S’kalon marrëveshja për burgjet me Danimarkën, dështon ratifikimi në Kuvend

E publikuar: 16/05/2024 11:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Me 75 vota për dhe 13  kundër, nuk ka kaluar Projektligjit nr.08/L-236 për ratifikimin e Traktatit ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Mbretërisë së Danimarkës për shfrytëzimin e institucionit korrektues në Gjilan me qëllim të ekzekutimit të dënimeve daneze, raporton Ekonomia Online.

Kundër kësaj marrëveshje ishte edhe deputeti i VV-së Eman Rrahmani po ashtu edhe disa deputetë të PDK.