Qeveria miraton pakon për ringjallje ekonomike me vlerë prej 423 milionë euro

14.07.2021 16:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Qeveria miraton pakon për ringjallje ekonomike me vlerë prej 423 milionë euro

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka treguar se pako e Ringjalljes Ekonomike kap një vlerë prej 423 milionë euro.

“Shuma totale kap vlerën 423 milionë euro. Kjo pako përbëhet nga pesë grupe të masave ku një prej tyre është mbështetja e punësimit me vlerë prej 50 milionë eurove. Përmes kësaj pako synohet rritja dhe zhvillimi ekonomik i vendit. Sa i përket kritereve për ndarjen e këtyre masave do të bëjmë me vendime të veçanta”, është shprehur ai.Kjo pikë është aprovuar në mbledhjen e Qeverisë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ahmeti: Qasja e Ramës që të falënderojmë Serbinë për leje lëvizjeje është kompleks inferioriteti

Ahmeti: Qasja e Ramës që të falënderojmë Serbinë për leje lëvizjeje është kompleks inferioriteti

36-vjeçari nga Peja dyshohet se e mbyti veten për shkak të presionit nga fajdexhitë

36-vjeçari nga Peja dyshohet se e mbyti veten për shkak të presionit nga fajdexhitë

Haradinaj habit me deklaratën: S’e shoh problem bashkëpunimin me Kurtin

Haradinaj habit me deklaratën: S’e shoh problem bashkëpunimin me Kurtin

Mjekja shqiptare në Gjermani: Shqiptarët këtu çuditen me bashkatdhetarët në Kosovë që hezitojnë të vaksinohen

Mjekja shqiptare në Gjermani: Shqiptarët këtu çuditen me bashkatdhetarët në Kosovë që hezitojnë të vaksinohen

Kosnett: Qeveria e Kosovës është në rrugën e duhur për luftimin e korrupsionit

Kosnett: Qeveria e Kosovës është në rrugën e duhur për luftimin e korrupsionit

Haradinaj për Vitinë: Duket që shkëlqimi i shokut Zylo shumë shpejtë është në rënie

Haradinaj për Vitinë: Duket që shkëlqimi i shokut Zylo shumë shpejtë është në rënie

Rrahje mes disa personave tek “Kafet e Rakisë” në Prishtinë

Rrahje mes disa personave tek “Kafet e Rakisë” në Prishtinë

“Të lirohet menjëherë” – Avokati i Thaçit ankohet se gjyqtari francez nuk i mori parasysh garancitë e dy shteteve

“Të lirohet menjëherë” – Avokati i Thaçit ankohet se gjyqtari francez nuk i mori parasysh garancitë e dy shteteve

Opinionisti nga Shqipëria: Open Balkan do ta ketë fatin e njëjtë si shkëmbimi i territoreve

Opinionisti nga Shqipëria: Open Balkan do ta ketë fatin e njëjtë si shkëmbimi i territoreve

Komshiq: Nuk lejojmë që Gjermania ta bëjë Serbinë shefe të rajonit

Komshiq: Nuk lejojmë që Gjermania ta bëjë Serbinë shefe të rajonit

Ambasadori Kosnett flet rreth akuzave se ShBA ndikoi në rrëzimin e Qeverisë Kurti 1

Ambasadori Kosnett flet rreth akuzave se ShBA ndikoi në rrëzimin e Qeverisë Kurti 1

Burri i deputetes së VV-së gjobitet për ahengun familjar me rastin e fejesës së djalit

Burri i deputetes së VV-së gjobitet për ahengun familjar me rastin e fejesës së djalit

Hamiti: VV e “zbuluan” vetëm pas 14 shkurtit se bashkimin me Shqipërinë nuk e lejon Kushtetuta

Hamiti: VV e “zbuluan” vetëm pas 14 shkurtit se bashkimin me Shqipërinë nuk e lejon Kushtetuta

Ministria e Shëndetësisë: Shtatzënat mund të vaksinohen

Ministria e Shëndetësisë: Shtatzënat mund të vaksinohen

Vuçiq nesër takon përfaqësuesit e Listës Serbe dhe kandidatët për kryetar, shkak zgjedhjet lokale në Kosovë

Vuçiq nesër takon përfaqësuesit e Listës Serbe dhe kandidatët për kryetar, shkak zgjedhjet lokale në Kosovë

Një luan dhe një qengj, mesazhi i Behgjet Pacollit për ndjekësit në ‘Facebook’

Një luan dhe një qengj, mesazhi i Behgjet Pacollit për ndjekësit në ‘Facebook’