Samsung prezanton tabletët e rinj – modelet Galaxy Tab A dhe Tab A Plus

17.03.2015 16:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Samsung prezanton tabletët e rinj – modelet Galaxy Tab A dhe Tab A Plus

Samsung i ka prezantuar modelet e reja të tabletëve në Android, përkatësisht modelet Samsung Galaxy Tab A dhe Galaxy Tab A Plus.

Samsung Galaxy Tab A sjell ekranin me diagonalen prej 8 inç me rezolucionin prej 1024 x 768 pikselëve, ndërsa Galaxy Tab A Plus ofron ekranin me 9.7 inç që ofron 1024 x 768 piksel.

Procesori i Samsung Galaxy Tab A në Android vjen nga Qualcomm Snapdragon 410 me 1.5GB RAM, ndërsa Tab A Plus ofron 2GB RAM.

Të dy tabletët e rinj të Samsung ofrojnë kamerat e njëjta, ku në pjesën e përparme ofrohet kamera me 2MP, në anën e pasme është kamera me 5MP, bashkë edhe me 16GB memorie të brendshme e cila mund të zgjerohet deri në 128GB, përmes portit për microSD.

Samsung Galaxy Tab A dhe Galaxy Tab A Plus ofrojnë edhe lidhjen për rrjetin 4G LTE, WiFi dhe Bluetooth, si dhe Android 5.0 Lollipop si versionin më të ri të sistemit të tyre operativ.

Tabletët e rinj të Samsung do të ofrohen në ngjyrën e artë dhe të kaltërt. (Telegrafi)

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Çmimet e veturave të përdorura: Këto janë 10 modelet më të kërkuara në tregun gjerman

Çmimet e veturave të përdorura: Këto janë 10 modelet më të kërkuara në tregun gjerman

Nis punën kompjuteri më i fuqishëm në Evropë – Lumi kushtoi 200 milionë euro

Nis punën kompjuteri më i fuqishëm në Evropë – Lumi kushtoi 200 milionë euro

Vlera e Bitcoin bie nën 20 mijë dollarë

Vlera e Bitcoin bie nën 20 mijë dollarë

Snapchat po punon në një abonim me pagesë – mund ta shihni se kush i ka shikuar ‘storjet’ më shumë se një herë

Snapchat po punon në një abonim me pagesë – mund ta shihni se kush i ka shikuar ‘storjet’ më shumë se një herë

Interneti i shpejtë i Elon Musk së shpejti edhe në Kosovë

Interneti i shpejtë i Elon Musk së shpejti edhe në Kosovë

Njihuni me aeroplanin i cili mund të qëndrojë për muaj të tërë në ajër

Njihuni me aeroplanin i cili mund të qëndrojë për muaj të tërë në ajër

Adobe do të ofrojë një version falas të Photoshop për shfletues

Adobe do të ofrojë një version falas të Photoshop për shfletues

Elon Musk do të takohet për herë të parë me stafin e Twitter, punëtorët e kanë rastin t’i bëjnë pyetje

Elon Musk do të takohet për herë të parë me stafin e Twitter, punëtorët e kanë rastin t’i bëjnë pyetje

Apple me laptop të ri

Apple me laptop të ri

Metoda e re e mashtrimit në Whatsapp

Metoda e re e mashtrimit në Whatsapp

Telegrami jep informacione për përdoruesit

Telegrami jep informacione për përdoruesit

Versioni i parë syzeve AR nga Meta do të jetë vetëm për zhvilluesit

Versioni i parë syzeve AR nga Meta do të jetë vetëm për zhvilluesit

iPhone i ardhshëm mund të ketë një veçori që e kanë telefonat Android

iPhone i ardhshëm mund të ketë një veçori që e kanë telefonat Android

Samsung do ta ofrojë në treg telefonin Galaxy Z Fold 4 me 1 TB memorie

Samsung do ta ofrojë në treg telefonin Galaxy Z Fold 4 me 1 TB memorie

Google detyrohet të paguajë mbi 500 mijë dollarë për shpifje

Google detyrohet të paguajë mbi 500 mijë dollarë për shpifje

Anija kozmike “Shenzhou-14” lidhet me modulin bazë të stacionit hapësinor

Anija kozmike “Shenzhou-14” lidhet me modulin bazë të stacionit hapësinor