Raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

17.05.2020 20:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

Komuna e Ferizajt vazhdon të prijë në nivel vendi me numrin më të lartë të personave të prekur me coronavirus.

Sipas IKSHPK-së, në 24 orët e fundit në këtë komunë janë regjistruar edhe pesë raste të reja, prej tyre katër në qytet dhe një në Balaj.

Komuna e Ferizajt njofton se të gjitha rastet e reja janë me kontakt, teksa iu uron shërim pacientëve të prekur me CIVID-19.

Ndryshe, Ferizaj ka gjithsej 129 raste me coronavirus, prej tyre dy me përfundim fatal.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vuçiq: Erdogani më tha se është e rëndësishme të arrihet një zgjidhje kompromisi në dialog

Vuçiq: Erdogani më tha se është e rëndësishme të arrihet një zgjidhje kompromisi në dialog

Raporti i fundit: 11 të vdekur dhe 259 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Raporti i fundit: 11 të vdekur dhe 259 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Vazhdon vaksinimi gjatë fundjavës, disa qytetarë shprehen të kënaqur me menaxhimin e pandemisë

Vazhdon vaksinimi gjatë fundjavës, disa qytetarë shprehen të kënaqur me menaxhimin e pandemisë

Për tetë muaj në Kosovë ndodhën mbi 14 mijë aksidente trafiku

Për tetë muaj në Kosovë ndodhën mbi 14 mijë aksidente trafiku

A do të largohet nga PDK’ja për t’iu bashkuar Vetëvendosjes, flet Andin Hoti

A do të largohet nga PDK’ja për t’iu bashkuar Vetëvendosjes, flet Andin Hoti

Selimi i AAK-së: Jemi kundër SHBA-ve nëse refuzojmë gaz-sjellësin amerikan

Selimi i AAK-së: Jemi kundër SHBA-ve nëse refuzojmë gaz-sjellësin amerikan

GLPS: Dështimi i rastit Pronto, zhgënjimi i rradhës nga sistemi i drejtësisë në Kosovë

GLPS: Dështimi i rastit Pronto, zhgënjimi i rradhës nga sistemi i drejtësisë në Kosovë

Vuçiq: Erdogani më tha se është e rëndësishme të arrihet një zgjidhje kompromisi me Kosovën

Vuçiq: Erdogani më tha se është e rëndësishme të arrihet një zgjidhje kompromisi me Kosovën

Osmani: Besojmë se drejtësia ndërkombëtare edhe një herë do ta nxjerrë Kosovën faqebardhë

Osmani: Besojmë se drejtësia ndërkombëtare edhe një herë do ta nxjerrë Kosovën faqebardhë

Osmani: Besojmë se drejtësia ndërkombëtare edhe një herë do ta nxjerrë Kosovën faqebardhë

Osmani: Besojmë se drejtësia ndërkombëtare edhe një herë do ta nxjerrë Kosovën faqebardhë

Konjufca për gjendjen me Covid: Përgjegjësinë kryesore e ka Qeveria, gabimi ishte hapja totale

Konjufca për gjendjen me Covid: Përgjegjësinë kryesore e ka Qeveria, gabimi ishte hapja totale

Krasniqi: Vendim populist për ta blerë paqen sociale, nuk e zgjidh problemin themelor të cilësisë së studimeve

Krasniqi: Vendim populist për ta blerë paqen sociale, nuk e zgjidh problemin themelor të cilësisë së studimeve

Mobilizohet Policia e Kosovës, largojnë një mjet të pashpërthyer në Mitrovicë

Mobilizohet Policia e Kosovës, largojnë një mjet të pashpërthyer në Mitrovicë

Punime në rrjet nga KEDS, në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë

Punime në rrjet nga KEDS, në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë

Bajrami: Masa për lirimin nga pagesa për studentët ishte nisur nga Qeveria Hoti

Bajrami: Masa për lirimin nga pagesa për studentët ishte nisur nga Qeveria Hoti

MSh-ja bën thirrje për vaksinim, qendrat për vaksinim janë të hapura edhe ditëve të vikendit

MSh-ja bën thirrje për vaksinim, qendrat për vaksinim janë të hapura edhe ditëve të vikendit