Bahtiri: E kam fituar Mitrovicën bindshëm

Bahtiri: E kam fituar Mitrovicën bindshëm

Kandidati i Aleancës Kosova e Re për kryetar të Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka thënë se [...]

Numri përfundimtar i votave që siguruan Idrizi dhe Bahtiri në Mitrovicë

Numri përfundimtar i votave që siguruan Idrizi dhe Bahtiri në Mitrovicë

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka bërë të ditur se KQZ ka shpallur rezultatet përfundimtare [...]

Bahtiri pret që KFOR-i të ndihmojë në bashkimin e Mitrovicës

Bahtiri pret që KFOR-i të ndihmojë në bashkimin e Mitrovicës

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka pritur të enjten komandantin e Batalionit Rajonal [...]

Bahtiri: Vendi do të ketë qeveri, pas datës 7 shtator AKR vendos për drejtimin e saj

Bahtiri: Vendi do të ketë qeveri, pas datës 7 shtator AKR vendos për drejtimin e saj

Nëse deri më datën 7 shtator, datë kjo e përfolur që të mbahet seanca e [...]

Nënkryetari i AKR’së thotë se Kuvendi shpejt do të ketë kryeparlamentarin

Nënkryetari i AKR’së thotë se Kuvendi shpejt do të ketë kryeparlamentarin

Nënkryetari i AKR’së, Agim Bahtiri, thotë se kjo parti do ta ketë rolin kryesor për [...]

Matoshi e demanton Bahtirin: Nuk kemi vendim kundër koalicionit me PAN

Matoshi e demanton Bahtirin: Nuk kemi vendim kundër koalicionit me PAN

Kreu i AKR’së, Behgjet Pacolli e ka në dorë krejtësisht fatin e marrëveshjes së partisë [...]

Bahtiri: Mbrëmë kemi marrë vendim kundër koalicionit me PAN

Bahtiri: Mbrëmë kemi marrë vendim kundër koalicionit me PAN

Nënkryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahitiri nëpërmjet një statusi në “Faceobok” është deklaruar rreth mbledhjes [...]

Bahtiri: Do të rikandidoj për kryetar të Mitrovicës

Bahtiri: Do të rikandidoj për kryetar të Mitrovicës

Agim Bahtiri sërish do të jetë kandidat për kryetar të Komunës së Mitrovicës. Bahtiri i [...]

Bahtiri: Qeveria do të formohet shumë shpejt

Bahtiri: Qeveria do të formohet shumë shpejt

Numri një i Mitrovicës, dhe dyshi në Aleancën Kosova e Re, Agim Bahtiri ka komentuar [...]

Veliu u përgjigjet kritikave të Bahtirt, nuk ka drejtë as askush ta akuzojë LDK’në pse nuk po bisedon me Albin Kurtin

Veliu u përgjigjet kritikave të Bahtirt, nuk ka drejtë as askush ta akuzojë LDK’në pse nuk po bisedon me Albin Kurtin

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu thotë se po presin hapin e koalicionit [...]

Bahtiri: Subjekti i Isa Mustafës po zvarrit me qëllim krijimin e institucioneve

Bahtiri:  Subjekti i Isa Mustafës po zvarrit me qëllim krijimin e institucioneve

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për [...]

Bahtiri: Albin Kurti duhet të bëhet kryeministër, është më i devotshëm se unë

Bahtiri: Albin Kurti duhet të bëhet kryeministër, është më i devotshëm se unë

Nënkryetari i AKR-së, Agim Bahtiri ka deklaruar se dëshiron në vend një qeveri që do [...]

Bahtiri e pëlqen idenë e koalicionit me VV-në

Bahtiri e pëlqen idenë e koalicionit me VV-në

Kanë mbetur më pak se një për qind të votave të panumëruara që të rrumbullakohet [...]

Bahtiri: Nuk e bëmë koalicionin me VV, fitorja nuk garantohej me ta

Bahtiri: Nuk e bëmë koalicionin me VV, fitorja nuk garantohej me ta

U përfol shumë por nuk u arrit. Koalicioni mes AKR dhe Vetëvendosjes nuk ishte i [...]

Bahtiri: Mitrovicën e gjeta me kriminelë, e mbusha me pëllumba

Bahtiri: Mitrovicën e gjeta me kriminelë, e mbusha me pëllumba

Edhe pse gjatë fushatës parazgjedhore Agim Bahtiri nuk kishte premtuar që do ta mbushte Mitrovicën [...]

Bahtiri: Muri në Mitrovicë, do të rrënohet në shkurt

Bahtiri: Muri në Mitrovicë, do të rrënohet në shkurt

Muri i ngritur në Mitrovicë të veriut, që për autoritetet zyrtare në Prishtinë, është ilegal [...]

Haradinaj, Bahtirit: Komuna e Mitrovicës po udhëhiqet siç është më së miri

Haradinaj, Bahtirit: Komuna e Mitrovicës po udhëhiqet siç është më së miri

Kryetari i komunës, Agim Bahtiri ka pritur liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), [...]

PDK: Agim Bahtiri lavdërohet me projektet e Avni Kastratit

PDK: Agim Bahtiri lavdërohet me projektet e Avni Kastratit

Partia Demokratike e Kosovës, dega në Mitrovicë ka akuzuar kryetarin e komunës, Agim Bahtiri se [...]

Bahtiri akuzon PDK-në për krijimin e 36 barrikadave, thotë se muri do të hiqet

Bahtiri akuzon PDK-në për krijimin e 36 barrikadave, thotë se muri do të hiqet

Kryetari i Mitrovicës Jugore, Agim Bahtiri ka mohuar akuzat e PDK-së se muri i ndërtuar [...]

PDK: Bahtiri dhe Rakiq u moren vesh për murin në Veri

PDK: Bahtiri dhe Rakiq u moren vesh për murin në Veri

Dega e PDK-së në Mitrovicë, nëpërmes një komunikate për medie, pas një konference të organizuar [...]

Bahtiri: Sa më shumë të shtyhen zgjedhjet, aq më keq për Kosovën

Bahtiri: Sa më shumë të shtyhen zgjedhjet, aq më keq për Kosovën

Zyrtari i lartë i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri është i mendimit se Kosova [...]

Bahtiri: Muri do të rrënohet, Rakiq: Nga muri po krijojmë teatër veror

Bahtiri: Muri do të rrënohet, Rakiq: Nga muri po krijojmë teatër veror

Përfaqësues të një numri organizatash joqeveritare përmes një aktiviteti ‘simbolik’ në afërsi të urës mbi [...]

Ekskluzive: Konfrimohet per Rrokum Rroll, prishet koalicioni LDK- AKR (Video)

Ekskluzive: Konfrimohet per Rrokum Rroll, prishet koalicioni LDK- AKR (Video)

Bahtiri: Une kom koalicion me LDK’n e Rugoves, e jo me LDK’n e Sadri Feratin [...]

Zhbogar i tha Bahtirit: T’i shpalli zgjedhjet nëse nuk e pranon marrëveshjen që ndan dy komunat e Mitrovicës, në favor të serbëve!

Zhbogar i tha Bahtirit: T’i shpalli zgjedhjet nëse nuk e pranon marrëveshjen që ndan dy komunat e Mitrovicës, në favor të serbëve!

Publicistja Kimete Berisha përmes një shkrimi, ka zbuluar shantazhet që Shefi i Zyrës së BE-së [...]

Mitrovica do të bashkohet

Mitrovica do të bashkohet

Në emisionin Ora e Fundit të Klan Kosovës lidhja direkte është bërë nga Mitrovica e [...]

[TABS_R id=314738]