MTI nënshkroi marrëveshje me PPSE-në për përkrahjen e bizneseve dhe punësimeve

MTI nënshkroi marrëveshje me PPSE-në për përkrahjen e bizneseve dhe punësimeve

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, sot nënshkroi marrëveshjen për përkrahjen e bizneseve të [...]

Ministri Hasani vizitë zyrtare në Shqipëri–Koordinohen për zbatimin e marrëveshjeve Prishtinë-Tiranë

Ministri Hasani vizitë zyrtare në Shqipëri–Koordinohen për zbatimin e marrëveshjeve Prishtinë-Tiranë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë Bajram Hasani ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Shqipëri ku [...]

Ministri Hasani thotë se s’do të ketë rritje të çmimit të bukës

Ministri Hasani thotë se s’do të ketë rritje të çmimit të bukës

Komisioni parlamentar për Zhvillim Ekonomik ka kërkuar sot nga ministri i Tregtisë dhe Industrisë përse [...]

Hasani: Do ta shqyrtojmë pozicionin e Kosovës në CEFTA, jo më në emër të UNMIK-ut

Hasani: Do ta shqyrtojmë pozicionin e Kosovës në CEFTA, jo më në emër të UNMIK-ut

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka raportuar sot para komisionit për Zhvillim Ekonomik [...]

Kryeministri Haradinaj: Jemi të interesuar për përgatitjen e ofertave për investime vendore dhe të jashtme

Kryeministri Haradinaj: Jemi të interesuar për përgatitjen e ofertave për investime vendore dhe të jashtme

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në kuadër të vizitave që po ju bënë [...]

Hasani e Minxhozi zotohen për thellimin e bashkëpunimit ekonomik Kosovë – Shqipëri

Hasani e Minxhozi zotohen për thellimin e bashkëpunimit ekonomik Kosovë – Shqipëri

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, gjatë një takimi me ambasadorin e Shqipërisë, Qemal [...]

OAK: Kosova të largohet nga CEFTA

OAK: Kosova të largohet nga CEFTA

Kosova duhet të dal nga CEFTA, pasi prezantohet si UNMIK-Kosovo dhe jo si Republikë e [...]

Hasani: Do të marrim edhe masa tjera mbrojtëse për prodhimet vendore

Hasani: Do të marrim edhe masa tjera mbrojtëse për prodhimet vendore

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Bajram Hasani ka folur për prioritetet e tij në [...]

MinistriHasani mori pjesë në konferencën “Vendet e punës dhe pengesat për krijim të punësimit në Kosovë”

MinistriHasani mori pjesë në konferencën “Vendet e punës dhe pengesat për krijim të punësimit në Kosovë”

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, mori pjesë në konferencën e organizuar nga [...]

Bajram Hasani: Votoni sot dhe vendosni për katër vitet e ardhshme të qytetit tonë

Bajram Hasani: Votoni sot dhe vendosni për katër vitet e ardhshme të qytetit tonë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani së bashkë me bashkëshorten e tij Arbeniten, kanë [...]

Hasani: Me mua kryetar çdo familje do ta ketë një të punësuar

Hasani: Me mua kryetar çdo familje do ta ketë një të punësuar

Kandidati i Nisma për kryetar të Gjilanit, Bajram Hasani ka thënë se qeveria aktuale do [...]

Hasani dhe Heldt flasin për organizimin e një konference në Gjermani

Hasani dhe Heldt flasin për organizimin e një konference në Gjermani

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, ka pritur në takim njoftues ambasadorin e Gjermanisë [...]

Ministri Bajram Hasani priti ambasadorin francez Joseph Giustiniani

Ministri Bajram Hasani priti ambasadorin francez Joseph Giustiniani

Sot, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, priti në takim ambasadorin e Francës, [...]

Hasani i kërkon ambasadorit austriak Gernot Pfandler, investime në ekonomi

Hasani i kërkon  ambasadorit austriak Gernot Pfandler, investime në ekonomi

Sot, Ministri i Tregtisë dhe Industrisë z. Bajram Hasani, priti në takim njoftues ambasadorin e [...]

Ministri Hasani takoi shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian, Nataliya Apostolova

Ministri Hasani takoi shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian, Nataliya Apostolova

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian, njëkohësisht Përfaqësuese [...]

Banka Botërore premton, përkrahje të projekteve strategjike

Banka  Botërore premton, përkrahje të  projekteve strategjike

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, z. Bajram Hasani u takua sot me delegacionin e Bankës [...]

Hasani merr detyrën e ministrit të Tregtisë

Hasani merr detyrën e ministrit të Tregtisë

Në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë (MTI) u bë pranim-dorëzimi i detyrës ndërmjet ministrit të [...]

Ministri Hasani zotohet se detyrën e tij do ta kryejë me ndershmëri dhe profesionalizëm

Ministri Hasani zotohet se detyrën e tij do ta kryejë me ndershmëri dhe profesionalizëm

Ministri i ri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani është zotuar se detyrën e tij [...]

Haradinaj Kryeministër, Qeveria me 21 Ministra (Video)

Haradinaj Kryeministër, Qeveria me 21 Ministra (Video)

Deputetet e LDK dhe Vetëvendosje e kanë lëshuar sallën e Kuvendit. Këtë veprim ata e [...]

Ja lista e kandidatëve të NISMA-s për asamble komunale në Gjilan

Ja lista e kandidatëve të NISMA-s për asamble komunale në Gjilan

Kjo është lista e kandidatëve për asamble komunale e Nisma-s për Kosovën, Dega në Gjilan. Të [...]

Hasani i Nismës i quan ‘pishpirikë’ deputetët e Vetëvendosjes

Hasani i Nismës i quan ‘pishpirikë’ deputetët e Vetëvendosjes

Anëtari i Kryesisë së Nismës për Kosovën, Bajram Hasani, ka reaguar pas deklaratave të deputetëve [...]

Nisma thotë se Thaçi e përmend padinë ndaj Serbisë kur i ka ‘punët ngushtë’

Nisma thotë se Thaçi e përmend padinë ndaj Serbisë kur i ka ‘punët ngushtë’

Anëtari i Kryesisë së Nismës për Kosovën, Bajram Hasani, ka reaguar pas paralajmërimit të presidentit [...]

Bajram Hasani rizgjedhet kryetar i NISMA për Gjilanin

Bajram Hasani rizgjedhet kryetar i NISMA për Gjilanin

Bajram Hasani është rizgjedhur kryetar i NISMA për Gjilanin. Në mbledhjen e Këshillit të degës [...]

Hasani: Votuesit e PDK-së mund të vijnë te Nisma

Hasani: Votuesit e PDK-së mund të vijnë te Nisma

Anëtari i Kryesisë së Nismës, Bajram Hasani, i kundërpërgjigjur nënkryetarit të PDK-së, Adem Grabovcit, i [...]

Hasani: Gazi nuk është armë, është mjet për të ndalë seancat e Kuvendit (Video)

Hasani: Gazi nuk është armë, është mjet për të ndalë seancat e Kuvendit (Video)

Bajram Hasani, anëtari i kryesisë së partisë Nisma për Kosovën, gazin lotsjellës nuk e ka [...]

Nisma themelon nëndegën në Zhegër

Nisma themelon nëndegën në Zhegër

Nisma për Kosovën, Dega në Gjilan, ka themeluar të enjten nëndegën e saj në fshatin [...]

[TABS_R id=314738]