Shkollat, universitetet dhe kampet izraelite mbyllen

E publikuar: 14/04/2024 00:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Shkollat, universitetet dhe kampet janë mbyllur në Izrael, dhe ka një ndalim për tubimet e më shumë se 1,000 njerëzve.

Zyrtarët izraelitë po u thonë banorëve që të mos panikohen dhe të kenë kujdes, pasi Irani lëshon dhjetëra dronë drejt Izraelit, raporton CNN.

Forcat e Mbrojtjes të Izraelit thanë më herët të shtunën, aktivitetet arsimore në Izrael do të pezulloheshin dhe do të kishte tubime të kufizuara mes frikës së një sulmi nga Irani.