministër

Lekaj: Ramushi është kandidat për Kryeministër

Tashmë është zyrtare: Partia Demokratike e Kosovës ka bashkuar forcat me Aleancën për Ardhmërinë e [...]

Pritet koalicioni PDK-AAK-NISMA

Pritet koalicioni PDK-AAK-NISMA

Anëtari më i ri i partisë Nisma për Kosovën, Milaim Zeka përmes një postimi në [...]

Zyrtare: LDK dhe AKR arrijnë marrëveshje për koalicionin

Zyrtare: LDK dhe AKR arrijnë marrëveshje për koalicionin

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca Kosova e Re kanë bashkuar forcat për zgjedhjet e [...]

Me këto dy parti mund të hyjë në koalicion LDK-ja

Me këto dy parti mund të hyjë në koalicion LDK-ja

Kanë marrë intensitet diskutimet ndërmjet partive politike për koalicione të mundshme parazgjedhore, por të cilat [...]

Ferati: Më mirë në opozitë se koalicion me PDK-në

Ferati: Më mirë në opozitë se koalicion me PDK-në

Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Sadri Ferati, ka bërë [...]

Meta thotë se PDK’ja s’mund ta bëjë Kosovën si Erdogani Turqinë

Meta thotë se PDK’ja s’mund ta bëjë Kosovën si Erdogani Turqinë

"Lëre që s'ka arsye për shkuarje në zgjedhje, por ka shumë arsye për të vazhduar [...]

AAK mohon se ka marrëveshje paraprake për koalicion me PDK-në

AAK mohon se ka marrëveshje paraprake për koalicion me PDK-në

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mohon zërat se ky subjekt ka një marrëveshje me PDK’në [...]

Deputeti i LDK: Jemi në koalicion me ata që mund t’i kenë kryer vrasjet e pasluftës

Deputeti i LDK: Jemi në koalicion me ata që mund t’i kenë kryer vrasjet e pasluftës

Deputeti i LDK-së, Adem Salihaj derisa ka folur për 18 vjetorin e vrasjes së [...]

BDI, e pavendosur për koalicion me Gruevskin

BDI, e pavendosur për koalicion me Gruevskin

Shqiptarët do të kenë 20 ditë afat ligjor për të vendosur se me cilën parti [...]

Zaev fton shqiptarët në koalicion kundër Gruevskit

Zaev fton shqiptarët në koalicion kundër Gruevskit

Kryetari i Lidhjes Social Demokrate, Zoran Zaev i ka bërë thirrje të gjitha partive politike [...]

Haziri: Me PDK-në s’kemi partneritet të dashurisë

Haziri: Me PDK-në s’kemi partneritet të dashurisë

Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk janë partnerë në dashuri, por [...]

Mustafa: Duhet t’i marrim kompetencat që na takojnë në koalicion, ta zgjanojmë atë, mos të mbesim peng i numrave

Mustafa: Duhet t’i marrim kompetencat që na takojnë në koalicion, ta zgjanojmë atë, mos të mbesim peng i numrave

Mustafa: Po kam qene ne Drenice dhe me Komadantin, naten kur asht sulmue Prekazi dhe [...]

Grabovci: Kam kontakte rreth koalicionit me VV’n dhe koalicionin AAK-Nisma (VIDEO)

Grabovci: Kam kontakte rreth koalicionit me VV’n dhe koalicionin AAK-Nisma (VIDEO)

“Sot e kishim mbledhjen e Keshillit Drejtues, dje e kishim mbledhjen e kryetareve te degeve [...]

Limaj: Nisma, e gatshme të hyjë në koalicion me çdo subjekt politik

Limaj: Nisma, e gatshme të hyjë në koalicion me çdo subjekt politik

Ne nuk kemi vënë vija të kuqe me askënd. Ajo çka neve na bashkon është [...]

PDK-ja e gatshme të bashkëjetoj me LDK-në

PDK-ja e gatshme të bashkëjetoj me LDK-në

Partia Demokratike e Kosovës ka konfirmuar vullnetin për raporte të mira me Lidhjen Demokratike të [...]

Mustafa: Nuk e ndjej veten tradhtar

Mustafa: Nuk e ndjej veten tradhtar

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa ka thënë se nuk e ndjen veten tradhtar kur u [...]

[TABS_R id=314738]